رنكینگ جهانی تعیین كننده است؛

وضعیت مبهم رشته های تیمی برای اعزام به بازی های کشورهای اسلامی

وضعیت مبهم رشته های تیمی برای اعزام به بازی های کشورهای اسلامی

به گزارش مرکز اسپرت باآنکه رشته های تیمی در ترکیب تیم های اعزامی به بازی های کشورهای اسلامی قرار گرفتند اما مصوبه برگزارکنندگان بازی ها در مورد تعداد تیم ها و چگونگی انتخاب شان اعزام قطعی آنها را مبهم کرده است.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، مصوبه ستاد عالی بازی های آسیایی و المپیک در مورد بازی های کشورهای اسلامی و ترکیب کاروان ایران، حکایت از نهایی شدن حضور ورزشکاران ۱۸ رشته تیمی و انفرادی در میادین قونیه را دارد.
کادر سرپرستی کاروان ایران تا به امروز ثبت نام اولیه ورزشکاران هر یک از این رشته ها را انجام داده است باآنکه نهایی شدن اعزام بعضی از آنها منوط به پذیرش و تایید برگزارکنندگان بازی ها خواهد بود بخصوص در رشته های تیمی که انتخاب تیم های شرکت کننده بر مبنای متر و ملاک مشخصی انجام می شود.
فوتبال (مردان)، والیبال و هندبال (بانوان و مردان) رشته های تیمی هستند که رقابت های آنها در این دوره بازی های کشورهای اسلامی برگزار می گردد و کاروان ایران هم حضور در مسابقات این رشته ها را در برنامه دارد. البته طبق قوانین مصوب بازی ها ترکیب ۸ تیمی مسابقات در هر یک از این رشته ها بر مبنای رنکینگ جهانی مشخص می شود یعنی به جز کشور میزبان، رنکینگ جهانی در مورد هفت تیم دیگر تعیین کننده خواهد بود.
به عبارتی بسیاری از کشورها همچون ایران حضور در مسابقات فوتبال، والیبال و هندبال بازی های کشورهای اسلامی را در برنامه دارند اما در نهایت هشت تیمی در قرعه کشی شرکت داده شده و شرایط حضور در بازی ها را پیدا می کنند که جزو بهترین های رنکینگ جهانی باشند. (به جز میزبان که حضورش قطعی است)
این در حالی است که امروز بر مبنای رنکینگ جهانی مشکلی برای حضور تیم های فوتبال و والیبال (مردان) ایران به بازی های کشورهای اسلامی وجود ندارد و در واقعا اعزام این دو تیم قطعی است اما در مورد سه تیم والیبال بانوان و هندبال مردان و بانوان و اعزام شان اما و اگرهایی وجود دارد.
اصغر رحیمی سرپرست کاروان ایران در بازی های کشورهای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر در این حوزه اظهار داشت: از سوی کمیته ملی المپیک اقدام لازم برای اعزام این سه تیم مانند ثبت نام ترکیب شان انجام شده است اما این که در نهایت جزو هشت تیم شرکت کننده قرار بگیرند یا نه، دست ما نیست. وقتی برگزارکنندگان بازی ها لیست تیم ها و ورزشکاران هر رشته ها را نهایی کنند، ابهامات در این حوزه برطرف می شود.
سرپرست کاروان ایران تصریح کرد: جمع بندی در این حوزه و این که مسابقات رشته های تیمی با حضور چه کشورهایی برگزار می شود حدودا تا 20 روز دیگر مشخص می شود. آن زمان ثبت نام نهایی تیم ها انجام می شود و مشخص می شود که تیم های ایران در این رشته ها شرایط حضور را خواهند داشت یا نه.
رحیمی تصریح کرد که این قانون شامل بسکتبال نمی گردد که چونکه رقابت های این رشته در بخش سه به سه برگزار می گردد. البته که در این رشته ۲۰ تیم برتر رنکینگ جهانی در بازی ها شرکت دارند.
به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، پنجمین دوره بازی های کشورهای اسلامی طی روزهای ۱۸ تا ۲۷ مرداد سال به میزبانی قونیه ترکیه برگزار می شود.
تیروکمان، دوومیدانی، بسکتبال، دوچرخه سواری، شمشیربازی، ژیمناستیک، هندبال، جودو، کاراته، کیک بوکسینگ، تیراندازی، شنا، تنیس روی میز، تکواندو، والیبال، وزنه برداری، کشتی و فوتبال رشته های نهایی اعزامی کشورمان به بازی های کشورهای اسلامی هستند. در بخش جانبازان و معلولان هم اعزام رشته های پاراتیروکمان، پارا شنا و پاراتنیس روی میز مصوب شده است.


منبع:

1401/02/27
23:07:34
0.0 / 5
746
تگهای خبر: المپیك , بازی , بسكتبال , تنیس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت