دوپینگ همچنان دردسرساز است؛

پاسخ سرپرست فدراسیون دوچرخه سواری به تبعات ناشی از محرومیت رئیس

پاسخ سرپرست فدراسیون دوچرخه سواری به تبعات ناشی از محرومیت رئیس

سرپرست فدراسیون دوچرخه سواری با بیان اینکه پاسخ نامه فدراسیون جهانی را داده اند ابراز امیدواری کرد تبعات محرومیت رئیس پیشین این فدراسیون گریبانگیر تایید اساسنامه نشود.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، یکی از فدراسیون های ورزشی که طی سال های اخیر همیشه با چالش های مختلف و حتی در دوره ای با تعلیق روبروه بوده فدراسیون دوچرخه سواری است؛ فدراسیونی که بخشی از مشکلاتش به اختلافات و تصمیمات درون خانواده اش بر می گردد.
پس از به انتها رسیدن دوره هشت ساله ریاست خسرو قمری در این فدراسیون، افشین داوری چند ماهی سرپرست شد و در نهایت ریاست فدراسیون در انتخابات به رشیدی رسید. اما چالش ایمیل های ارسالی و بحث دخالت وزارت ورزش در انتخابات منجر به استعفای رشیدی از این مسئولیت شد. فدراسیون در نهایت مدتی است به سرپرستی رسول هاشم کندی مدیریت می شود.
پس از رفتن خسرو قمری از فدراسیون دوچرخه سواری، انتشار خبرهایی در خصوص پاک شدن و حذف تمامی ایمیل های فدراسیون منتشر گردید. ایمیل هایی که حالا به نظر می آید با هدف حذف گردیده است.
فدراسیون جهانی دوچرخه سواری که به اساسنامه فدراسیون ایراد وارد کرده با ارسال نامه ای خواهان عرضه توضیحاتی پیرامون محرومیت خسرو قمری از هر گونه فعالیت در این رشته شده است.
در نامه اتحادیه جهانی دوچرخه سواری به صراحت آمده است که خسرو قمری رئیس فدراسیون ایران از کلیه فعالیتهای دوچرخه سواری محروم شود و انتخابات برای تعیین رئیس جدید برگزار شود.
ایراد وارد شده به دنبال اجرای طرح سلامت در سالهای گذشته بر می گردد. طرحی که قرار بود در کنترل دوپینگ به این رشته کمک نماید. همینطور فدراسیون جهانی خواهان عرضه توضیحاتی پیرامون این مساله شده تا بتواند اساسنامه فدراسیون را برای انتخابات بررسی و تائید کند.
طرح سلامت توسط فدراسیون و مدیریت قبلی این مجموعه در زمان خسرو قمری با هزینه های بسیار زیاد اجرا شد اما اسناد موجود نشان داده است که این طرح ناکارآمد و پر ایراد بوده است به طوریکه ورزشکاران از زمان و مکان تست های دوپینگ یاد شده در این طرح آگاه می شدند.
اتحادیه جهانی دوچرخه سواری در نامه خود از فدراسیون تضمین خواسته که دیگر هیچ گونه رفتار یا برخوردی با هدف دوپینگ صورت نگیرد و از این پس تمامی این تست ها زیر نظر نادوی ایران گرفته شود.
رسول هاشم کندی در گفتگو با خبرنگار مهر در این خصوص اظهار داشت: حدودا ۲۰ روز قبل با دریافت نامه اتحادیه جهانی دوچرخه سواری از مبحث محرومیت خسرو قمری از هر گونه فعالیت در این مجموعه آگاه شدیم و پیش از آن از این مساله اطلاعی نداشتیم.
سرپرست فدراسیون دوچرخه سواری افزود: زمان ریاست آقای قمری اسناد و ایمیل های بخش بین الملل به سرپرست فدراسیون آقای داوری تحویل نشد و احیانا این مساله از آن زمان مطرح بوده و مبحث محرومیت به وزارت خانه اطلاع داده نشده است.
وی در پاسخ به این پرسش که «آیا فدراسیون پاسخ نامه اتحادیه جهانی را به صورت شفاف داده است یا خیر؟» اظهار داشت: بله ما پاسخ نامه را ارسال کرده ایم و عنوان کردیم که ایشان هیچ مسئولیتی ندارند. همینطور افرادی که در رابطه با اجرای طرح سلامت هستند هم از این مسئولیت کنار گذاشته شده اند و فعالیتی در فدراسیون ندارند.
هاشم کندی همینطور پیرامون این که «آیا این مساله مانعی در جهت تائید اساسنامه فدراسیون در اتحادیه جهانی می باشد یا خیر و این که تضمیمی برای تائید اساسنامه و ادامه دار نبودن مشکلات برای برگزاری انتخابات وجود دارد یا خیر ؟» اظهار داشت: ما تمام مستندات مربوطه را به اتحادیه جهانی عرضه کرده ایم. در نامه فدراسیون جهانی به صراحت آمده است که یکی از موارد عدم تائید اساسنامه بحث شفافیت و عرضه توضیح پیرامون این مساله است. ما امیدواریم اگر دوستان دیگر سنگ اندازی نکرده و باز هم ایمیل پراکنی نکنند مشکل تائیدیه اساسنامه فدراسیون حل شده و زمینه برگزاری انتخابات فراهم گردد.


منبع:

1401/02/08
14:05:14
0.0 / 5
755
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت