فردا انجام می شود؛

نشست متفاوت در کمیته ملی المپیک

نشست متفاوت در کمیته ملی المپیک

نشست فوق العاده اعضای هیات رئیسه و هیات اجرایی کمیته ملی المپیک در حالی روز یکشنبه برگزار می شود که سرنوشت این کمیته و انتخاباتش در گرو تصمیمات این نشست خواهد بود.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، خروجی یکصدمین نشست اعضای هیات رئیسه و اجرایی کمیته ملی المپیک که با تاخیر دو روزه سه شنبه گذشته برگزار شد به برگزاری نشست فوق العاده منجر شد؛ نشستی که فردا یکشنبه برگزار می شود تا شاید سرنوشت این کمیته و انتخاباتش در آن به صورت شفاف و علنی مشخص شود.
طبق آنچه در نشست ۲۰ آبان ماه هیات اجرایی کمیته ملی المپیک مصوب شد، انتخابات این کمیته باید ۱۷ اسفندماه برگزار گردد اما تا به امروز هیچ اقدام عملی برای این انتخابات و برگزاری بموقع آن انجام نشده است و همین مساله ابهامات زیادی پیرامون برگزاری قطعی آن در زمان مقرر بوجود آورده است.
تدوین آیین نامه انتخاباتی و بررسی آن در هیات اجرایی و همینطور تایید توسط کمیته بین المللی المپیک و مجمع کمیته ملی المپیک بزرگ ترین و مهم ترین اقدامی است که برای انتخابات این کمیته باید انجام شوند اما در فاصله کمتر از یک ماه و نیم مانده به ۱۷ اسفندماه هنوز آیین نامه ای تصویب نشده که سه گام مهم بعدی در ارتباط با آن برداشته شود.
همین مساله ابهامات زیادی در ارتباط با انتخابات پیش رو بوجود آورده است بخصوص که در بین اعضای هیات رئیسه و هیات اجرایی کمیته ملی المپیک هستند افرادی که بر تدوین آیین نامه تاکید دارند با این علم و آگاهی که مسیر تصویب آن از زمان باقی مانده تا انتخابات طولانی تر خواهند شد. این افراد عمدتا نفراتی هستند که برای ورود باردیگر به انتخابات کمیته ملی المپیک شانسی ندارند و به انتها رسیدن دوره فعلی، در هیات اجرایی کمیته ملی المپیک باید به صورت رسمی با مدیریت ورزش هم خداحافظی کنند چونکه خارج از کمیته هم شانس زیادی برای تصدی پست و مسئولیت ندارند.
این تمایلات شخصی بر پیچیدگی معادلات انتخابات کمیته ملی المپیک افزوده است و حرکت آنرا در راه تعویق سرعت داده است بخصوص که در نشست هفته گذشته هیات اجرایی حتی در مورد نام نویسی از کاندیداها هم هیچ تصمیمی گرفته نشد در صورتی که طبق اساسنامه باید حداکثر یک ماه قبل از زمان برگزاری مجمع انتخاباتی، نام نویسی از کاندیداها آغاز شود.
با این شرایط تصمیم به برگزاری نشست فوق العاده روز یکشنبه گرفته شده در حالیکه اگر همین فردا هم برگزاری انتخابات در زمان مقرر تایید گردد، بازهم برای تشکیل مجمع فرصت کم است بخصوص که طبق تبصره ۲ از ماده ۷ اساسنامه کمیته ملی المپیک دعوتنامه شرکت در مجمع به همراه دستور جلسه حداقل یک ماه پیش از تشکیل مجمع با پست سفارشی برای اعضای مجمع ارسال شود.
با این اوصاف حداکثر تا ۱۷ بهمن ماه باید دعوتنامه مجمع ۱۷ اسفندماه برای اعضا ارسال شود اما چه ضمانتی وجود دارد که طی این مدت آیین نامه تدوین شود، به تصویب مجمع و کمیته بین المللی هم برسد تا برای انتخابات پیش رو ضمانت اجرایی پیدا کند؟ اصلا تشکیل مجمع برای تصویب آیین نامه چه زمانی صورت خواهد گرفت وقتی هنوز دعوت نامه ای برای اعضا ارسال نشده است؟
همه این موارد حکایت از نمایشی بودن نشست فردا دارد؛ وقتی اراده مجموعه کمیته ملی المپیک در ارتباط با انتخابات هر روز ضعیف تر می شود.


منبع:

1400/11/10
14:23:24
0.0 / 5
603
تگهای خبر: المپیك , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت