مجمع فدراسیون مهندسی شده؟

چالش عضو هیات مدیره پرسپولیس در انتخابات سوارکاری

چالش عضو هیات مدیره پرسپولیس در انتخابات سوارکاری

کاندیدای ریاست فدراسیون سوارکاری ضمن اشاره به شائباتی که مهندسی بودن مجمع این فدراسیون را عیان می کند، اظهار داشت: وزارت ورزش برای اثبات این که خواستار انتخابات سالم و قانونی می باشد، آنرا لغو کند.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون سوارکاری در حالی برای روز شنبه (۲۱ خردادماه) برنامه ریزی شده است که دو نفر از سه کاندیداهای این انتخابات به علت عدم اطلاع رسانی بموقع بابت تایید صلاحیتشان و دریافت دعوتنامه لازم، نسبت به تشکیل آن معترض بوده و خواهان تعویق انتخابات شده اند. آنها این مورد را در مکاتبه با محمد پولادگر معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش اعلام نموده اند.
محمد اسد مسجدی که هم اکنون عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس هم هست، یکی از این کاندیداهای معترض است.
وی که مدیریت مجموعه های سوارکاری کشور را تجربه کرده است، در گفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری این که فدراسیون سوارکاری طی ۸ سال قبل توسط مسعود خلیلی مدیریت شده است، عنوان کرد: طی این مدت فدراسیون سوارکاری ایران از هیچ حیث شباهتی به فدراسیون های کشورهای همسایه نداشته است و این به این معناست که هیچ پیشرفتی طی این مدت حاصل نشده است.
این کاندیدای ریاست فدراسیون سوارکاری با یادآوری فعالیتهایی که این فدراسیون می تواند در شاخه های مختلف مانند پرش اسب، زیبایی اسب، ژیمناستیک و … داشته باشد، اظهار داشت: مدیریت مسابقات کورس در کشور هم با فدراسیون سوارکاری است. این رقابت ها در ایران به صورت شرعی می تواند با شرط بندی صورت گیرد یعنی این موقعیت وجود دارد که از رقابت های کورس بعنوان یک صنعت و در جهت سودآوری در زمینه پرورش اسب استفاده نماییم. اما به قدری میان فدراسیون، صاحبان اسب و مردم چالش و فاصله وجود دارد که هیچ نتیجه مثبتی از این رویداد عاید نمی گردد.
اسدمسجدی که سرپرستی فدراسیون پزشکی و ورزشی را در کارنامه خود دارد ضمن اشاره به مشکلاتی که جامعه سوارکاری طی سال های گذشته با آن مواجه بوده است، تصریح کرد: ما در دوپینگ اسب، ژنتیک اسب، کرسی های بین المللی و… در دو دوره گذشته فدراسیون گرفتار مشکل و چالش بودیم. به هیچیک از این موضوعات سر و سامان داده نشده و جالب است که با این اوصاف رئیس فدراسیون باردیگر برای حضور در انتخابات تأیید صلاحیت شده است.
وی افزود: کل هنر فدراسیون سوارکاری در دوره گذشته این بوده است که با جهاد کشاورزی وارد بحث شود. حتی در مورد استفاده از اسب خالص ایران هم گرفتار مشکل هستیم به صورتی که افرادی که می خواهند فقط برای سرگرمی اسبی داشته باشند بیشتر به اسب عرب دو سر خارجی روی می آورند تا اسب اصیل ایرانی و این مورد علاوه بر صدمه ای که به تولید اسب داخلی می زند، سبب خروج ارز از کشور هم می شود.
این کاندیدای ریاست فدراسیون سوارکاری تاکید کرد: با همه اینها مسعود خلیلی برای دوره سوم ریاست تأیید صلاحیت خویش را گرفته است. او تاریخ انتخابات را تعیین کرده و به سادگی برنامه ریزی ها را هم برای حضور در آن انجام داده است. همه اینها یعنی این که شائبه و دست هایی پشت پرده در برگزاری انتخابات وجود دارد تا خلیلی بماند و ۴ سال آینده شبیه ۸ سال قبل شود.
«انتقاد شما نسبت به برگزاری مجمع انتخاباتی سوارکاری دقیقاً در ارتباط با چه موضوعی بود؟» وی در پاسخ به این پرسش اظهار داشت: انتخابات مقرر است روز شنبه برگزار گردد و روز گذشته به بنده و دیگر نامزدهای انتخابات (محمد کاظمیان) اعلام نمودند تأیید صلاحیت شدید و می توانید در مجمع شرکت داشته باشید. اعتراض خویش را در این مورد به دبیر مجمع اعلام کردیم و این که چرا ۱۰ روز زودتر به ما نگفتید تا بتوانیم اقدامات خویش را انجام دهیم. وی در پاسخ این گونه اعلام نمود که هیچ قانونی در این حوزه وجود ندارد و حتی اختیار دارد روز برگزاری مجمع، اطلاع رسانی لازم را داشته باشد.
اسدمسجدی با یادآوری نامه ای که همراه با دیگر کاندیدای انتخابات سوارکاری خطاب به معاون وزیر ورزش ارسال کرده، اظهار داشت: هنوز این نامه به دفتر آقای پولادگر نرسیده بود که دبیر مجمع اعلام نموده درخواست ما رد شده است. چطور چنین چیزی امکان دارد؟ بنده سالهاست که معاون وزیر را می شناسم و اطمینان دارم او به دنبال برگزاری مجمع سالم می باشد. اشکال کار در جای دیگری است و از سوی کسانی که به دنبال لابی هستند.
وی که پیش از این سرپرست دبیری فدراسیون کشتی هم بود، در پاسخ به این پرسش که «با همه این اوصاف در انتخابات روز شنبه شرکت خواهید داشت؟» تصریح کرد: درخواست من این است که وزارت ورزش به خاطر این گونه مسائل، انتخابات روز شنبه را لغو کند و با عنایت به اتمام دوره ریاست فعلی فدراسیون، مبادرت به معرفی سرپرست برای آن کند و پس از آن زمان جدیدی را برای انتخابات تشکیل دهد. این گونه مسجل شود که وزارت هم انتخابات قانونمند و سالم را دنبال خواهد نمود.
اسدمسجدی تاکید کرد: اگر چنین نشود یعنی این که انتخابات مهندسی شده است. درحال مشورت با تیم خود هستم که در صورت عدم لغو انتخابات در مجمع شنبه شرکت کنم یا نه؛ هنوز به نتیجه نرسیده ام اما در هر صورت صحبت هایم را مطرح می کنم. بخصوص که طی این مدت افراد زیادی از سراسر کشور با من تماس داشته و پیگیر مبحث بوده اند چون نمی خواهند ۴ سال آینده مانند هشت سال قبل شود.

1401/03/20
14:28:42
0.0 / 5
562
تگهای خبر: باشگاه , پرسپولیس , پزشك , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت