هیات سواركاری نیشابور:

جشنواره ملی اسب اصیل ترکمن در نیشابور

جشنواره ملی اسب اصیل ترکمن در نیشابور

نیشابور ـ مسئول روابط عمومی هیات سوارکاری نیشابور از برگزاری جشنواره ملی اسب اصیل ترکمن در این شهرستان آگاهی داد.حسین گلقندشتی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: برای نخستین بار مجوز برگزاری نخستین جشنواره زیبایی اسب اصل ترکمن برای نیشابور گرفته شده است.
مسئول روابط عمومی هیات سوارکاری نیشابور بیان کرد: این جشنواره برای نخستین بار در کشور در شهر صوفیان استان گلستان انجام شد و باتوجه به ظرفیت اردوگاه شهید رجایی شهرستان نیشابور بعد از یکسال پیگیری مجوز این جشنواره برای این شهرستان صادر گردیده است.
وی اظهار داشت: هر سال چهار جشنواره زیبای اسب ترکمن در کشور برگزار می گردد و جوایز این دوره در هر دور پیروزی نفر اول مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال و نفر دوم ۱۰۰ میلیون ریال و نفر سوم ۵۰ میلیون ریال است که مجموع ۳۵۰ میلیون تومان تمام جوایز است که هزینه ثبت نام هر اسب ۷۰۰ هزار تومان می باشد.
گلقندشتی اظهار نمود: ۵۰ غرفه صنعت و معدن، صنایع دستی و گیاهان دارویی برای کمک و پشتیبانی از مشاغل مختلف نیز در کنار این برنامه نیز داریم.
مسئول روابط عمومی هیات سوارکاری نیشابور اضافه کرد: داوران این جشنواره بین المللی خواهند بود و از روسیه و فرانسه هستند که مسابقات زیادی را در نقاط مختلف جهان داوری کرده اند.
وی بیان کرد: تا حالا ۳۵ اسب در این جشنواره شرکت کرده اند و درحال راه اندازی باکس های موقت برای نگهداری اسب های شرکت کننده در این جشنواره هستیم.
گلقندشتی اظهار داشت: شهرستان نیشابور ۵ مجموعه نگهداری از اسب ترکمن دارد که حدود ۱۰۰ رأس اسب در این مجموعه ها نگهداری می شود.

1401/02/17
21:19:15
0.0 / 5
740
تگهای خبر: پیروزی , تیم , داور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت