کشتی تهران همچنان در سراشیبی سقوط

کشتی تهران همچنان در سراشیبی سقوط

مرکز اسپرت: رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی کشور در حالی به انتها رسید که دو تیم تهران و توابع تهران، در مجموع صاحب یک نقره و یک برنز شدند و در رسیدن به سکوی تیمی نیز ناکام بودند.


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان ایران در شهر مسجد سلیمان به انتها رسید و کشتی تهران در ادامه روند نزولی خود طی سالهای اخیر، اینبار نیز با نمایشی ضعیف و دور از انتظار پایان یافت.
کشتی گیران تهران و توابع تهران که هر کدام با یک تیم کامل در این رقابت ها حاضر بودند، تنها به یک نقره و یک برنز در اوزان ۷۱ و ۹۲ کیلوگرم رسیدند.

امیرحسین شهماری در وزن ۷۱ کیلوگرم و علی اکبر اصغری ولدی در وزن ۹۲ کیلوگرم به ترتیب برای تیم تهران صاحب مدال های نقره و برنز شدند و تیم توابع تهران نیز از رسیدن به مدال بازماند، البته محمد جهانگیری در وزن ۱۱۰ کیلوگرم که در رقابت های انتخابی شکست خورده بود، از اسلامشهر به نام تیم کیش کشتی گرفت و صاحب مدال طلا شد و این در حالی بود که جایی در دو تیم تهرانی نداشت.

کشتی گیران خوزستان در این رقابت ها با درخشش خود با کسب ۴ مدال طلا، یک نقره و ۳ برنز مقتدرانه بر سکوی نخست ایستادند،
فارس با یک طلا و ۴ برنز نایب قهرمان شد و سیستان و بلوچستان با ۲ طلا و یک برنز بر سکوی سومی ایستاد.
تهران نیز با یک نقره و یک برنز از ایستادن بر سکوی اول تا سومی این رقابت ها بازماند و بعنوان چهارمی بسنده کرد.
تهران در آخر این رقابت ها، پایین تر از سیستان و بلوچستان که با محرومیت های زیادی دست و پنجه نرم می کند و جمعیت کشتی گیرانش نیز قابل مقایسه با پایتخت نیست، قرار گرفت!

در شرایطی که روند نزولی کشتی آزاد و فرنگی تهران در رده های مختلف سنی طی سالهای اخیر شدت گرفته و انتقادات زیادی را مقابل عملکرد مسئولان هیات کشتی تهران به همراه داشته است، معین نیست چرا مسئولان فدراسیون کشتی که دغدغه رشد و توسعه کشتی در سراسر کشور را دارند، کماکان نسبت به وضعیت کشتی پایتخت که روزگاری نه چندان دور قهرمانان بزرگی را به کشتی جهان معرفی می کرد، بی تفاوت هستند؟
این مساله در حالیست که بعنوان مثال، مدتی پیش روسای هیات های کشتی اردبیل و خوزستان به سبب برخی حواشی و انتقادات نسبت به وضعیت کشتی این ۲ استان، مجبور به کناره گیری شدند اما با وجود انتقاد خیلی از بزرگان کشتی از وضعیت ورزش اول پایتخت طی سالهای اخیر، هیچ تغییر و تحولی در هیات کشتی تهران صورت نگرفته است!
کشتی استان البرز نیز دست کمی از تهران ندارد و در این رقابت ها تنها با کسب یک مدال نقره به عنوانی بهتر از هفتمی نرسید.


منبع:

1400/12/14
11:40:33
0.0 / 5
585
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
مرکز اسپورت