واکنش کمیته ملی المپیک به ادعای فدراسیون شدن موی تای!

واکنش کمیته ملی المپیک به ادعای فدراسیون شدن موی تای!

به گزارش مرکز اسپرت دبیرکل کمیته ملی المپیک نسبت به ادعای تاسیس فدراسیون غیر دولتی موی تای و انتقاد از همکاری نکردن کمیته ملی المپیک واکنش نشان داد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، رئیس انجمن موی تای با برگزاری نشست خبری ادعا نمود که موی تای نمی تواند زیر مجموعه هیچ فدراسیونی باشد و خودش فدراسیون غیر دولتی موی تای است. وی همینطور عنوان نمود که پس از اعلام رسمی برای مستقل شدن، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هیچ واکنشی نشان نداده اند و اگر تعامل به وجود نیاید کار به کمیته بین المللی المپیک خواهد کشید.

کیکاووس سعیدی، دبیر کل کمیته ملی المپیک در گفتگو با ایسنا درباره این ادعا که موی تای یک فدراسیون غیر دولتی است، بیان نمود: کمیته ملی المپیک مرجع ایجاد فدراسیون یا تصویب تاسیس فدراسیون نیست. مرجع قانونی دیگری است که به این مسائل رسیدگی می کند. نکته این است که همه باید در قالب قانون حرکت نماییم و قانون مدار باشیم.

وی در مورد این که رئیس این انجمن عنوان کرده به کمیته ملی المپیک نامه ارسال کرده اما پاسخی نگرفته است، اظهار داشت: ما تعیین تکلیف نمی نماییم. برای تاسیس هر فدراسیون روند قانونی وجود دارد و باید به تصویب نهادهای قانونی مربوطه برسد. فدراسیونی که از راه مرجع قانونی کشور همچون وزارت ورزش به تصویب برسد، کمیته ملی المپیک هم طبیعتا بررسی های لازم را انجام می دهد. هم اکنون ۵۰ فدراسیون ورزشی بعنوان نهاد عمومی غیر دولتی مصوب هستند که کمیته ملی المپیک با ۴۶ فدراسیون که در زیر مجموعه بازی های المپیک و آسیایی قرار دارند، کار می کند.

دبیر کل کمیته ملی المپیک در مورد این که گفته شده اگر تعامل نشود کار به کمیته بین المللی المپیک خواهد کشید هم خاطرنشان کرد: امیدوارم دغدغه های دوستان از راه مجاری قانونی رفع گردد.

سعیدی درباره این که چرا کمیته ملی المپیک در مجمع فوق العاده موی تای نماینده نفرستاده است، اظهار داشت: دلیل نمی گردد در هر جلسه ای که دعوت می شویم، شرکت نماییم. ما متناسب با مبحث و سطح جلسات، برنامه ریزی می نماییم.

منبع:

1400/11/12
12:53:36
0.0 / 5
619
تگهای خبر: المپیك , بازی , فدراسیون , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت