كیكاوس سعیدی:

مجمع ۱۷ اسفندماه کمیته ملی المپیک فقط عمومی است نه انتخاباتی

مجمع ۱۷ اسفندماه کمیته ملی المپیک فقط عمومی است نه انتخاباتی

به گزارش مرکز اسپرت به قول دبیر کل کمیته ملی المپیک، مجمع ۱۷ اسفندماه این کمیته برگزار می گردد اما بدون انتخابات و رای گیری.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک امروز به صورت فوق العاده برگزار گردید. لغو انتخابات ۱۷ اسفندماه کمیته ملی المپیک مهم ترین خروجی نشست امروز بود.
کیکاوس سعیدی در مورد این نشست توضیح داد و اظهار داشت: بر مبنای مصوبه هفته گذشته هیات اجرایی، امروز نشست فوق العاده برگزار شد و بحث انتخابات کمیته را پیگیری کردیم، پیشرفت خوبی حاصل شد و برای جلسه بعد هم مذاکرات ادامه خواهد داشت.
وی ضمن اشاره به ضرورت تدوین آئین نامه انتخاباتی تصریح کرد: طبق مصوبه هیات اجرایی این آئین نامه باید به تایید مجمع عمومی ۱۷ اسفندماه برسد، سپس برای کمیته بین المللی المپیک ارسال شود، هر زمان این کمیته آئین نامه را تایید نمود، انتخابات برگزار می گردد.
دبیرکل کمیته ملی المپیک با اشاره به اینکه آقای صالحی امیری بر برگزاری انتخابات تاکید دارد و تاخیر را خسارت می داند، خاطرنشان کرد: باید بر مبنای موازین عمل خواهیم کرد، برای اتخاذ هر نوع تصمیمی در چهارچوب اساسنامه، هیات اجرایی بعنوان رکن تصمیم گیر در تمام امور راهبری و ادامه فعالیتهای کمیته و همینطور مجمع عمومی بعنوان بالاترین رکن در کمیته عمل خواهیم کرد.
سعیدی تصریح کرد: مجمع عمومی کمیته در ۱۷ اسفند آنچه را که به صلاح ورزش قهرمانی کشور می داند، تصویب خواهد نمود. بدیهی است تصمیمات مجمع عمومی برای تایید نهایی به Ioc برود.
این مقام مسئول در کمیته ملی المپیک با تکیه بر این که بر مبنای اساسنامه کمیته ملی المپیک و در چهارچوب قوانین مسیر را دنبال نماییم، افزود: در نخستین فرصت ممکن انتخابات بر مبنای دستورالعمل و بعد از فرایند قانونی برگزار می شود، بنابراین در ۱۷ اسفندماه مجمع عمومی را برگزار می نماییم اما به احتمال قوی انتخابات نخواهد بود.
وی اضافه کرد: تا پیش از ۱۷ اسفندماه دستورالعمل مجمع و مواردی که احتیاج به تصویب مجمع دارد، برای اعضا ارسال خواهد شد. همینطور در نشست آتی هیات اجرایی بخش های دیگر از دستورالعمل را تصویب خواهیم کرد و گزارش حسابرسی سالانه و پیشنهاد تعیین حسابرس برای سال ۱۴۰۰ و عملکرد سال ۹۹ برای عرضه به مجمع بررسی خواهد شد.
دبیر کل کمیته درباره برخی ابهامات مانند حضور نماینده فدراسیون ها و همینطور نماینده آکادمی، اظهار داشت: برخی ابهامات استعلام شده و در بعضی دیگر اگر مجمع تایید کند مشکلی وجود نخواهد داشت.
سعیدی در پاسخ به این سؤال که چرا از مدت ها قبل شما به فکر نوشتن آئین نامه نبودید، خاطرنشان کرد: بنایی بر لغو انتخابات وجود نداشت و نظر همه اعضای هیات اجرایی این بود دور از هر گونه ابهام حرکت نماییم. دیدگاهی وجود داشت که طبق دستورالعمل سال ۹۶ عمل نماییم اما به خاطر تغییرات اساسنامه باید دستورالعمل جدید نوشته شود.
وی اضافه کرد: زمانی که اساسنامه واصل شد بلافاصله در هیات اجرایی جلسه گذاشتیم و ستاد تشکیل شد. به این نتیجه رسیدیم چون اساسنامه تغییرات دارد، ازاین رو باید دستورالعمل جدید نوشته شود.
دبیر کل کمیته ملی المپیک درباره این که بعضی از اعضا فدراسیونی ندارند و بارها سفر رفته اند، تصریح کرد: ما کاری نداریم کسی رئیس فدراسیون هست یا نه چون طبق اساسنامه کسی که برای هیات اجرایی انتخاب می شود برای ۴ سال حق رای خواهد داشت.


منبع:

1400/11/10
22:06:20
0.0 / 5
665
تگهای خبر: المپیك , تیم , سفر , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت