قوانین جدید فدراسیون جهانی والیبال

قوانین جدید فدراسیون جهانی والیبال

فدراسیون جهانی والیبال قوانین جدید خویش را در رقابت دوستانه بین تیم لهستان و آلمان به اجرا در آورد.


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، سایت لهستانی پل ست در گزارشی نوشت: قوانین جدید مسابقات والیبال لیگ ملت ها در راه است! فدراسیون جهانی والیبال تصمیم گرفته که قوانین جدیدی را در جریان مسابقات لیگ ملت های والیبال وضع کند. در بین تغییرات بوجود آمده محدودیت زمانی برای زدن سرویس وجود خواهد داشت.
قوانین جدید در دیدار دوستانه لهستان و آلمان مورد آزمایش قرار گرفت.
در دوره بعدی لیگ ملت های والیبال، تیم های شرکت کننده با قوانین جدید معرفی شده توسط FIVB به منظور بهبود پویایی و سرعت بازی آشنا خواهند شد. مقرر است یک زمان ویژه در طول مسابقات لیگ ملت ها معرفی شود تا زمان سرویس زدن بازیکنان محدود شود. با این تفاسیر بازیکنان تنها پانزده ثانیه بعد از دریافت امتیاز فرصت خواهند داشت تا خویش را در منطقه سرویس قرار دهند.
همینطور تیم ها بین ست ها تغییر سمت نخواهند داد و این دقیقا شبیه به رقابت های ریمینی ایتالیا خواهد بود که به علت شرایط کرونا با شکل خاص برگزار گردید. ضمناً مقرر شد بعد از امتیاز دوازدهم برای یکی از تیم ها استراحت فنی هم در نظر گرفته شود. در مقابل، مربی تنها حق یک تایم اوت خواهد داشت.
فدراسیون جهانی والیبال در جریان بازی دوستانه بین ملی پوشان زنان لهستان و آلمان قوانین جدید خویش را مورد آزمایش قرار داد و باید دید که آیا قوانین جدید کمکی به جذاب تر شدن رقابت ها خواهد نمود یا خیر؟
منبع:

1401/03/04
11:16:28
0.0 / 5
635
تگهای خبر: بازی , بازیكن , تیم , دیدار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت