رئیس فدراسیون دو و میدانی:

مماشاتی با دوپینگی های دو و میدانی نخواهیم داشت

مماشاتی با دوپینگی های دو و میدانی نخواهیم داشت

به گزارش مرکز اسپرت رئیس فدراسیون دو و میدانی کشور اظهار داشت: برای رصد وضعیت دوپینگ ورزشکاران دو و میدانی، هر سال از فعالان شاخص در این رشته تست گرفته می شود و در این امر با هیچ کس مماشات نمی نماییم.


هاشم صیامی در گفت و گو با مهر درباب دوپینگ ورزشکاران دو و میدانی اظهار نمود: برگزاری رقابت ها در رده های مختلف سنی از اقدامات انجام شده در فدراسیون بوده که در این جهت لیگ جوانان از سال قبل افتتاح شد. وی با اعلان اینکه از شروع آبان ماه سال قبل اردوهای ورزشکاران تیم ملی برگزار شد، اضافه کرد: با وجود این که بازی های آسیای در چین کنسل شد، اردوهای ما برای کسب آمادگی ورزشکاران لغو نخواهد شد و ادامه دار است. رییس فدراسیون دو و میدانی افزود: اعضای مجمع عمومی انتخاب رییس هیئت دو و میدانی خراسان جنوبی در بسیار فضای خوب رأی دادند و نظرات خودرا بیان نمودند که امیدواریم با حمایت اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی قدم های خوبی در رشته دو و میدانی بعنوان ورزش اول المپیک برداریم. بگفته صیامی یکی از پیشنهاداتی که اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی به فدراسیون داد، برگزاری جام زعفران در این استان در روز زعفران است که امیدواریم بتوانیم در خراسان جنوبی این جام را برگزار نماییم. وی با اعلان اینکه امید است بهترین های دو و میدانی کشور را در مسابقات جام زعفران داشته باشیم، اظهار داشت: همین طور امیدواریم معرفی مربیان خوب خراسان جنوبی را جهت شرکت در کلاس های بین المللی و دعوت ورزشکاران این استان را به اردوهای تیم ملی را داشته ایم.اشانتیون رییس فدراسیون به خراسان جنوبیصیامی افزود: اگر هیئت دو و میدانی خراسان جنوبی تشخیص دهد که داوری توان داوری در مسابقات ملی را دارد، برای داوری در رقابت ها داوری ها و دریافت آموزش های لازم به او کمک می نماییم. وی با اعلان اینکه اگر خراسان جنوبی جهت شرکت در رقابت های کشوری تیمی اعزام کند، هیچ مبلغی ورودی از این تیم ها نخواهیم گرفت، افزود: برای رصد وضعیت دوپینگ ورزشکاران دو و میدانی، هر سال ورزشکاران شاخص این رشته
دو تا سه بار تست می دهند. رییس فدراسیون دو و میدانی افزود: بطور جدی در این خصوص پیگیری و رصد می نماییم و به هیچ عنوان با کسی مماشات نخواهیم کرد. صیامی با اعلان اینکه فدراسیون به جد پیگیر است که در تمام مسابقات و اردوهای ورزشی تست گرفته شود تا مشکلی در این زمینه نداشته باشیم، اظهار داشت: همین طور در حوزه آموزش هم برنامه هایی دنبال می شود. وی با اشاره به این که بزرگانی بسیاری در این رشته در خراسان جنوبی همچون مرحوم شمشیری داشته ایم، افزود: ظرفیت و استعدادهای بالایی در خراسان جنوبی در این رشته ورزشی وجود دارد که توجه به این رشته دستاورهای خوبی را برای استان در سطح ملی خواهد داشت.انعقاد تفاهم نامه ای با آستان قدس رضویصیامی با اعلان اینکه در حوزه تجهیزات مورد نیاز خراسان جنوبی کمک خواهیم کرد، اضافه کرد: همین طور در فدراسیون دو و میدانی هر کاری از دست ساخته باشد، برای خراسان جنوبی با افتخار انجام خواهیم داد. وی با اعلان اینکه خراسان جنوبی یکی از استان هایی است که فدراسیون تا حالا تجهیزاتی به آن ارسال کرده است، اضافه کرد: باتوجه به ظرفیت های موجود درباب مربیان خوب در این استان نباید برای آموزش از دیگر استانها مربی بیاوریم. صیامی افزود: اگر ماهانه یک مسابقه دوی خیابانی در استان برگزار شود، ورزش دو و میدانی زنده شده و استعدادهای خوبی شناسایی خواهد شد. به گفته ی ایشان، باید در مناسبت های مختلف از ظرفیت ادارات به خوبی استفاده گردد و کارشناسان به این نتیجه رسیده اند که پیست های خاکی بهترین پیست ها برای دو و میدانی است. رییس فدراسیون دو و میدانی بیان کرد: پیست دو و میدانی استادیوم غدیر بیرجند استاندارهای لازم را ندارد و باید اصلاح گردد. وی از انعقاد تفاهم نامه ای با آستان قدس رضوی آگاهی داد و اضافه کرد: در قالب این تفاهم نامه آستان قدس رضوی هزینه هایی مربوط به ورزش دو و میدانی را در سه استان پرداخت کند که یکی از استانهای هدف، خراسان جنوبی است.


منبع:

1401/02/25
10:23:49
0.0 / 5
787
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت