برای رشته های ركوردی مصوب شده؛

دستیابی به رکورد مدال طلا شرط اعزام به بازی های اسلامی

دستیابی به رکورد مدال طلا شرط اعزام به بازی های اسلامی

به گزارش مرکز اسپرت ورزشکاران فعال در رشته های رکوردی حاضر در بازی های کشورهای اسلامی در صورت دستیابی به رکورد مصوب تیم کارشناسی می توانند مجوز اعزام به این بازی ها را بگیرند.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، تیم کارشناسی متشکل از کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش در امتداد تاکید دستیابی به رکوردی ویژه را شرط اعزام ورزشکاران رشته های رکوردی به بازی های کشورهای اسلامی قرار داده است.
بر این اساس، ورزشکاران رشته های رکوردی در صورت ثبت رکورد مدال طلا در دوره پیشین این بازی ها می توانند سهمیه اعزام به قونیه را به دست بیاورند.
پنجمین دوره این بازی ها طی روزهای ۱۸ تا ۲۷ مرداد سال به میزبانی قونیه ترکیه انجام خواهد شد. این دوره بازی ها در ۱۹ رشته دوومیدانی، تیروکمان، بسکتبال (سه به سه)، دوچرخه سواری، شمشیربازی، فوتبال، ژیمناستیک، هندبال، جودو، کاراته، شنا، کیک بوکسینگ، تیراندازی، تنیس روی میز، تکواندو، والیبال، وزنه برداری، کشتی (فرنگی و آزاد) و همین طور باچی (رشته فعال درترکیه) انجام خواهد شد.
در بخش جانبازان و معلولان هم دوومیدانی، تنیس روی میز، شنا و تیروکمان رشته هایی هستند که رقابت ورزشکاران شرکت کننده در آنها انجام خواهد شد. ضمن این که این دوره بازی ها در بخش سنتی (تیروکمان سنتی) رقابت هایی خواهد داشت، البته رقابت شرکت کنندگان در این رشته فقط بصورت نمایشی و بدون محاسبه مدال خواهد بود.

1400/11/29
22:49:27
0.0 / 5
840
تگهای خبر: المپیك , بازی , بسكتبال , تنیس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت