سرمربی تیم هندبال سپاهان:

مظلومیت هندبال را دریابید

مظلومیت هندبال را دریابید

اصفهان سرمربی تیم هندبال فولادمبارکه سپاهان می گوید تیمش لیاقت و شخصیت قهرمانی را دارد، اما تا رسیدن به قهرمانی، کار خیلی سختی پیش روی آنها است.


مجید رحیمی زاده در گفت و گو با ایسنا درباب بازی تیمش در مقابل شهید شاملی کازرون در هفته دوم دور برگشت مرحله مقدماتی لیگ برتر هندبال، اظهار نمود: می دانستیم که بازی های این دوره از حساسیت ویژه ای برخوردارست و خصوصاً بازی با شهید شاملی اهمیت زیادی داشت، چونکه در بالای جدول با تیم شهید شاملی رقابت شدیدی داشتیم و این بازی از نظر حیثیتی و کسب امتیاز مهم بود. اگر می توانستیم درصورت پیروزی علاوه بر ارتقا جایگاه مان در جدول، آنرا نیز تثبیت کرده، این برای ادامه راه نیز روحیه مضاعفی به تیم تزریق می کرد.
وی ادامه داد: شهید شاملی طی دو سال اخیر تیمداری خوبی در هندبال داشته، از بازیکنان و مربیان خوبی برخوردارست و توانسته امتیازاتی که نیاز داشته را با پیروزی های که کسب کرده، ذخیره کند. در دو سال قبل و در بازی هایی که باوشهید شاملی داشتیم، آنها تیم پیروز میدان بودند، بدین سبب می دانستیم که بازی سختی داریم.
سرمربی تیم هندبال سپاهان افزود: تمرینات خیلی مشکل و خوبی را پیش از دیدار با شهید شاملی در اصفهان پشت سر گذاشتیم و توانستیم روی نکات ضعف و قوت حریف کار نماییم و خوشبختانه با ارائه یک بازی منطقی و کم اشتباه و برتری در ثانیه های پایانی، به پیروزی رسیدیم و چون بازی رو در رو شد، با اختلاف سه امتیاز به بالای جدول رفتیم.
وی اشاره کرد: در این بازی هر آنچه از بازیکنان انتظار داشتم، به نمایش گذاشتند و مزد زحمات خودرا گرفتند.
رحیم زاده در رابطه با مسائل داوری به وجود آمده در بازی مقابل شاملی نیز اظهار داشت: در زمان بازی، ما از دید خودمان به صحنه ها نگاه کرده و قضاوت می نماییم که در بسیاری مواقع اشتباه و احساسی است، باید قبول نماییم، داور هم احتمال دارد اشتباه داشته باشد، اما نکته مهم این است که این اشتباهات عمدی نباشد. برخی اشتباهات داوری از دید ما اشتباه است، اما داوران نزدیک تر به صحنه، تخصص بیشتری دارند و بدین سبب تخصصی و فنیتر به صحنه ها نکاه کرده و قضاوت می کنند.
وی ادامه داد: این مسئله در تمامی رشته ها وجود دارد و طبیعی است، در بازی مقابل شاملی نسبت به صحنه ای اعتراض داشتم و بعد ازبازی داور برای من توضیح داد، برای این اعتراض حتی اخطار هم گرفتم و البته آنرا پذیرفتم و موردی نداشت، در مورد اعتراض تیم مقابل هم فکر می کنم، همین گونه بود.
وی با اعلان اینکه تیمش برای قهرمانی بسته شده است، اشاره کرد: مسلما فصلی را که شروع کردیم با دید و فکر قهرمانی بوده است، پتانسیل خوبی داریم. می دانید که بیشترین نفرات دعوت شده به تیم های ملی از سپاهان بوده و پس از انتخابی هم بیشترین نفرات عضو تیم ملی بازیکنان سپاهان بودند.
سرمربی هندبال سپاهان اظهار نمود: این مساله نشانگر آنست که بازیکنان خوبی در اختیار داریم و بدین سبب توقع درخشش و کسب نتیجه مطلوب در مسابقات را از تیم داریم. در دور رفت هم باید مقابل شاملی به پیروزی می رسیدیم که در اثر اشتباهات خودمان خصوصاً در ثانیه های آخر، بازی را واگذار کردیم، ضمن این که برهانی و اورهای، دو بازیکن کلیدی خودرا هم به سبب مصدومیت در اختیار نداشتیم دو بازیکنی که نبود آنها مشهود بود و در دور برگشت آنها را در تیم داشتیم و در کنار بازی خوب سایر نفرات توانستیم به پیروزی برسیم.
وی با تمجید از عملکرد تیمش اظهار داشت: تیم ما لیاقت و شخصیت قهرمانی را دارد، اما تا رسیدن به قهرمانی، کار سختی پیش رو داریم. مسلما تیم های دیگر نیز انگیزه مضاعفی برای بازی مقابل ما و رسیدن به پیروزی دارند و این سبب می شود کار ما بمراتب سخت شود.
وی افزود: هنوز چهار بازی باقیمانده تا مرحله سوم دور برگشت تمام شود و در آخر این مرحله که گفته شده بیستم فروردین ماه است، چهره چهار تیم صعود کننده به نیمه نهایی مشخص می شود، تیم ما و شاملی رقابت تنگاتنگی برای اول و دوم شدن با یکدیگر دارند، همین رقابت برای تیم های سوم، چهارم و حتی پنجم جدول و برای رسیدن به مرحله بعدی وجود دارد و احتمال تغییر جایگاه ها در دور نهایی دور برگشت وجود دارد. اما هفتاد درصد تیم های اول تا چهارم مرحله پلی آف از بین تیم های سپاهان، شهید شاملی، ذوب آهن، مس کرمان، سنگ آهن طبس و فولاد نوین خواهند بود.
رحیم زاده با اشاره به این که باشگاه ها نقش بازیکن سازی دارند، افزود: یکی از دلایلی که همه کشورها اهتمام در حرفه ای تر کردن باشگاه های خود دارند، همین مسئله است تا بازیکنان باتجربه و با کیفیتی در لیگ ساخته شوند، چونکه خروجی باشگاه ها و مسابقات آنها است که به ساخته شدن بازیکنان و تقویت تیم ملی کمک می نماید.
وی اشاره کرد: البته این فصل به سبب شرایط و فشردگی مسابقاتی که تیم های ملی داشتند، کمی طولانی تر شد و این برای باشگاه ها هزینه بر است و از طرف دیگر بازیکنان را نیز بیشتر در معرض لطمه قرار داد، خیلی از آنها با لطمه جدی به تیم خود بازگشتند، در ابتدای فصل چند بازیکن خودرا در برای تقویت تیم شهید شاملی برای حضور در باشگاه های آسیا در اختیار آنها قرار دادیم، چونکه بحث ملی در بین بود و زمانی که بازگشتند همگی مصدوم بودند و نتوانستیم در دور رفت از آنها بطور کامل استفاده نمائیم.
وی ادامه داد: در جریان بازی های ملی، مجتبی حیدرپور لطمه دید، محمدرضا اوره ای با لطمه برگشت، لطمه سیاوشی بدتر شد، محمد کیانی از ناحیه ستون فقرات و کمر لطمه دیده بود و همه اینها به ضرر تیم بود. آماده کردن باردیگر این بازیکنان علاوه بر هزینه بر بودن، فرصت های زیادی را از تیم گرفت و این شرایط وضعیت و نتیجه تیم را دگرگون می کند. یعنی تیمی را برای قهرمانی آماده می نماییم و بعد چنین شرایطی ایجاد می شود.
رحیم زاده اظهار داشت: البته باید این نکته را در نظر داشته باشیم که وظیفه تمام باشگاه ها کمک به تیم ملی است و بازیکنان باید در خدمت تیم ملی باشند، چونکه بحث غرور ملی در بین است. بازیکنان از بازی های باشگاه های آسیا وارد لیگ شدند در خلال لیگ مرتب اردوهای ملی انجام شد و همه اینها فشار زیادی را به بازیکنان وارد می کرد و یک جایی بازیکن به مشکل برمی خورد. تمام بازیکنان ملی متاسفانه با این مشکل روبرو بودند و ما باید خودرا حرفه ای تر و به روز نماییم تا بازیکنان و تیم ها بتوانند این شرایط و فشارها را با بهترین شرایط و کمترین لطمه و ضرر پشت سر بگذارند. مربیان تیم ها، مربیان بدنساز و بازیکنان باید بتوانند علم به روز هندبال را کسب کنند تا شرایط بهتری را برای خودمان در وضعیت این چنینی ایجاد نماییم.
سرمربی تیم هندبال فولادمبارکه سپاهان با اشاره به اینکه هندبال ورزش مظلومی است، اظهار داشت: این در حالیست که همه می دانند چه بودجه هایی در چه رشته هایی هزینه می شود. واقعا هندبال و چند رشته دیگر با وجود پتانسیل بالا، با لطمه ها و مشکلاتی که دارند درخشش خوبی داشتند.
وی نقش حمایتی رسانه ها را بسیار مهم و حیاتی خواند و اضافه کرد: امیدوار هستم با حمایت رسانه ها بیشتر به هندبال پرداخته شود، چونکه هندبال پتانسیل جهانی و المپیکی شدن را دارد و حرف های زیادی برای گفتن میتواند، داشته باشند، اما این کار نیاز به تفکر و نگاه ویژه از طرف مسئولان دارد که این رسانه ها نقش کلیدی در این مساله دارند.
وی افزود: حمایت رسانه ها کمک زیادی به جذب اسپانسرها خواهد کرد، تیم های ما خصوصاً در بخش بانوان بدون بازی تدارکاتی و با کم ترین تجربه نتایج بسیار خوبی کسب کردند و در مسابقات آسیایی و جهانی درخشش داشتند، حمایت رسانه ها نباید تنها به زمان مسابقات و اعلام نتایج باشد و نیاز به پوشش بیشتر در تمام زمینه ها دارد.
رحیم زاده تاکیدکرد: باید اخبار بیشتری از بازیکنان بزرگی که در این رشته فعال می باشند و همین طور تیم های باشگاهی و لژیونرها که در بالاترین لیگ های جهان بازی می کنند، منعکس شود. کافی است برای فلان بازیکن یک رشته خاص یک اتفاق پیش پا افتاده ای رخ دهد، چنان آنرا منعکس می کنند که جای حرف دارد؛ اما از انعکاس خبر درخشش بازیکنان هندبال در لیگ های معتبر، خبری نیست. اینها همه ضعف و درد است. امیدوار هستم که به تمام رشته ها به یک چشم نگاه شود، همین مسئله منجر به رشد و شکوفایی ورزش کشورمان می شود.1401/01/10
12:37:41
0.0 / 5
684
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , باشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت