صالحی امیری :

ملاقات های مثبتی در پکن داشتیم

ملاقات های مثبتی در پکن داشتیم

رئیس کمیته ملی المپیک با تکیه بر این که تولید فرصت و کاهش تهدید در جهت گسترش دیپلماسی ورزشی نیاز ورزش است، اظهار داشت که ملاقات های انجام شده در پکن در همین راستا بود.رضا صالحی امیری در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به سفر چهار روزه ای که همراه با وزیر ورزش به پکن محل برگزاری بازی های المپیک زمستانی داشت، اظهار داشت: به اعتقاد من آنچه ورزش ایران به آن نیاز دارد تلاش برای توسعه دیپلماسی ورزشی با هدف تولید فرصت و کاهش تهدید برای ورزش کشور است.
وی خاطرنشان کرد: تمام سفرهای مقامات ورزش کشور و همچون شخص بنده درکنار تمام اهداف فرعی، این هدف اصلی را دنبال می کند.
رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به اینکه سفر به پکن محل برگزاری بازی های المپیک زمستانی هم با همین هدف انجام شد، خاطرنشان کرد: طی این سفر سه ملاقات مهم انجام دادیم که یکی از آنها دیدار با رئیس کمیته ملی المپیک کره جنوبی بود، وی از مقامات پرکار و اثرگذار در کمیته بین المللی المپیک هم بشمار می رود. کره جنوبی از کشورهای پیشرفته در ورزش آسیا بشمار می رود که اتفاقا به مجهز به یکی از به روز ترین مراکز آکادمی در ورزش قاره است.
صالحی امیری در این رابطه افزود: بنابراین طی دیدار با رئیس کمیته ملی المپیک کره جنوبی در مورد سه محور اردو، تبادل مربی و همینطور دوره های آموزشی بحث و تبادل نظر شد.
وی همینطور به دیدار مشترک با سه نفر از مدیران کمیته بین المللی المپیک (IOC) اشاره نمود و خاطرنشان کرد: «جیمز مکلوید» معاون اجرایی، «الیور نیامکی» مسئول سولیداریتی و «جروم» مسئول بین الملل IOC، مدیرانی بودند که با آنها جلسه داشتیم. در این جلسه در حوزه های مختلف بحث و گفتگو داشتیم.
رئیس کمیته ملی المپیک از دیدار با رئیس کمیته ملی المپیک چین هم بعنوان سومین ملاقات صورت گرفته یاد کرد و اظهار داشت: ایران روابط سیاسی و اقتصادی گسترده ای با چین دارد اما در این حیطه ورزش این روابط ضعیف است. ازاین رو گسترده شدن روابط و همکاری ها موضوعی بود که در نشست با رئیس کمیته ملی المپیک چین دنبال کردیم.
صالحی امیری ازپرداختن به جزئیات ملاقات انجام شده و این که خروجی آنها و بخصوص دیدار با مقامات IOC برای چالش های امروز ورزش کشور و حل و فصل آنها چه نتیجه ای داشته است، امتناع کرد و اظهار داشت: در مجموع دیدارهای مثبتی در پکن داشتیم که کمک حال آینده ورزش خواهد بود. در نخستین فرصت در مورد آنها صحبت های بیشتری خواهیم داشت.
وی اشاره ای هم به بازدید صورت گرفته از کمپ ورزشکاران و دیگر اعضای کاروان اعزامی ایران به بازی های المپیک زمستانی داشت و افزود: این کمپ در ۸۰ کیلومتری پکن قرار دارد. همراه با وزیر ورزش به آنجا رفتیم تا دیداری با ورزشکاران مان و مربیان شان داشته باشیم.
رئیس کمیته ملی المپیک تصریح کرد: رقیبان نمایندگان ایران در بازی های المپیک زمستانی، حریفانی قدرتمند از آمریکا و اروپا هستند، نباید از انتظارات را از آنها بالا برد.
صالحی امیری همینطور در مورد لغو دیدار با «توماس باخ» رئیس کمیته بین المللی المپیک تصریح کرد: از سوی IOC برای این ملاقات اعلام آمادگی شد و ساعت ۹: ۳۰ روز دوشنبه برای آن تعیین شد اما زمان بازگشت من و وزیر ورزش به کشور برای شامگاه یکشنبه پیشبینی شده بود چون تا روز پنجشنبه پرواز دیگری برای بازگشت به کشور از چین وجود ندارد. روز گذشته (یکشنبه) هم آقای باخ در پکن حضور نداشت تا ملاقات با او صورت گیرد. امیدواریم در فرصتی دیگر زمینه ملاقات و گفتگو با او مهیا شود.


منبع:

1400/11/18
23:12:20
0.0 / 5
664
تگهای خبر: آموزش , المپیك , بازی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت