فیده سال ۲۰۲۲ میلادی را سال زن در شطرنج نامگذاری کرد

فیده سال ۲۰۲۲ میلادی را سال زن در شطرنج نامگذاری کرد

مرکز اسپرت: فدراسیون بین المللی شطرنج طی یک بیانیه رسمی اعلام نمود که سال جاری میلادی، سال زن در شطرنج نامگذاری شده است.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از روابط عمومی فدراسیون شطرنج، «اوا رپکووا» رییس کمیسیون زنان فدراسیون جهانی شطرنج با اعلان اینکه سال ۲۰۲۲ میلادی به نام «زن در شطرنج» نامگذاری شده است، اظهار داشت: این کمیسیون مراتب قدردانی خودرا از «آرکادی دوورکوویچ» رییس فیده به خاطر تصمیم گیری انجام شده اعلام می کند.
وی اشاره کرد: این نام گذاری شانس ما را برای جهش به جلو در ماموریت خود در شکل گیری سیاست ها، شیوه ها و برنامه های ارتقای شطرنج زنان می افزاید. در سالهای اخیر، ما به برخی از اهداف راهبردی طولانی مدت خود دست یافته ایم، از تشویق زنان به مشارکت فعال در تمام جنبه های زندگی و شطرنج با ارائه سمینارهای آموزشی رایگان تا اجرای سهمیه های ویژه برای زنان در پست های مختلف.
در حالی که همکاران ما بطور خستگی ناپذیر برای فراهم کردن شرایط بهتر برای بازیکنان برتر بانو و افزایش چشم گیر بودجه جوایز ویژه برای زنان کار کرده اند، کمیسیون ما بر ایجاد ارتباط، الهام بخشیدن و آموزش بازیکنان زن با هر پیشینه ای از سراسر جهان تمرکز کرده است. سال قبل جشنواره کوئینز ۲۰۲۱ را برگزار کردیم. مجموعه ای از مسابقات قاره ای و جهانی با بیش از ۴۶۰ شرکت کننده از ۸۲ کشور و هزاران نفر دیگر این رویداد را دنبال کردند.
در طول سال ۲۰۲۲ که سال «زن در شطرنج» نام گرفته است، برنامه های مختلفی شامل موارد زیر را در نظر داریم:
*ایجاد جایزه سالانه برای زنان در دسته های مختلف.
*افزایش ارتباط با فدراسیون های ملی در مورد اهمیت معرفی یک سفیر برای زنان در کشورشان و تشویق آنها به سازماندهی برنامه های حمایتی برای زنان و دختران.
*سازماندهی مجموعه های تبادل جهانی برای به اشتراک گذاشتن ایده هایی که موجب بهبود محیط برای زنان در شطرنج می شود.
* ایجاد غرفه زنان در طول المپیاد شطرنج ۲۰۲۲ در مسکو.
*تقویت همکاری با سایر کمیسیون های فیده برای پشتیبانی از مشارکت زنان در تمام جنبه های زندگی شطرنج، حتی با شدت بیشتری برای این سال ویژه.
*"جشنواره کوئینز" برای نخستین بار در سال ۲۰۲۱ با موفقیت اجرا شد. برنامه ریزی برای سال ۲۰۲۲ و گسترش آن با رویدادهای جانبی مختلف هیجان انگیز و با مشارکت کشورهای بیشتری.
*الگوهای الهام بخش زن هر هفته بوسیله کانال های مختلف فیده شامل رسانه های اجتماعی، خبرنامه ویژه و پادکست نمایش داده خواهد شد.
و همین طور برنامه های دیگری برای سال زن در شطرنج برنامه ریزی می شود که در طول سال در رسانه های فیده اعلام خواهیم کرد.
با کمک و حمایت شما، ما می توانیم این سال را به سالی برجسته و ویژه برای شطرنج زنان و دختران تغییر دهیم.

1400/10/27
23:28:58
0.0 / 5
790
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت