قاسمپور:

نکته امیدوارکننده ای در تیم ملی امید ندیدم

نکته امیدوارکننده ای در تیم ملی امید ندیدم

مرکز اسپرت: یک عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال می گوید مشکلات زیادی در سبک بازی تیم ملی امید در مسابقات قهرمانی فوتبال آسیا وجود داشت.


ابراهیم قاسمپور در گفت و گو با ایسنا، درباره ناکامی تیم ملی فوتبال امید در مسابقات قهرمانی آسیا و حذف این تیم در دور گروهی اظهار داشت: وقتی تیم نتیجه نمی گیرد، یعنی ضعیف عمل کرده است. این حرف ها تکراریست اما این نتایج باید بررسی شود و مشخص شود نقاط ضعف و مشکلات چه بود. مطمئنا مهدوی کیا هم یک سری دلیلهای دارد. باید ببینیم مسائل چه بود. البته ما وقتی به مشکل می خوریم می گوییم باید بررسی شود اما این بررسی ها صورت نمی گیرد و برای رفع آن هم اقدامی نمی گردد.
وی در واکنش به اینکه منتقدان نظرات مختلفی درباره مشکلات اساسی تیم ملی امید داشتند اظهار داشت: من مجموعه ای از این مسائل را دیدم. در بازی آخر که تیم ملی نیاز به برد داشت، تمام توان خودرا گذاشت و چندین موقعیت هم داد. ما در شروع مسابقه ۱-۳-۲-۴ بازی می کردیم و وقتی گل خوردیم، باز هم تغییر سیستم ندادیم. ما نشان دادیم که در خط دفاعی لطمه پذیر هستیم و در خط حمله هم گل نزدیک که بگوییم ما در گلزنی خوبی بودیم. ما فشار آوردن از خط دفاعی حریف را هم ندیدیم. فاصله خطوط ما زیاد بود و این مساله به خوبی پوشش داده نشد. این مسائل دیگر خیلی پیش پا افتاده و جزیی بود. گر چه که معتقدم که مهدوی کیا به این شرایط و کاستی ها واقف است و خیلی آگاهی دارد. او خودش بازیکن شاخص مملکت ما بوده و اطلاعاتش را هم به روز کرده است. ما بطور کلی تاثیر تدابیر فنی را در این بازی ها ندیدیم.
این عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال در واکنش به این پرسش که آیا مهدوی کیا در کمیته فنی حضور خواهد یافت یا خیر؟ اظهار داشت: به نظرم باید به کمیته فنی بیاید تا بررسی شود که مشکل از کجاست و حرف ها را بشنویم. بطور کلی فوتبال ما پایه و اساس ضعیفی دارد.
قاسمپور در پاسخ به این پرسش که آیا نکته امیدوارکننده ای در بازی تیم ملی امید دید یا خیر؟ اظهار داشت: من نکته مثبتی ندیدم. این بازیکنان اکثرا در تیم های لیگ برتری بودند و برخی هم بصورت مداوم بازی می کردند. گاوی، بازیکن تیم ملی اسپانیا در ۱۷ سالگی برای تیم ملی بازی می کند. بازیکنی که در ۲۱ سالگی در لیگ برتر بازی می کند، کم تجربه نیست. خودم در ۱۴ سالگی در مسابقات باشگاهی بودم و در ۱۷ سالگی در بزرگسالان بازی می کردم. مربی باید راه حل عرضه نماید تا با تاکتیک های مختلف تیمش را از مخمصه خارج کند.
سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال امید در واکنش به اینکه چرا تیم ملی در بازی های تدارکاتی مقابل پرسپولیس، نساجی و گل گهر خوب عمل کرد اما در مسابقات قهرمانی آسیا عملکرد خوبی نداشت؟ اظهار داشت: بازیکنی که جلوی پرسپولیس بازی می کند و می برد، فکر می کند رقیب تیم خاصی نیست اما در مسابقات خارجی، اعتماد به نفس لازم را ندارد و جلوی رده سنی امید بد بازی می کند. متاسفانه کنار تیم خودمان خیلی چیزها مانند روانشناس را نداریم. شاید به تمسخر بگویند فلان چیز را نداریم و رواشناس بیاوریم؟ در فوتبال هم روانکاوی مهم می باشد. در فوتبال ما خیلی کمبود است و دشوار است که این کمبودها را با بضاعت مالی فوتبال مان برطرف نماییم. یک بازی تدارکاتی در رده بزرگسالان هم دشوار است. بیش تر هم به خاطر مسائل مالی و سیاسی است.
منبع:

1401/03/19
12:33:25
0.0 / 5
535
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت