اصغر رحیمی :

امکانات ترکیه برای بازی های اسلامی بالاتر از المپیک است

امکانات ترکیه برای بازی های اسلامی بالاتر از المپیک است

سرپرست کاروان ایران در بازی های کشورهای اسلامی با اشاره به حضور در نشست مشترک سرپرست کاروان های اعزامی به بازی ها اظهار داشت: امکانات ترکیه برای بازی های اسلامی بالاتر از استانداردهای المپیک است.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، نشست مشترک سرپرستان کاروان اعزامی کشورهای مختلف به بازی های کشورهای اسلامی طی روزهای ۲۷ اسفندماه تا ۲ فروردین ماه با حضور مسئولان کمیته برگزارکننده بازی ها در قونیه اجرا شد.
اصغر رحیمی سرپرست کاروان ایران در بازی های کشورهای اسلامی که در این جلسه حضور داشت در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: نشست مورد نظر بصورت عمومی و بیشتر بمنظور بازدید از ورزشگاه ها و سالن های محل برگزاری مسابقات، ارزیابی زیر ساخت ها و... اجرا شد.
وی با اشاره به این که نمایندگانی از ۵۱ کشور در نشست موردنظر شرکت داشتند، اشاره کرد: البته نمایندگان برخی کشورها به خاطر عدم دریافت ویزا موفق به سفر به ترکیه نشده بودند. آنها همزمان با ما و بصورت آتلاین در جریان نشست قرار گرفتند.
سرپرست کاروان ایران در بازی های کشورهای اسلامی با یادآوری بازدیدهای که از محل های موردنظر برای میزبانی ترکیه در این دوره بازی ها انجام شد، اشاره کرد: دهکده بازی ها که محل استقرار ورزشکاران هم بشمار می رود در حقیقت یک دانشکده است، سالن مسابقات تکواندو و شمشیربازی چسبیده به این دانشکده هستند و سایر سالن ها هم در فاصله 15، 20 یا 25 دقیقه ای تا آن هستند. در کل فاصله میان سالن مسابقات مختلف و دانشکده ای که دهکده بازی ها بشمار می رود خیلی زیاد نیست. حداکثر فاصله 30 دقیقه است.
رحیمی اشاره کرد: پیش بینی برگزارکنندگان بازی های کشورهای اسلامی در ترکیه به شکلی است که رقابت های هر دو رشته در یک فضا اجرا شود. در کل سالن هایی که برای این بازی ها در نظر گرفته شده از کیفیت و استاندارد بالایی برخوردار می باشند. آنچه من دیدم این بود که کیفیت سالن ها و شرایطی که برای بازی ها در نظر گرفته شده بالاتر از سطح استاندارهای المپیک هم بود.
وی با اعلان اینکه ترکیه تا به امروز چندبار کاندیدای میزبانی بازی های المپیک شده است، اظهار داشت: واقعا کیفیت سالن هایی که مقرر است محل برگزاری بازی های کشورهای اسلامی باشند در حد استانداردهای المپیک است. نورپردازی سالن ها بی نظیر است. به ویژه استادیومی که برای مراسم افتتاحیه و اختتامیه در نظر گرفته شده است کاملا به روز و باکیفیت است. این استادیوم 50 هزار نفری است و تیم ملی ترکیه هم در آن بازی داشته است.
سرپرست کاروان ایران در بازی های کشورهای اسلامی با تاکید باردیگر بر این که ترک ها نشان دادند که میزبانی با کیفیتی خواهند داشت، اشاره کرد: آنها در پیگیری کارها خیلی مشتاق نشان می دادند. برنامه های پیش بینی شده برای ترانسپورت و اسکان هم کاملا حرفه ای بود. تنها نکته قابل تامل فضای دهکده بازی ها یا همان دانشکده است که شاید کمی کوچک باشد اما در حد هتل چهار ستاره باکیفیت و استاندارد بود.
رحیمی که در ادوار مختلف بازی های کشورهای اسلامی حضور داشته است، اظهار داشت: فکر می کنم این دوره بازی ها یکی از بهترین ادوار آن بشمار می رود به ویژه اراده ای قوی و کیفیت و استانداردی بالا در تمام کارها مشاهده می شود.
وی در مورد «محدودیت اعزام اعضای کادر فنی به بازی های کشورهای اسلامی و این که در این زینه صحبتی عنوان شد یا نه؟»، اظهار داشت: در کتابچه ارسالی تعداد همراهان برای هر تیم و رشته ای تا سقف ۲۵ درصد مجاز اعلام شده است. توجیه برگزارکنندگان بازی ها هم این است که می خواهند از المپیک و پروتکلهای آن الگوبرداری کنند در حالی که درست نیست. شاید هم در کتابچه رقم موردنظر اشتباه درج شده چون اصلا محدودیت در این حد برای همراه داشتن کادر فنی قابل اجرا نیست. در هر صورت نیست شخصا در مورد این مساله صحبت هایی را مطرح کردم.
سرپرست کاروان ایران در بازی های کشورهای اسلامی همین طور در مورد برخی صحبت های مطرح در خصوص لغو احتمالی این بازی ها اظهار داشت: تا به امروز مبنایی بر لغو بازی ها نیست و مقرر است رقابت ها در زمان مقرر اجرا شود. پیش از این صحبت هایی مطرح بود آنهم در ارتباط با جابه جایی و تعویق بازی ها نه کلی، آنچه امروز مسلم است این که بازی ها در زمان پیش بینی شده انجام خواهد شد.
رحیمی همین طور در ارتباط با ترکیب کاروان ایران برای اعزام به بازی های کشورهای اسلامی اظهار داشت: در مورد برخی از رشته ها برای اعزام به بازی ها به جمع بندی نهایی رسیده ایم. مقرر است ستاد عالی نشست باردیگر ای ویژه این بازی ها داشته باشد تا ترکیب اعزامی قطعی و نهایی شود به ویژه که باتوجه به فاصله زمانی باقی مانده باید هر چه زودتر برای تهیه بلیت و لباس و... اقدام گردد.
به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، پنجمین دوره بازی های کشورهای اسلامی طی روزهای ۱۸ تا ۲۷ مرداد سال به میزبانی قونیه ترکیه انجام خواهد شد. این دوره از بازی ها در ۱۹ رشته برگزار می گردد اما با تصویب ستاد عالی، کاروان ایران در ۱۶ رشته ورزشکار اعزامی خواهد داشت.
تنیس روی میز، تیروکمان، دوومیدانی، کیک بوکسینگ، جودو، بسکتبال، تکواندو، کاراته، والیبال، هندبال، وزنه برداری، دوچرخه سواری و شمشیربازی (مردان و بانوان) همراه با کشتی، شنا و ژیمناستیک (مردان) رشته های اعزامی به بازی های کشورهای اسلامی هستند.

1401/01/17
09:28:00
0.0 / 5
802
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت