سرآسیایی:

اگر ساختار درست نشود، باز هم فجر می آید و سقوط می کند

اگر ساختار درست نشود، باز هم فجر می آید و سقوط می کند

مرکز اسپرت: سرمربی فجر سپاسی می گوید تیمش یک دفعه دیگر به لیگ برتر باز خواهد گشت اما مسئله مهم این است که تا آن زمان ساختار فوتبال شیراز درست شود.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، مجتبی سرآسیایی، سرمربی فجرسپاسی پس از شکست یک بر صفر تیمش مقابل پرسپولیس در نشست خبری اظهار نمود: بسیار بازی با کیفیتی بود. دو نیمه کاملا متضاد همدیگر را دیدیم. متاسفانه به خاطر اتفاقات مکرر در هفته گذشته ترسی در تیم ما به وجود آمده بود و این ترس بر ما غالب شد و بیشتر عقب نشینی کردیم و درگیر نمی شدیم. در نیمه دوم با یکی، دو تغییر و بازی تحت فشار و درگیرانه به تیم بسیار عالی پرسپولیس موقعیتی ندادیم و صاحب موقعیت هم شدیم. بالاخره مثل بقیه بازی ها که مکررا هم افتاده بود، با یک موقعیت ساده، به سبب درگیر نشدن و عقب نرفتن، بازی را واگذار کردیم. بازی های زیادی را با همین نیم موقعیت ها باختیم و فصل را با بدترین اتفاق ممکن تمام کردیم و شرمنده مردم خوب شیراز شدیم. برای چندمین بار از آنها حلالیت می طلبم و مسئولیت این اتفاق بزرگ به گردن بنده است و به هیچ وجه از این مسئله فرار نمی کنم و امیدوار هستم بهترین اتفاق برای این تیم رخ دهد.

سرمربی فجرسپاسی با اشاره به شرایط تیمش اظهار داشت: شاید این دفعه هم فجرسپاسی برای چندمین بار سقوط کرد. تا وقتی به شیراز نرفته بودم، باورم نمی شد مردم این همه متعصبانه پیگیر فجر سپاسی باشند و این تیم را دوست داشته باشند. صد بار هم اگر این اتفاق رخ دهد و بدترین اتفاقات بیفتد و بدترین الفاظ را بشنوم، هیچ ایرادی ندارد. صد بار دیگر هم این اتفاق رخ خواهد داد اگر شیراز و شیرازها ساختار خودرا درست نکنند. اگر کار زیر ساختی و سازماندهی شده انجام ندهیم، بارها و بارها این اتفاق رخ می دهد. این اتفاق برای شیراز و مشهد رخ داد و متاسف شدیم که دو تیم خوب و فوتبالی که مردم هم این تیم ها را دوست داشتند، سقوط کردند. همه تیم ها دوست داشتند در شیراز و مشهد بازی کنند. به خاطر یک سری مشکلات بزرگ که در فوتبال ما موجود هست و فکر درستی نمی گردد، این اتفاقات رخ داد. اشکالی ندارد که مجتبی سرآسیایی ها هزار لفظ بد را بشنوند اما خواهش می کنم مردم شیراز مطالبه کنند و ساختار درست شود. اگر فجرسپاسی یک دفعه دیگر به لیگ برگردد و تفکر درست و سازماندهی و ساختار مناسب باشد، شک نکنید که سالهای سال با عزت در لیگ برتر خواهد ماند و برای فوتبال شیراز افتخار کسب خواهدنمود.

سرمربی فجر سپاسی درباره این که چه عواملی موجب شد که تیمش در لیگ برتر باقی نماند، اظهار داشت: در این رابطه خیلی صحبت شده و این تیم به دست من و با مدیریت من سقوط کرده، واقعا این قضیه را به گردن می گیرم و صحبتی ندارم. شک نکنید که ما ابزار لیگ برتری نداشتیم. بارها این سخن را گفتم. تیمی که می خواهد در لیگ برتر بماند و صاحب شخصیت و شرایط خوب باشد، باید تفکر و ابزار لیگ برتری داشته باشد. بازیکنان ما از نظر تلاش و غیرت در بازی ها سنگ تمام گذاشتند. شاید یک بالا و پایینی داشتیم و یک جاهایی خوب و ضعیف بودیم اما باید در طول فصل برطرف می شود. وقتی من آمدم، جای تغییرات نداشتم و باید با همین ابزار کار می کردم. مجموعه قبلی هم تمام اهتمام و تلاش خودرا کرده بود. ما بضاعت بیشتری نداشتیم. شک ندارم که این اتفاق باردیگر برای فجرسپاسی رخ می دهد و این تیم با همت مسئولان و مدیرعامل خوب که خیلی زحمت کشید و از من هم خیلی حمایت کردند، به لیگ برتر بر می گردد و خیلی زود این اتفاق رخ می دهد. مهم این است که این اتفاقات تکرار نشود و شرایط را مدیریت نماییم که مردم خوب شیراز گرفتار این اتفاق نشوند.

سرآسیایی در واکنش به این که آیا در ابتدای فصل تیم را خودش می بست، فجرسپاسی در لیگ برتر می ماند، اظهار داشت: نمی توانم بگویم اما بالاخره اهتمام می کردم تیم را در حد توانم هر چه بهتر انجام دهم. اساسا من در ابتدای فصل نبودم و شرایط را نمی دانم. من در شش، هفت سالی هم که در شهرخودرو بودم، با شرایط آشنا بودم. اساسا مربی دیگری هم که این تیم را بسته، با نیت خوبی بسته و برای شکست نبوده است. اساسا تفکر هم این بوده بهترین اتفاق رخ دهد. یک وقت هایی هم با وجود چیزهایی که فکر می نماییم درست است، شرایط خوب پیش نمی رود.

او درباره شرایط همکاری با فجرسپاسی اظهار داشت: قرارداد من با فجرسپاسی به اتمام رسید و با افتخار می گویم که بزرگترین اتفاقی که می توانست برای من رخ دهد. سرمربی گری فجر شهید سپاسی بود که می توانم بگویم تاجی بر سر من بود. اگر شرایط باشگاه مساعد باشد و پیشنهاد بدهند، اساسا مذاکره می نماییم. در ارتباط با این مسائل صحبت می نماییم. اگر شرایط هم مساعد نباشم، مربیگری خودم را در جاهای دیگر ادامه می دهم.

منبع:

1401/03/12
23:18:17
0.0 / 5
630
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت