خطیبی جواب انتقادات استقلالی ها را داد

خطیبی جواب انتقادات استقلالی ها را داد

به گزارش مرکز اسپرت سرمربی آلومینیوم اراک می گوید استقلالی ها ماموران یگان ویژه را با تماشاگر اشتباه گرفته اند!به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، رسول خطیبی، سرمربی آلومینیوم اراک در حاشیه دیدار دوستانه تیم منتخب پیشکسوتان استقلال و پرسپولیس با تیم ملی پوشان سال ۹۸ که به مناسبت دومین سالگرد شهادت شهید سلیمانی برگزار شد، اظهار داشت: برای برگزاری این بازی زحمت کشیدند. این مسابقه به خاطر حاج قاسم و هم سال جدید بچه های ارامنه برگزار گردید. آنها همچون مارکار آقاجانیان برای فوتبال کشور زحمت کشیده اند. بازیکنان قدیمی با این دیدارها دور هم جمع می شوند و ایرادی ندارد که چنین بازی هایی بیشتر شود.
سرمربی آلومینیوم اراک در مورد تساوی آلومینیوم اراک مقابل استقلال و شادمانی خود بعد از گل تساوی شاگردانش اظهار نمود: با احترام به هواداران استقلال معتقدم باید سه امتیاز این مسابقه را می گرفتیم و به تساوی قانع نبودیم. بچه ها باید سه امتیاز بازی را می گرفتند و لیاقتش را داشتند. اگر شکست می خوردیم، معادلات زیادی به هم می خورد و حق به حقدار نمی رسید. با این وجود خدا جای حق نشسته است.
وی در مورد اعتراض سرپرست و سرمربی استقلال به حضور تماشاگر در ورزشگاه امام خمینی (ره) اراک اظهار داشت: کار من فنی است و درباره حواشی صحبت نمی کنم. شاید مجیدی برای نخستین بار به اراک آمده بود، اما همه دیدارها در اراک به خوبی برگزار شده و هفته گذشته که دیدار سپاهان و پرسپولیس در این شهر انجام شد، اتفاقی نیفتاد. در بازی های بزرگ مأموران بیشتری از یگان ویژه حضور دارند و بیشتر عزیزان از یگان ویژه بودند. برخی مأموران با لباس شخصی در ورزشگاه بودند که استقلالی ها فکر کردند آنها هوادار هستند.
خطیبی درباره جادوگری در فوتبال خاظرنشان کرد: مشخص است چه تیم هایی زیبا بازی می کنند و چه تیم هایی شانس می آورند. پرسپولیس راه افتاده و مانند سال قبل زیبا بازی می کند. این تیم ابتدای فصل نوسان داشت. آلومینیوم هم خوب بازی می کند و همه دیدند چه نمایشی مقابل استقلال و پرسپولیس عرضه کردیم. سه هفته پیش چهار توپ به تیر دروازه حریف زدیم و اگر این توپ ها تبدیل به گل می شد، باید ۴ بر یک پیروز می شدیم. این ها افراد غیرفوتبالی هستند که می خواهند خودشان را توجیه کنند. وقتی خدا را داریم، باید این مسائل را کنار بگذاریم.
وی در مورد اعتراض عوامل باشگاه های مختلف به رای کمیته انضباطی درباره باشگاه گل گهر سیرجان و شکست ۳ بر صفر شاگردان قلعه نویی مقابل استقلال، سپاهان و پیکان تصریح کرد: رسانه ها بیشتر از من باید این مساله را بررسی نمایند. افرادِ خارج از زمین مانند صادرکنندگان کارت بازی بانیاما، فدراسیون یا مدیر برنامه های بازیکن در این مورد مقصر بودند. ابتدا نفرات سبب و بانی این پرونده که چنین اتفاقی را رقم زدند و سبب به هم خوردن جدول شدند، باید محاکمه شوند.
سرمربی آلومینیوم اراک اظهار داشت: هیچکس به این افراد توجه نمی کند و مشخص است آقایان این قدر گردن کلفت هستند که اجازه نمی دهند به مبحث پرداخته شود. زمانی که امتیازات جابجا شد، آلومینیوم در بالای جدول بود و دلم برای بازیکنانم سوخت. یک بازیکن ما ۱۲ تا ۱۴ کیلومتر در زمین دویده و حقش را در زمین گرفته است، اما زحمات بازیکنان با اشتباهات چند نفر هدر رفت. در فوتبال باید حقت را در زمین بگیری، نه این که اشتباه چند نفر سبب تضییع حق تیم ها شود. این خوب نیست و امیدوارم بگونه ای تصمیم بگیرند که کسی ضرر نکند.
خطیبی در مورد وضعیت تراکتور تبریز با انتهای دوره مالکیت محمدرضا زنوزی اظهار نمود: تمرکز من روی آلومینیوم است، اما زحماتی در فوتبال تبریز کشیده ام و در تبریز بزرگ شده ام. این شهر زادگاه من است و حق دارم درباره فوتبال تبریز صحبت کنم. کارهایی را که من برای فوتبال تبریز انجام داده ام، هیچکس انجام نداده و من دو تیم این شهر (گسترش فولاد و ماشین سازی) را به لیگ برتر آوردم. نیم فصل سرمربی تراکتور بودم که برای نخستین بار قهرمان نیم فصل شدیم.
وی با انتقاد از افراد موثر در فوتبال تبریز تصریح کرد: کارهایی برای بومی گرایی انجام داده ام و حدود ۱۵ بازیکن بومی را به فوتبال معرفی کردم. بعد از آن می خواستم کارهایی انجام بدهم که منافع خیلی ها به خطر افتاد. نمی گویم خواستم فرار کنم؛ اما گفتم این عزیزان جلو بیایند. آنها افراد غیر فوتبالی هستند که فوتبال تبریز را به این روز انداخته اند و هواداران هم آنها را می شناسند. این افراد حتی به ورزشگاه هم نیامده اند و با ایجاد چند صفحه جعلی، برخی ها را تخریب می کنند.
سرمربی سابق تراکتور در پاسخ به این پرسش که آیا منظور او مدیر برنامه های معروف فعال در فوتبال تبریز است یا خیر، تصریح کرد: همه فوتبالی های تبریز و هواداران می دانند منظورم چه کسانی هستند. این افراد یک نفر نبوده اند و ۱۰، ۱۵ نفر هستند.
خطیبی با تمجید از زنوزی اظهار داشت: چندین هزار نفر در شرکت ها، کارخانه ها و تیم های زنوزی فعالیت می نمایند و درست نیست او را مقصر اصلی بدانیم. زنوزی تعصب داشت و اشتباهات مدیریتی خویش را که به ضرر تراکتور و ماشین سازی بود، پذیرفت. زنوزی را تحت فشار قرار می دادند اما او زحماتش را کشیده و خرج کرده است. نباید بیشترین هجمه روی زنوزی باشد و بعنوان یک تبریزی از او تشکر می کنم. زنوزی تصمیمات اشتباهی هم گرفته اما زحمات زیادی هم کشیده است.
وی درباره واگذاری تراکتور به یک مجموعه دیگر اظهار داشت: مالکیت و ارگان جدیدی آمده اند و به برنامه ریزی بلندمدت نیاز دارند. همیشه گفته ام برنامه ریزی مدیران و تحمل هواداران مانند تیم های بزرگ باشد و هواداران از شرّ آن ۱۵، ۱۰ نفر خلاص شوند، تراکتور موفق می شود. در این شرایط مطمئن هستم فوتبال تبریز همانند دهه های ۷۰ و ۸۰ شود که در تیم ملی بازیکن داشته باشد.
منبع:

1400/10/15
20:42:55
0.0 / 5
651
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت