با مثبت شدن كرونا در روسیه؛

کار تیم ملی شمشیربازی ایران به قرض کشیده شد

کار تیم ملی شمشیربازی ایران به قرض کشیده شد

به گزارش مرکز اسپرت شمشیربازان ایران در حالی همچنان درقرنطینه روسیه هستند که به علت اقامت طولانی و خارج از پیشبینی با کمبود مالی رو به رو شده اند طوریکه پای وزارت امورخارجه برای کمک مالی به میان آمده است.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، سفر تیم ملی شمشیربازی اسلحه اپه به روسیه باآنکه به منظور حضور در مسابقات بین المللی این کشور و کمپ تمرینی مسکو انجام شد اما همچنان برای فدراسیون ایران چالش و دغدغه به همراه دارد چون که به خاطر مبتلا شدن اعضای این تیم به کرونا و طولانی تر شدن اقامت شأن، پای مسائل مالی به میان آمده است.
ملی پوشان شمشیربازی اسلحه اپه و سرمربی آنها بعد از اتمام مسابقات بین المللی روسیه و قبل از ورود به کمپ تمرینی مسکو به خاطر ابتلاء به کرونا وارد قرنطینه شدند. این در شرایطی است که حضور در مسابقات و کمپ مسکو با هزینه کامل فدراسیون انجام شد. فدراسیون ایران بدین منظور هزینه های لازم برای پرداخت ورودیه مسابقات، ترانسپورت، غذا، اقامت و … را در اختیار اعضای تیم اعزامی قرار داده بود. علاوه بر این مبلغی هم در چارچوب تن خواه به تیم داده شده بود تا در صورت نیاز از آن استفاده گردد.
این مبلغ طی روزهای گذشته صرف قرنطینه ملی پوشان و تست PCR که یک روز در بین از آنها گرفته می شود، شده است و همین مساله آنها را گرفتار مشکل مالی کرده است چون که با اتمام منابع رو به رو شده اند در صورتی که قرنطینه شأن کماکان ادامه دارد و باید مجدد تست کرونا بدهند.
به همین دلیل فدراسیون شمشیربازی ایران مکاتباتی با وزارت امور خارجه و شخصِ دلخوش مدیرکل فرهنگی و سمن های وزارت امورخارجه داشته است تا از راه سفارت ایران در مسکو مبلغ ۱، ۵۰۰ دلار در اختیار تیم ایران قرار بگیرد. در مکاتبه انجام شده، تاکید شده که این پول قرضی است و از سوی فدراسیون عودت داده می شود.
مسائل و مشکلات مالی در حالی گریبانگیر اعضای تیم ملی شمشیربازی اسلحه اپه ایران در مسکو شده که بعضی از آنها به دنبال منفی شدن تست مجددشان به کشور بازگشته اند. هفته گذشته محمد رضایی و محمدرضا وثوقی و یک شب پیش هم احمد کنعانی مجوز بازگشت به کشور را گرفته و مسکو را ترک کردند.
مهدی فرجی (سرمربی) و محمد رضایی و محمد شجاعی اما کماکان در قرنطینه مسکو به سر می برند. مقرر است فردا تست مجددی از آنها گرفته شود که در صورت منفی بودن، مجوز بازگشت آنها برای روز چهارشنبه صادر می شود.


منبع:

1400/11/04
21:52:36
0.0 / 5
728
تگهای خبر: بازی , برند , تمرین , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت