صالحی امیری عنوان كرد؛

دنبال برگزاری مجمع کمیته در نخستین فرصت و رفع تعلیق جودو هستیم

دنبال برگزاری مجمع کمیته در نخستین فرصت و رفع تعلیق جودو هستیم

به گزارش مرکز اسپرت رئیس کمیته ملی المپیک اظهار داشت: دیدار با با باخ از او می خواهیم که موانع را از مقابل ورزش ایران بردارند که همچون آنها کوشش برای رفع تعلیق جودو است.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از کمیته ملی المپیک، سید رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک و سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان که به دعوت کمیته بین المللی المپیک جهت دیدار با توماس باخ به بازی های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پ کن سفر کرده است در گفتگویی تلفنی با برنامه ورزش و مردم اظهار داشت: آن چیزی که برای ورزش ایران در این شرایط اهمیت دارد این است که بتوانیم روابطمان را در عرصه بین المللی تقویت نماییم. در حقیقت یکی از شرایطی که اهمیت دارد باید تولید فرصت جدید نماییم برای دستیابی به کرسی، توسعه روابط و کسب حمایت های بین المللی است.
وی اضافه کرد: با دعوت توماس باخ رییس کمیته بین المللی المپیک، من و آقای سجادی راهی پکن شدیم و طی روز گذشته و امروز بازدیدی از محل برگزاری مسابقات داشتیم. امروز افتتاحیه است و فردا بامداد ملاقات ها آغاز می شود که اولین ملاقات ما با رییس کمیته ملی المپیک کره جنوبی است که فردی اثر گذار بوده و در IOC نیز عضویت دارد. پس از آن با دو معاون توماس باخ دیدار می نماییم و سپس عازم کمپ ورزشی محل استقرار ملی پوشان کشور عزیزمان خواهیم شد.
رئیس کمیته ملی المپیک افزود: دیدار با وزیر ورزش و رییس المپیک چین نیز در برنامه ی ما است تا در امتداد گسترش مناسبات ورزش همکاری داشته باشیم. همین طور بامداد دوشنبه با توماس باخ جلسه خواهیم داشت و پس از آن به ایران باز می گردیم.
صالحی امیری درباره جلسه با توماس باخ اظهار داشت: می خواهیم مجموعه کوشش های قهرمانان، مربیان و مدیران و در مجموع حق ورزش ایران و واقعیت های نسل جدید و پویا را به توماس باخ منعکس نماییم موفقیت های که در فوتبال، کشتی، کاراته و دیگر رشته ها داشتیم را منعکس نماییم.
وی عنوان کرد: دیدار با باخ با دو هدف انجام می شود که اولین مورد جذب حمایت است. همین طور از او می خواهیم که موانع را از مقابل ورزش ایران بردارند که همچون آنها کوشش برای رفع تعلیق جودوی ایران است. اصل تعلیق ظالمانه است و ما تلاش خواهیم کرد که این مسیر را هموارتر نماییم.
صالحی امیری در پاسخ به تعویق انتخابات کمیته ملی المپیک اظهار داشت: آن چیزی که برای ما اهمیت دارد، این است که هرچه سریع تر ثبات مدیریت شکل بگیرد. ما در سال آینده سه رویداد مهم در پیش داریم؛ بازی های کشورهای اسلامی، بازی های آسیایی و در نهایت بازی های جوانان. ما نمی توانیم بدون ثبات باشیم. به هر حال مجمع اسفند باید در این زمینه تصمیم بگیرد. پیشنهاد من برگزاری انتخابات در نخستین فرصت است که به صلاح همه است.


منبع:

1400/11/16
13:02:13
0.0 / 5
648
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , دیدار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
مرکز اسپورت