تفاهمنامه همکاری فدراسیون قایقرانی ایران و عراق به امضا رسید

تفاهمنامه همکاری فدراسیون قایقرانی ایران و عراق به امضا رسید

مرکز اسپرت: روسای فدراسیون های قایقرانی کانویینگ و بادبانی عراق با حضور در دریاچه آزادی ضمن دیدار با رییس فدراسیون قایقرانی ایران، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، ماجد صالح عبدالرحیم رئیس فدراسیون کانویینگ و تحسین علی احمد رئیس فدراسیون بادبانی عراق که به همراه هیأت عالی رتبه ورزشی این کشور به ایران سفر کردند، بامداد امروز با حضور در دریاچه آزادی از فدراسیون قایقرانی بازدید و با علیرضا سهرابیان رئیس و مسئولین فدراسیون قایقرانی دیدار کردند.
در این دیدار دو طرف تفاهمنامه همکاری برای انجام فعالیتهای مشترک همچون تبادل تجهیزات، برگزاری اردوهای مشترک و همکاریهای آموزشی امضاء کردند.
رئیس فدراسیون قایقرانی در این دیدار اظهار داشت: از حضور مقامات ورزشی خصوصاً روسای فدراسیون قایقرانی عراق در کشور بسیار خرسندیم. حضور دو رئیس فدراسیون در حوزه قایقرانی در جمع هیات عالی ورزشی کشور عراق نشان از اهمیت قایقرانی در بین رشته های ورزشی دارد.
علیرضا سهرابیان افزود: پیش از این با فدراسیون کانوئینگ عراق همکاری داشتیم و برای برگزاری اردوی آبهای آرام به دریاچه آزادی آمده بودند. آمادگی داریم این همکاری ها را با دوستان خود در کشور عراق ادامه و گسترش دهیم.
وی در مورد همکاری با فدراسیون های کانوئینگ و بادبانی عراق اظهار نمود: با رویکرد فدراسیون جهانی به ایران و این که فدراسیون ما مسئول توسعه قایقرانی در غرب آسیاست، حتما حمایت لازم از نظر آموزشی و تکنیکی را با کشور عراق خواهیم داشت.
سهرابیان همینطور اظهار داشت: در فضاهای مختلف و رشته های مختلف آماده میزبانی از اردوهای ملی عراق هستیم و در بحث آموزش مربیان هم زمینه همکاری به صورت حضوری و آنلاین را داریم.
رئیس فدراسیون کانوئینگ عراق هم در این دیدار ضمن ابراز شادمانی از حضور در ایران بیان نمود: از استقبال گرم شما متشکریم و مفتخریم که زمینه همکاری با قایقرانی ایران بعنوان یکی از شناخته شده ترین مجموعه های قایقرانی در آسیا داریم.
ماجد صالح عبدالرحیم افزود: ما به حمایت ایران خصوصاً در بحث تجهیزات نیازمندیم و در کنار آن برگزاری اردوهای مشترک و استفاده از دانش مربیان ایرانی به قایقرانی عراق کمک خواهد نمود.
وی همینطور اظهار داشت: ورزشکاران و مربیان ایرانی همیشه در مسابقات در کنار ورزشکاران عراق بوده اند و بعنوان یک کشور همسایه همیشه از حمایت ایشان بهره مند بوده ایم.
عبدالرحیم تصریح کرد: می دانیم که ایران در زمینه تولید قایق و تجهیزات فعالیت خوبی دارد و مایلیم با انجام تفاهمات از تجهیزات ایرانی در قایقرانی عراق استفاده نماییم.
رئیس فدراسیون بادبانی عراق هم در این دیدار اظهار نمود: بادبانی عراق مانند ایران تازه تاسیس است و در این رشته می توانیم در کنار هم در غرب آسیا توسعه پیدا نماییم. ما آماده هرگونه همکاری با ایران در این حوزه هستیم و در کنار آن از دانش مربیان و ورزشکاران ایرانی استفاده خواهیم کرد.
تحسین علی احمد همینطور بیان نمود: ایران فعالیت خوبی در بادبانی دارد و در کنار آن دریای شمال و جنوب ایران بهترین فضا را برای تمرینات قایقرانی را فراهم نموده است. ما مایلیم ورزشکاران بادبانی عراق برای تمرین به ایران بیایند و در کنار آن از تجربه و دانش ورزشکاران و مربیان ایرانی استفاده کنند.
وی افزود: ما هم از نظر تجهیزاتی در کنار ورزشکاران و فدراسیون ایران هستیم و زحمات ایشان را به بهترین نحو جبران خواهیم کرد.
در ادامه این دیدار روسای فدراسیون قایقرانی ایران و عراق با حضور در اماکن دریاچه آزادی از تمرینات ورزشکاران دیدن کردند و بازدید میدانی از شرایط محل دائمی اردوی تیم های ملی قایقرانی در این دریاچه داشتند.


منبع:

1400/11/26
11:24:51
0.0 / 5
825
تگهای خبر: آموزش , تجهیزات , تمرین , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت