چرا حکم استراماچونی به تعویق می افتد؟

چرا حکم استراماچونی به تعویق می افتد؟

مرکز اسپرت: نتیجه نهایی حکم شکایت آندره آ استراماچونی از استقلال در حالی به تعویق افتاده است که دادگاه CAS همچنان درحال بررسی دفاعیات و استدلال های باشگاه استقلال و وکلای این مربی ایتالیایی است.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، ماجرای پرونده استراماچونی و شکایت او از باشگاه استقلال همچنان به مقصد نهایی خود نرسیده است و دادگاه CAS همچنان درحال بررسی تمام ابعاد و ادعاهای باشگاه استقلال و استراماچونی است تا بتواند حکم نهایی این پرونده را صادر کند.

رای پرونده دادگاه استراماچونی قرار بود در تاریخ ۱۱ بهمن سال ۱۴۰۰ اعلام گردد که دادگاه CAS طی یک نامه رسمی اعلام نمود که جهت بررسی بیشتر پرونده استراماچونی، نیاز به فرصت بیشتری است و بنا بر این تاریخ صدور رای را بجای یازدهم بهمن به شش اسفند سال قبل تغییر داد.

در ادامه باز هم برای نتیجه نهایی این پرونده زمان بیشتری صرف شد و دادگاه CAS اعلام نمود که نتیجه نهایی پرونده شکایت سرمربی اسبق آبی ها جهت بررسی بیشتر، به تاریخ ۱۱ فروردین سال ۱۴۰۱ موکول شد اما باردیگر اعلام حکم نهایی این پرونده عقب افتاد و بنا بر اعلام جدید، رای این پرونده بجای ۱۱ فروردین، دوم اردیبهشت صادر خواهد شد.

طبق قراردادی که باشگاه استقلال با آندره آ استراماچونی تنظیم کرده بود، اگر تاخیری در پرداخت مطالبات استراماچونی رقم می خورد، این مربی می توانست قرارداد خودرا با باشگاه استقلال فسخ کند و در بند دیگر این قرارداد تاکید شده در صورت فسخ قرارداد، این مربی می تواند پول قرارداد ۲ ساله خودرا از باشگاه استقلال دریافت کند.

باشگاه استقلال تا اینجای کار با ارائه مستندات و استدلال های خود به قاضی های دادگاه CAS به دنبال این بوده است تا بتواند مبلغ مطالبات را به کمترین حد ممکن برساند. باشگاه استقلال در دفاعیه اول خود تاکید داشت که باشگاه کلیه مطالبات استراماچونی را پرداخت کرده و فسخ قرارداد بصورت توافقی صورت گرفته است. در صورت رد شدن این استدلال، هدف بعدی مدیران استقلال این است که حکم پول ۲ سال قرارداد این مربی را به یک سال کاهش دهند تا مبلغ مطالبات این مربی نصف شود. استدلال باشگاه استقلال نسبت به این مساله، این است که قرارداد ۲ ساله این مربی با تایید خودش به یک سال کاهش پیدا کرده و یکی از مسائلی که سبب شده دادگاه CAS همچنان دست نگه دارد، استدلال های طرفین پرونده نسبت به این مبلغ مطالبات بوده است.

با این حال، ۲ حالت برای رای پرونده استراماچونی وجود دارد؛ در حالت اول رای دادگاه CAS به نفع استراماچونی است که باشگاه استقلال باتوجه به خسارت های تاخیر در پرداخت مطالبات، باید مبلغی نزدیک به یک میلیون ۵۰۰ هزار یورو به این مربی ایتالیایی بپردازد. در حالت بعدی، رای دادگاه به نفع باشگاه استقلال است که مدیران این باشگاه امیدوار هستند در صورت این اتفاق، مبلغی در حدود ۵۰۰ تا ۸۰۰ هزار یورو به استراماچونی بپردازند.

با وجود این مسائل باید تا دوم اردیبهشت منتظر ماند و دید که دادگاه CAS در نهایت چه حکمی برای این پرونده در نظر خواهد گرفت و کدام طرف سود بیشتری از حکم نهایی خواهد برد.

منبع:

1401/01/15
10:00:55
0.0 / 5
745
تگهای خبر: استقلال , باشگاه , سرمربی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت