آرش میراسماعیلی:

در مورد جودو جاسوسی کردند

در مورد جودو جاسوسی کردند

به گزارش مرکز اسپرت رییس فدراسیون جودو اظهار داشت: من، علیرضا دبیر و سایر دوستان در فدراسیون ها می خواهیم عدالت را در موردمان رعایت نمایند.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، آرش میراسماعیلی رییس فدراسیون جودو در حاشیه مجمع کمیته ملی المپیک در مورد حواشی پیش آمده طی جلسه اظهار داشت: شیرینی این مجامع به همین است. شاید درد دل های ریاست فدراسیون ها و تنش هایی که ایجاد می شود، به نفع مجمع و ورزش است. مجمع پرتنشی بود اما باید به آقای صالحی امیری و همکارانشان در هیات اجرائی خسته نباشید و خدا قوت بگویم. هر مدیری می کوشد بهترین عملکرد را داشته باشد. شاید سهوی و به صورتی کم کاری هایی هم وجود داشته باشد.

او اضافه کرد: من هم به صورتی منتقد بودم چون ۵۰ درصد بودجه جودو تعلق نگرفته بود اما با صحبت و رایزنی های انجام شده، ۱۰۰ درصد بودجه مان را گرفتن کردیم. خدا را شکر می کنم که آقای صالحی امیری و دوستان هیات اجرائی همکاری کردند.

میراسماعیلی با اعلان اینکه ورزش یعنی اخلاق و معرفت و قهرمان، ورزشکار و مدیر همه باید حرمت هم را حفظ کنند، افزود: اگر اعتراضی می نماییم، صحبت و درد دلی داریم باید با نهایت احترام و دلسوزانه باشد.

او در مورد پشتیبانی از علیرضا دبیر در مجمع کمیته المپیک اظهار داشت: همیشه حرفم را می زنم. اهتمام می کنم از رشته خودم دفاع کنم و اهتمام می کنم دلسوزی خودم را نسبت به رشته ام داشته باشم. در مورد دوستان عزیز و آقای دبیر هم شاید این دلسوزی و ورم کردن رگ گردن ها هیچ گاه برای نفع شخصی نیست اما نباید زحمات همدیگر را هم نادیده بگیریم.

میراسماعیلی افزود: باید قبول نماییم که کشتی ورزش اول کشور است اما عدالت باید در تمام رشته ها باشد. شاید فوتبال صنعتی شده که اگر کل قراردادهای تمام لیگ جودو را برآورد نماییم به اندازه نصف قرارداد یک بازیکن فوتبال هم نمی گردد. ما عدالت می خواهیم. چه من، چه دبیر و چه سایر دوستان در فدراسیون ها می خواهیم عدالت را در موردمان رعایت نمایند. شاید این ایراد را باید به اولی ها گرفت که چانه ورزش را خوب نگرفتند.

رییس فدراسیون جودو با اعلان اینکه ورزش سیاسی است و هر کسی خلاف این بگوید، دروغ می گوید، اشاره کرد: الان هم دیدید که یکی پوتین را از ریاست فدراسیون جهانی برمی دارد، دیگری محروم می کند و چیزهای دیگر. امروز اگر منی که فدراسیونم تعلیق شده سرم را بلند می گیرم، به خاطر کار سیاسی نبوده است. ما کار سیاسی نکرده ایم بلکه همین آقایانی که در IOC و رشته های مختلف هستند، آنرا سیاسی می کنند.

او در مورد روند پیگیری پرونده جودو اظهار داشت: ما کارهای حقوقی و قانونی را انجام دادیم و از روز اول همین حرف را زدیم. وقتی کسی می آید روبروی من می نشیند و می گوید ایران ورزش را سیاسی می کند امروز مشخص شد که چه کسی سیاسی می کند. انتظار ما در همه جای دنیا عدالت است. اگر سرم را بعنوان رییس فدراسیونی بالا می گیرم که دو سال و نیم است محروم هستیم، از حقانیتی دفاع کرده ایم که در همه جای دنیا امروز ثابت شد. امیدوار هستم ورزش دنیا بدون سیاست شود.

میراسماعیلی در پاسخ به این پرسش که در فضای مجازی گفته اید مقابل برخی افراد که در محرومیت جودو نقش داشته اند افشاگری می کنید، این افراد چه کسانی هستند، اظهار داشت: در بیشتر رشته ها هستند و در رشته جودو افرادی که منافعشان با آمدن من به خطر افتاد، پیشرفت جودو را نمی دیدند و به این رشته چسبیده بودند، با آمدن من که قهرمان هستم، وجهه بین المللی دارم و ارتباطاتی گرفته ام، احساس خطر کردند.

او افزود: قلبم می سوزد و دلم به درد می آید. اسناد و مدارکی در دست من است که به دوستان امنیتی و قضایی ارائه می دهیم، از صمیم قلب می گویم از این که یک ایرانی این کار را بکند باید خجالت بکشد. با آرش میراسماعیلی دشمنی دارید اما این کار با پرچم و کشور ایران خیانت که هیچ نوعی جاسوسی محض است. چرا باید با مسئولان جهانی و کسانی مقابل ایران چت بشود، سناریو نوشته شود و همکاری شود؟

رئیس فدراسیون جودو اضافه کرد: اسناد و مدارک ما کاملا موثق است. نمی گویم چه کسانی هستند اجازه بدهید دادگاه قضایی این مساله را تشخیص بدهد. امیدوار هستم ریشه چنین افرادی که ورزشی نیستند و در ورزش لانه کرده و منافعی برای خود درست می کنند، خشک شود.

میراسماعیلی در مورد برنامه های جودو اظهار داشت: ما کار خودرا می نماییم. به رای چهار ساله اعتراض کردیم که دو ماه تمدید گردید و باردیگر یک ماه دیگر تمدید گردید. تیم حقوقی ما خوب کار کرده و حساسیت برای رای گیری و اعلام رای خیلی بالا رفت. ما دو برنامه داریم اگر تعلیق پابرجا باشد که در مدت یک سال و پنج ماه باقی مانده تعلیق اهتمام می نماییم با اردوهای مشترک و داخلی ادامه بدهیم تا تعلیق برطرف شود. دو هفته دیگر رای صادر می شود، اگر رای شکسته شود که طبیعتا به روال عادی و شرکت در مسابقات بین الملل برمی گردیم و برنامه ریزی دقیق تر و تلاش بیشتری باید بکنیم چون بازی های آسیایی و سهمیه المپیک را پیش رو داریم. اگر هم نشد در بازی های کشورهای اسلامی شرکت می نماییم. اردوهای مشترک خواهیم داشت و در مسابقاتی که زیر نظر فدراسیون جهانی نیستند، شرکت می نماییم.
1400/12/17
21:43:29
0.0 / 5
506
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
مرکز اسپورت