تأثیر عمده پین در قهرمانی استقلال

تأثیر عمده پین در قهرمانی استقلال

مربی سابق تیم فوتبال استقلال می گوید گابریل پین تأثیر بسیار زیادی در قهرمانی استقلال داشته است.فرشاد ماجدی، مربی سابق استقلال در گفتگو با ایسنا، درباره قهرمانی آبی پوشان پایتخت در بیست و یکمین فصل از رقابت های لیگ برتر اظهار نمود: این قهرمانی را به باشگاه استقلال، هواداران و کادر فنی تبریک می گویم. آنها با تلاش خود توانستند مقام قهرمانی را به دست بیاورند و رکورد شکست ناپذیری باارزشی را برای خود کسب کنند. بازیکنان و کادر فنی یکدل بودند و این دلیلی بود که این قهرمانی برای آبی ها به دست آمد.

او درباره تأثیر گابریل پین در روند فنی استقلال و قهرمانی این تیم در رقابت های لیگ برتر تصریح کرد: ایشان مربی بزرگی هستند و از کارنامه ایشان مشخص است که تجربه بسیار زیادی دارند و به نظر من ایشان تأثیر زیادی در قهرمانی داشتند. وی در تاکتیک و استراتژی تیم توانستند تأثیر خویش را بگذارد و به نظر من درصد بالای قهرمانی استقلال به خاطر وجود پین در کادر فنی استقلال بوده است.

ماجدی درباره روند حضور دستیاران خارجی در فوتبال ایران اظهار داشت: در برخی از زمان ها مربیان خارجی به دردمان خورده است. زمانی یورگن گده در فوتبال ایران حضور داشت و توانست تأثیر زیادی در روند فوتبال ایران داشته باشد و گابریل پین از این قاعده مستثنی نیست و این مربی ایتالیایی تأثیر بسیار قابل توجهی در فوتبال ما داشته است.

مربی سابق تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این سؤال که چقدر حضور دستیاران خارجی در گسترش فوتبال ایران اثرگذار بوده است؟ اظهار داشت: به نظر من حضور آنها تأثیر بسیار قابل توجهی در روند فوتبال ما داشته است. بعضی از آنها توانستند تجارب خودشان به خوبی سرمربی ها منتقل کنند و مشاوران خوبی بودند و در روند تیم ها و بهبود عملکرد تیم ها موفق بوده اند. این نیست که فقط ما باید دستیار ایرانی داشته باشیم و یک موقع هایی است که باید از تجارب مربی خارجی بهره برد.

او در ادامه اضافه کرد: نمی توان گفت ۱۰۰ درصد باید به مربیان خارجی بها داد؛ منظور من این است وقتی مربی ایرانی نمی تواند به سرمربی کمک نماید، باید از تجارب مربی خارجی بهره برد و از آنها کمک گرفت. به نظر من در مقام سرمربی گری، افراد خارجی کمی توانستند موفق عمل کنند اما در مقام کمک مربی، اگر بشود از تجارب افراد خارجی استفاده کرد، به نظر من اتفاق بهتری رخ خواهد داد. بعنوان مثال برانکو، سرمربی موفقی بود اما یورگن گده در مقام کمک مربی عملکرد بهتری داشت و دستیار خیلی خوبی بود.

ماجدی در انتها اظهار داشت: یکی از مسائلی که سبب هرج و مرج زیاد در روند تیم می شود، این است که بسیاری از تیم ها سریع دست به تغییر مربی و کادر فنی می زنند. ما اگر بتوانیم جابجایی ها را کم نماییم، می توانیم نتایج بهتری کسب نماییم.

منبع:

1401/03/15
12:50:31
0.0 / 5
664
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت