۱۳۰۰ ورزشكار ثبت نام شدند؛

پیمان فخری: کشتی با تیم قدرتمند خود در بازی های آسیایی شرکت می کند

پیمان فخری: کشتی با تیم قدرتمند خود در بازی های آسیایی شرکت می کند

مرکز اسپرت: سرپرست کاروان ایران در بازی های آسیایی تاکید دارد که مسئولان کشتی اهمیت این بازی ها را می دانند و اساسا با تیم اصلی خود عازم هانگژو خواهند شد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، پیمان فخری با یادآوری این که طبق اعلام جدید چینی ها ۱۰ خردادماه آخرین زمان ثبت نام برای حضور در بازی های آسیایی است درباب زمان تعیین نفرات نهایی برای اعزام به این بازی ها توضیح داد و اظهار داشت: تا آخرین فرصتی که در اختیار داریم نسبت به اضافه شدن و کم شدن ورزشکاران بررسی های لازم را خواهیم داشت. طبق مصوبه ستاد عالی، اگر تشخیص دهیم ورزشکار یا رشته ای امکان اضافه و یا کم شدن را دارد، این کار را انجام می دهیم.
وی با اشاره به اینکه تا به امروز ۱۳۰۰ ورزشکار در ۳۱ رشته ورزشی برای اعزام به هانگژو ثبت نام شده اند، تصریح کرد: به غیر از رشته بازی های الکترونیک، کار ثبت نام اولیه در دیگر رشته ها تمام شده است. رشته بازی های الکترونیک تعداد زیادی ورزشکار دارد که کار غربالگری آنها خیلی طولانی شد. البته روز یکشنبه هم موارد آنها ارسال شد و بعنوان آخرین رشته ثبت نام شدند.
سرپرست کاروان ایران در بازی های آسیایی چگونگی پرواز این کاروان را با اهمیت ترین چالش عنوان نمود و اظهار داشت: کمتر از ۶ ماه به بازی ها باقی مانده است اما هنوز در مورد محدودیت های مسافرتی به چین و این که در زمان بازی های کماکان وجود دارد یا برداشته می شود، اطلاع دقیقی نداریم. اگر محدودیت ها برداشته شود دست ما برای اعزام بازتر خواهد شد.
وی دراین زمینه افزود: هم اکنون پروازها به چین محدود است، اگر شرایط در زمان بازی ها هم به همین منوال باشد باید پرواز چارتر بگیریم. در این صورت و اگر قوانین بازی های آسیایی مانند المپیک باشد و هر ورزشکار پس از اختتام رقابت خود تنها ۴۸ ساعت برای خروج از دهکده فرصت داشته باشد، شرایط سخت می شود، طبیعی است که در این صورت نمی توانیم ۱۰ پرواز چارتر بگیریم تا هر ورزشکاری که رقابتش به اتمام رسید سریع به ایران برگردد.
فخری با اشاره به اینکه دراین زمینه با کمیته برگزاری بازی های آسیایی مکاتبه داشته ایم، اشاره کرد: هنوز کتابچه فنی بازی ها و پروتکلهای مربوط به کرونا در اختیارمان گذاشته نشده است. فکر می کنم خود کمیته برگزاری بازی ها با این چالش مواجه می باشد. البته سفیر چین در آخرین مذاکراتی که با او داشتیم، ابراز امیدواری کرد محدودیت ها برداشته شود.
سرپرست کاروان ایران در بازی های آسیایی همین طور در مورد کشتی و صحبت هایی که قبل از این در خصوص عدم اعزام تیم اصلی به بازی های آسیایی مطرح شده بود، اظهار داشت: ما بحثی با کشتی نداشتیم. اساسا قهرمانان و مسیولان کشتی اهمیت بازی های آسیایی را می دانند، اطمینان داشته باشید که کشتی با تیم قدرتمند خود در بازی ها حاضر می شود. کشتی رشته اول و موفق ماست، تلاش می نماییم تمام نیازهای آنها را برآورده نماییم. اگر بیشتر از آن اتفاق نمی افتد مطمئن باشید در توان کمیته ملی المپیک نیست.


منبع:

1401/01/23
21:44:16
0.0 / 5
631
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت