در گزارش مركز اسپرت مطرح شد

تیم ملی تیروکمان صاحب مربی خارجی می شود

تیم ملی تیروکمان صاحب مربی خارجی می شود

به گزارش مرکز اسپرت رئیس فدراسیون تیروکمان با تکیه بر کمرنگ شدن دغدغه این فدراسیون بابت زیرساخت ها، از جذب مربی خارجی و کسب کرسی جهانی بعنوان دو اولویتش در چهار سال دوم ریاستش نام برد.غلامرضا شعبانی بهار که هفته گذشته با رای اعتماد اعضای مجمع انتخاباتی فدراسیون تیر و کمان برای ۴ سال دوم متصدی این فدراسیون شد در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد اهم برنامه ها و اهداف پیشبینی شده طی این مدت توضیح داد.
وی با ابراز امیدواری از این که بتوانم در دوره جدید پاسخگوی اعتماد اعضای مجمع باشم، اظهار داشت: طی چهار سال قبل برنامه ها مطابق با وضعیت همان زمان پیشبینی و اجرا شد. طبیعتاً نسبت به امروز شرایط متفاوتی داشتیم و بنابراین برنامه هایی که از این پس برای مجموعه تیر و کمان خواهیم داشت کاملاً متفاوت از گذشته خواهد بود.
رئیس فدراسیون تیر و کمان با یادآوری این که در چهار سال اول ریاستش توجه ویژه ای در بخش زیرساخت ها داشت، تصریح کرد: ساخت و بهره برداری از ساختمان جدید فدراسیون، آکادمی، خوابگاه، سایت تیر و کمان و … نتیجه توجه به این بخش بود. قاعدتاً در دوره جدید دغدغه زیادی از این بابت نداریم و بنابراین عمده تمرکز خویش را روی مسائل دیگر و بخصوص بحث فنی کمانداران متمرکز خواهیم کرد. البته در عین حال مبحث ارتقا زیرساخت ها در هیأت های استانی را پیگیر خواهیم بود.
شعبانی بهار در ادامه به اهم برنامه های مورد نظر برای دوره جدید ریاستش اشاره نمود و اظهار داشت: تقویت کادر فنی تیم های ملی یکی از اولویت های مورد نظر برای دوره جدید است. در این حوزه جذب مربی خارجی و به کارگیری آنها در کنار مربیان داخلی را در برنامه داریم. در این حوزه رایزنی و مذاکراتی داشته ایم اما هنوز نتیجه مشخص و قابل استنادی حاصل نشده است.
وی در پاسخ به این پرسش که «جذب مربی خارجی بیشتر برای ریکرو مدنظر است یا کامپوند؟»، تصریح کرد: همزمان همکاری با مربی خارجی برای هر دو تیم ملی را در برنامه داریم اما نیم نگاه مان به تیم ریکرو که در لیست بازی های المپیک قرار دارد جدی تر است باآنکه شرایط تیم کامپوند هم به لحاظ جایگاه و مدال آوری در قاره برای ما اهمیت دارد. ضمن این که فدراسیون جهانی پیگیر المپیکی شدن این رشته هم است.
رئیس فدراسیون تیر و کمان ضمن اشاره به دیگر برنامه های پیشبینی شده خود برای ۴ سال پیش رو تصریح کرد: ارتقای سطح کیفی مربیان و همینطور تعداد آنها از دیگر برنامه های مورد نظر است. باید بگونه ای برنامه ریزی نماییم تا مربیان مان بتوانند در دوره های بین المللی خارجی شرکت نمایند یا این که در داخل کشور برگزارکننده دوره هایی باشیم که با حضور نماینده فدراسیون جهانی یا آسیایی پیگیری می شود. مشابه این برنامه را باید برای داوران و افزایش کیفی و کمی آنها هم اجرا نماییم.
شعبانی بهار با تکیه بر ضرورت حضور هر چه بیشتر کمانداران ملی پوش در رقابت های آسیایی و جهانی خاطرنشان کرد: طی دوره اول ریاستم بر مبنای شرایط مالی زمینه اعزام تیم های ملی به مسابقات مصوب در تقویم آسیا و جهان را مهیا کردم و برای ۴ سال دوم هم این برنامه را با قدرت بیشتر ادامه خواهیم داد.
به گفته وی یکی دیگر از اولویت های فدراسیون تیر و کمان برای سالهای آتی کوشش برای کسب کرسی جهانی است. شعبانی بهار که خود عضو هیأت رئیسه کنفدراسیون تیر و کمان است در این حوزه اظهار داشت: هم اکنون ۴ نماینده ایران عضویت در کمیته های مختلف آسیا را بر عهده دارند که مهم ترین شأن ریاست کمیته داوران توسط آقای نصیرنژاد است اما برای مان اهمیت دارد که در زمینه کرسی های بین المللی پا را فراتر از آسیا بگذاریم.
رئیس فدراسیون تیر و کمان در انتها درباره وضعیت زهرا نعمتی که پس از بازی های پارالمپیک حضوری در اردوها و مسابقات نداشت، اظهار داشت: نعمتی یک ورزشکار منحصر به فرد است. باید ببینیم او برای آینده و بخصوص بازی های المپیک و پارالمپیک چه استراتژی در نظر گرفته است. با وی در مورد برنامه های آینده اش صحبت کرده ایم اما هنوز به نتیجه قطعی نرسیده ایم، هر برنامه ای که زهرا نعمتی داشته باشد مورد حمایت فدراسیون تیر و کمان قرار دارد.


منبع:

1401/03/16
21:46:34
0.0 / 5
638
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت