فوتسال ملی حفاری از عرش به فرش

فوتسال ملی حفاری از عرش به فرش

خوزستان تیم فوتسال ملی حفاری در سالهای اخیر نتوانسته روند ثابتی داشته باشد و در فصل جاری لیگ برتر با عملکردی بسیار ضعیف در قعر جدول رده بندی قرار دارد و روزهای پرتلاطمی را می گذراند.


تیم فوتسال ملی حفاری اهواز از اواسط دهه ۸۰ فعالیت خودرا در فوتسال ایران با حضور در لیگ دسته ۲ کشور شروع کرد. این تیم که در همان سالهای ابتدایی عزم خودرا برای مطرح شدن در کشورجزم کرده بود، در سال ۸۵ توانست به لیگ یک کشور صعود کند. ملی حفاری یک سال بعد نیز خودرا در بالاترین سطح فوتسال ایران یعنی لیگ برتر دید.
به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، در آن سال ها که تمام هم و غم مسئولان باشگاه کمک به فوتسال خوزستان و ایران بود، در اقداماتی هماهنگ و مدبرانه، راه برای موفقیت این تیم هموار شد تا اینکه ملی حفاری در دومین حضور خود در لیگ برتر موفق شد در میان مدعیان فوتسال ایران، مقام سوم را به دست آورد. ملی حفاری که بواسطه باشگاه داری خوب و داشتن تیمی منظم و منسجم به یک بِرند در فوتسال ایران تبدیل گشته بود، یک دفعه دیگر نیز موفق به تکرار کسب عنوان سومی شد.
اگرچه در سالهای قبل حفاری نتوانست به مقامی بهتر از سومی برسد اما همیشه روزهای سختی را چه در خانه و چه بیرون از خانه برای رقبای خود رقم می زد و هیچ زمانی تیم دست و پا بسته ای برای حریفان خود نبود اما در دو سه سال اخیر فوتسال حفاری به دلیلهای مختلف از عرش به فرش رسیده است و آن قدر عملکرد این تیم ضعیف و دور از انتظار بوده است که ملی حفاری در فصل جاری لیگ برتر اگر در همین هفته ها به وضعیت خود سر و سامان ندهد، باید منتظر سقوط آن به لیگ یک بود.
حفاری روزهای نگران کننده ای را سپری می کند و هیچ زمانی مثل لیگ فعلی، حضور در قعر جدول را تجربه نکرده بود، رده ای که مسئولان باشگاه باید پاسخگو باشند که چرا فوتسال حفاری به چنین روزی افتاده است و چرا دیگر از آن حفاری مقتدر و منسجم خبری نیست و اصلا چرا حفاری حتی مقابل تیم های پایین جدولی هم حرفی برای گفتن ندارد.
البته فوتسال حفاری از فصل گذشته راه را اشتباه رفت، جایی که مواردی همچون مضیقه بودجه و عدم تسویه حساب بموقع با بازیکنان، نداشتن زمین تمرین مناسب و تمرین در سالن غیر استاندارد و سفرهای همراه با مشکلات تیم، روحیه جنگندگی را از بازیکنان گرفت و در عوض آن، استرس و بی انگیزگی را بر تیم قالب کرد، موضوعی که ضربات سهمگین آن به تیم فعلی هم برخورد کرد. البته در این دو سال یکی از سیاست های باشگاه ملی حفاری برای مساعدت با فوتسال خوزستان و پشتوانه سازی برای آینده این باشگاه، استفاده از جوانان بوده است. بااینکه این اقدام شایسته است اما از آن جا که حفاری در لیگ برتر حضور دارد و باید ضمن جوانگرایی بتواند از جایگاه خود نیز دفاع کند تا آن همه سرمایه گذاری و تلاش گذشتگان به فنا نرود، باید با کاری کارشناسانه مبادرت به جوانگرایی می شد.
ملی حفاری که در این سال ها به صورتی گرفتار سردرگمی شده است، در راس کادرفنی خود نیز تغییرات چرخشی داشته و دائما هدایت تیم بین چند مربی رد و بدل شده است و شاید این همه آمد و رفت مربیان از دیگر علل وخیم شدن وضعیت فوتسال حفاری در دو سال اخیر بوده است.
به نظر می رسد تا دیرتر از این نشده است باید علل این همه افت و تنزل تیم فوتسال ملی حفاری که در فصل جاری از ۱۷ بازی انجام شده، به ۱۳ شکست دست پیدا کرده است و با هشت امتیاز در قعر جدول جای دارد، بررسی و لطمه شناسی شود یا مسئولان باشگاه شفاف سازی کنند که هدف کلی آنها از تیم داری چیست و آیا تحت تاثیر مشکلات مالی یا هر دلیل دیگر، اصلا تمایلی در آنها برای تیم داری در لیگ برتر وجود دارد یا خیر.1400/10/22
12:50:14
0.0 / 5
873
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , تمرین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
مرکز اسپورت