دیدار رئیس كنفدراسیون سپك تاكرای آسیا با وزیر ورزش؛

بن قادر: بانوان ایران الگوی مناسبی برای تبلیغ حجاب در جهان هستند

بن قادر: بانوان ایران الگوی مناسبی برای تبلیغ حجاب در جهان هستند

مرکز اسپرت: رییس کنفدراسیون سپک تاکرای آسیا و دبیر کل فدراسیون جهانی با حضور در وزارت ورزش و جوانان با دکتر سیدحمید سجادی ملاقات و گفتگو کرد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، سیدحمید سجادی در این دیدار با استقبال از تعامل فدراسیون ها و انجمن های ورزشی با فدراسیون های آسیایی و جهانی اظهار داشت: امیدوار هستم با تعامل خوبی که بین کشور ایران و فدراسیون آسیایی و جهانی وجود دارد بتوانیم قدم های مثبتی برای توسعه رشته سپک تاکرا برداریم و ایران جایگاه بهتری بتواند پیدا کند.
وی اضافه کرد: از زحمات همه همکاران در انجمن سپک تاکرا تشکر می کنم و خوشحالم که این تلاش ها به نحو مطلوب دیده می شود. وزارت ورزش و جوانان همچون گذشته از این رشته حمایت می کند تا سپک تاکرا جایگاه بهتری در کشور پیدا کند.
وزیر ورزش و جوانان اشاره کرد: در کنار جذابیت قهرمانی این رشته، جنبه نشاط بخشی و تفریحی سپک تاکرا نیز باید بطور ویژه مورد توجه قرار بگیرد. ایران ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه رشته سپک تاکرا دارد و می تواند به یکی از قطب های اصلی این رشته در آسیا و جهان تبدیل گردد.
حلیم بن قادر نیز ضمن ابراز خوشی از دیدار با وزیر ورزش و جوانان ایران گفت: موجب خوشی است که آقای سجادی از جنس ورزش است و شناخت خوبی از قوانین و رشته های مختلف دارد.
وی اضافه کرد: قبل از این ۲۰ کشور عضو جهانی سپک تاکرا بودند ولی با حمایت هایی که صورت گرفت تعداد کشورها به ۵۵ رسیده است. ایران نقش پررنگی در توسعه این رشته در آسیا داشته و موجب شد که برخی از کشورهای همسایه با کمک ایران عضو آسیایی و جهانی این رشته شوند.
رییس کنفدراسیون سپک تاکرای آسیا اشاره کرد: تلاش می نماییم و در حال رایزنی با کمیته بین اللملی المپیک هستیم که بتوانیم از المپیک پاریس رشته سپک تاکرا را وارد این بازی ها نماییم. از وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک ایران توقع داریم که در این راستا از رشته سپک تاکرا حمایت کنند.
حلیم بن قادر اظهار داشت: انجمن سپک تاکرای ایران فعالیت چشم گیری برای توسعه این رشته دارد و بیشتر استانها فعال شده اند. قصد ما این است که در جلسه فدراسیون جهانی که به زودی برگزار می گردد آقای علیپور را بعنوان فردی که تلاش زیادی برای توسعه رشته سپک تاکرا داشته است معرفی نماییم.
معاون انجمن مسلمانان سنگاپور با اشاره به نقش حجاب بانوان ورزشکار ایران گفت: بانوان ورزشکار ایران یک الگوی خوب برای بانوان دیگر کشورها هستند. از موضوع حجاب در فدراسیون آسیایی و جهانی حمایت می نماییم چون بازخورد بسیار خوبی دارد. تیم سپ تاکرای بانوان ایران نیز همانند تیم مردان می تواند در صورت شرکت، حضور موفقی در بازی های آسیایی چین داشته باشد.
در این دیدار محمد علیپور رئیس فدرسیون انجمن های ورزشی وسهراب آزاد رئیس انجمن سپک تاکرای ایران نیز حضور داشتند.


منبع:

1401/01/31
12:43:24
0.0 / 5
744
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , دیدار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت