اصغر رحیمی:

۹۰ مدال برای کاروان ایران در بازی های اسلامی پیش بینی شده است

۹۰ مدال برای کاروان ایران در بازی های اسلامی پیش بینی شده است

مرکز اسپرت: سرپرست کاروان ایران در بازی های کشورهای اسلامی می گوید 90 مدال برای ایران در بازی های اسلامی دوره بعد پیش بینی می شود.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، اصغر رحیمی در جریان نشست خبری که امروز برگزار شد، اظهار داشت: مقرر است پنجمین دوره بازی های کشورهای اسلامی ۱۸ تا ۲۷ مرداد ماه اجرا شود. نخستین دوره در سال ۲۰۰۵ در عربستان با حضور ۵۵ کشور و ۶ هزار ورزشکار انجام شد و قرار بود هر چهار سال یک دفعه اجرا شود.
وی افزود: ایران در عربستان در رده چهارم قرار گرفت. دومین دوره قرار شد در ایران اجرا شود که در نهایت کنسل شد. سومین دوره در اندونزی اجرا شد. ۸۸ ورزشکار از ایران شرکت کردند و ایران در جایگاه دوم قرار گرفت. چهارمین دوره در ۲۰۱۷ در باکو اجرا شد. با ۱۵۲ ورزشکار در جایگاه سوم قرار گرفتیم.
سرپرست کاروان ایران در بازی های کشورهای اسلامی اشاره کرد: پنجمین دوره بازی ها مقرر است در قونیه اجرا شود. این بازی ها هم در بخش پارا و غیر پارا برگزار می گردد.
وی با تاکید بر این که سیاست کلی ورزش کشور و سیاست نظام بر اعزام کاروان کیفی است، تصریح کرد: در ستاد یک گزارش اولیه ارائه دادیم. جلسات با فدراسیون ها را شروع کردیم. روز شنبه هفته آتی جلسه ستاد عالی داریم که اهتمام می نماییم رشته و تیم های اعزامی را نهایی نماییم. هنوز هیچ رشته ای را مصوب و نهایی نکرده ایم.
رحینی تصریح کرد: کاراته، تکواندو و کیک بوکسینگ شانس طلا دارند. دوومیدانی، تنیس روی میز، بسکتبال، شنا، شمشیربازی، تیر وکمان، تیراندازی، ژیمناستیک و دوچرخه سواری هم در گروه دوم هستند. بااینکه اینها هم شانس طلا دارند. البته در جلسات ممکنست کمی تغییر رویکرد داشته باشیم.
وی افزود: در بخش پارا رقابت ها در چهار رشته شنا، تیر وکمان، تنیس روی میز و دومیدانی برگزار می گردد که ما در دومیدانی حضور نداریم چون در کلاسی برگزار می کنند که ما شانس مدال نداریم. همین طور در رشته های تیمی والیبال، هندبال و فوتبال شرکت می نماییم که با مسئولان این رشته ها جز فوتبال جلسه داشتیم.
سرپرست کاروان ایران اشاره کرد: بررسی اولیه انجام می دهیم که هزینه زیادی را به کاروان تحمیل می کند. ممکنست از این رشته ها ۳ مدال در بیاید. ۱۶۰ نفر به کاروان اضافه می شوند و باید در نهایت ببینیم که آیا مقرر است این هزینه اضافه شود یا خیر. به این نکته توجه کنید که سطح بازی های کشورهای اسلامی در بعضی رشته ها متوسط رو به بالا است. حدود ۷۰ میلیون برای هر نفر هزینه اعزام خواهد بود.
به گفته رحیمی برای کاروان ایران در این دوره بازی های اسلامی ۹۰ مدال پیش بینی شده است.


منبع:

1400/12/01
23:39:20
0.0 / 5
676
تگهای خبر: بازی , بسكتبال , تنیس , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
مرکز اسپورت