درگفت وگو با سرپرست فدراسیون دوچرخه سواری مطرح شد

از ماجرای لباس دختران رکابزن تا دلیل مدال های مهمی که گرفته نشد

از ماجرای لباس دختران رکابزن تا دلیل مدال های مهمی که گرفته نشد

به گزارش مرکز اسپرت سرپرست فدراسیون دوچرخه سواری اظهار داشت: ما شش ماه برای قهرمانی آسیا فرصت داشتیم و به اندازه کاری که کردیم، نتیجه گرفتیم.


رسول هاشم کندی در گفتگو با ایسنا درباره ی عملکرد دوچرخه سواران در مسابقات جاده قهرمانی آسیا (کسب ۲ مدال برنز در رده بزرگسالان، یک نقره جوانان و یک برنز زیر ۲۳ سال) بیان نمود: نتیجه برای من راضی کننده بوده است چون به مقدار کاری که انجام دادیم، نتیجه گرفتیم. چند مرحله اردو گذاشتیم و تیم مردان و بانوان را به مسابقه تدارکاتی ترکیه اعزام کردیم و از آنجا راهی قهرمانی آسیا شدند.
* توانستیم این کشتی به گِل نشسته را تکان دهیم
هاشم کندی در پاسخ به این پرسش که ایران در ماده هایی که در بازی های آسیایی وجود دارند، مدال نگرفت و فکر می کند این مساله در تصمیم کمیته ملی المپیک بر روی تعیین تعداد نفرات اعزامی به بازی های آسیایی تأثیر گذار باشد؟ اظهار داشت: ما روند رو به رشد خویش را نشان دادیم و در رنکینگ جهانی19 پله صعود داشتیم. این نشان داده است برنامه ریزی ما درست بوده و توانستیم این کشتی به گِل نشسته را تکان دهیم. درست است در این ماده ها (تایم تریل انفرادی و استقامت جاده بزرگسالان) مدال نگرفتیم اما در امید، جوانان و تایم تریل تیمی مدال گرفتیم. فکر می کنم نسبت به زمانی که داشتیم، نتیجه چشم گیر بوده است. این را کمیته ملی المپیک هم اطلاع دارد.
*در شش ماه نباید انتظار معجزه داشت
او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه برخی کشورها چون کره حنوبی، چین، چین تایپه و هنگ کنگ در این مسابقات نبودند و فکر نمی کند فرصت مناسبی بود تا ایران نهایت استفاده را ببرد؟ خاطرنشان کرد: قزاقستان و ازبکستان حضور داشتند و ما هم عملکرد قابل دفاعی داشتیم. به اندازه شش ماه برنامه ریزی که انجام دادیم، نتیجه گرفتیم و انتظار معجزه نباید داشت. ما کار مثبتی انجام دادیم و تداوم آن احتیاج به زمان دارد و امیدوارم هر کسی رئیس شود بتواند آنرا ادامه دهد.
* ماجرای لباس دختران
سرپرست فدراسیون دوچرخه سواری در مورد حاشیه ای که در مورد لباس دختران دوچرخه سوار به وجود آمد و گفته شد لباس پسران را برتن کردند، اظهار داشت: تیم مردان از استانبول به تاجیکستان رفت و پرواز دختران از دبی بود. چون هواپیماها کوچک بود چمدان ها را با پرواز دیگری ارسال کردند. ما در استانبول یک نفر را داشتیم که در فرودگاه پیگیری کرد تا چمدان ها زودتر به دست اعضای تیم برسد اما در امارات کسی را نداشتیم و چمدان ها با چند روز تاخیر به دستشان رسید. این اتفاق برای چند کشور دیگر هم رخ داد. ازاین رو یک دست لباس نو از تیم مردان گرفتند و به آنها دادند. در واقع قرضی نبود بلکه از لباس های جدیدی که همراه تیم مردان بود یک دست آنرا به تیم بانوان دادند و واقعا هم مشکل خاصی هم نبود.
* پیشگیری از ثبت نام ورزشکار محروم برای گرفتن UCI کارت
او در مورد ثبت نام یک ورزشکار محروم برای دریافت UCI کارت، خاطرنشان کرد: فردی که نام کاربری و رمز ورود به سیستم اتحادیه جهانی دوچرخه سواری را داشت برای خود و سه نفر دیگر ثبت نام UCI کارت انجام داده بود. یکی از افراد ثبت نام شده یک ورزشکار محروم است. می خواستند با ثبت نام ورزشکار محروم برای ما مشکل ایجاد کنند که این اتفاق نیفتاد. اتحادیه جهانی از ما تاییدیه خواست و ما متوجه این اقدام آنها شدیم و با صحبتی که با اتحادیه جهانی داشتیم، نام کاربری و رمز فدراسیون ایران را تغییر دادند. پس از انتخابات فدراسیون، خواهان این تغییر بودیم که انجام ندادند اما حالا ایمیل فدراسیون و نام کابری و رمز ورود را تغییر داده اند.
*وظیفه فدراسیون رسیدگی به ورزشکار است نه حقوق دادن به کارمند
هاشم کندی در مورد این که گفته می شود اسپانسر تیم ملی بد قولی کرده و فدراسیون مجبور شده برای اعزام رکابزنان به مسابقات ترکیه خودش هزینه کند ازاین رو دوماه حقوق کارکنان فدراسیون را پرداخت نکرده است، تصریح کرد: اسپانسر 100 درصد قولی که داده بود را عمل نکرد. البته رقم بالایی بدهکار نیست و قرار شد پرداخت کند. پرداخت نشدن حقوق ها هم ربطی به این مساله ندارد. اولویت کاری ما اعزام تیم ملی است بعد حقوق. رسالت کاری ما رسیدگی به ورزشکار و اعزام به مسابقات است نه این که در فدراسیون دور هم جمع شویم و حقوق پرداخت نماییم. من خودم هم حقوق نگرفتم اما وظیفه اصلی خویش را انجام دادیم. پیش از عید مقداری دستمان تنگ بود اما از وزارت ورزش قول مساعد دادند که کمک کنند تا پرداخت حقوق ها صورت گیرد.
منبع:

1401/01/16
09:33:27
0.0 / 5
620
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت