دستور رئیس جمهور برای واگذاری استقلال و پرسپولیس

سجادی: ادغام بودجه وزارت و کمیته، دخالت دولت نیست

سجادی: ادغام بودجه وزارت و کمیته، دخالت دولت نیست

مرکز اسپرت: وزیر ورزش و جوانان می گوید رییس جمهور برای واگذاری استقلال و پرسپولیس دستور اکید داده است. او همین طور معتقد می باشد که ادغام بودجه وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک، دخالت دولت نیست و مشکلی برای ورزش بوجود نخواهد آمد.


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در حاشیه مسابقا انتخابی تیم ملی اسکی ایران برای حضور در بازی های المپیک ۲۰۲۲ اظهار داشت: میهمان فدراسیون اسکی هستم و این فدراسیون درحال برگزاری رقابت های انتخابی تیم ملی جهت اعزام به المپیک است. امیدوار هستم المپیک پیش رو باکیفیت خوبی در حال برنامه ریزی و اجرا خواهد بود. تیم ایران هم همچون دوره های گذشته مراحل آماده سازی خودرا پشت سر گذاشته است. از فدراسیون و مشاور ورزش های زمستانی وزارت تشکر می کنم. فردا ظاهرا روز پایانی این رقابتهاست اما از آنجا که فردا باید در هیات دولت حاضر شوم، امروز قسمت شد که در خدمت همکارانم باشم.
پیست شمشک به فدراسیون اسکی واگذار می شوداو اضافه کرد: از کیفیت برگزاری رقابت ها صحبت شد و ما هم شاهد بودیم. از دست اندارکاران و برگزارکنندگان این رویداد تشکر می کنم و امیدوار م شروع فصل مناسبی باشد. خبرهای خوبی برای پیست شمشک پیش رو داریم. ان شاءالله فدراسیون در شمشک مستقر می شود و بصورت آزمایشی مقرر است این پیست در اختیار فدراسیون قرار بگیرد. درحال برنامه ریزی هستیم که علاوه بر اسکی اگر بتوانیم برای ورزش های زمستانی در کشور برنامه ریزی نماییم. سالن ۱۲ هزار نفری استادیوم آزادی زیرساخت ورزش های زمستانی را دارد. درحال بررسی و مطالعه هستیم تا با هزینه اندک موقتاً در فصل زمستان میزبان ورزشکاران و علاقه مندان باشیم. در بخش خصوصی هم چند قسمت دیگر در حالت استاندارد و غیراستاندارد در کشور داریم که درحال برنامه ریزی با بخش خصوصی هستیم تا شاهد فعالیت ورزش های زمستانی در سایر بخش های کشور هم باشیم. امیدوار هستم شروع فصل مناسبی باشد و بلا دور باشد و همه ورزشکاران صحیح و سالم به مسابقات بروند و با روحیه ای مضاعف به آغوش خانواده برگردند.
وزیر ورزش در مورد کمک وزارت ورزش و جوانان برای کسب یک سهمیه دیگر برای المپیک زمستانی پکن که فدراسیون درحال رایزنی برای کسب آنست، اظهار داشت: ما تنها نقش حمایتی از فدراسیون را داریم. ما وظیفه داریم حامی باشیم و زیرساخت ها را تهیه نماییم و هماهنگ کننده خوبی باشیم و به همکارانمان روحیه بدیم و از آنچه حکومت و فضای دولتی در اختیار ما قرار داده در اختیار فدراسیون هایمان قرار بدهیم و کمک نماییم.
او اضافه کرد: این موهبت الهی و ظرفیت طبیعی در کشور وجود دارد و از هموطنان دعوت می کنم که این فرصت را از دست ندهند و با رعایت پروتکل ها بیایند و از این ورزش مفرح و زیبا استقبال کننند.
او در مورد پیست شمشک اظهار داشت: با هماهنگی شرکت توسعه و اهالی خوب شمشک و فدراسیون اسکی در نظر داریم که به زودی در ایام آینده قرارداد فدراسیون اسکی با شرکت توسعه منقعد شود. خواهش کرده ام با شرایط بسیار خوبی در اختیار فدراسیون قرار بگیرد تا پیست شمشک پس از سال ها تعطیلی امسال باز شود و کمکی به رونق آن منطقه نماییم. مشکلات حقوقی در آن منطقه وجود دارد و مواردی مد نظر است که من خواسته ام از یک بزرگتر تا در آنجا پادرمیانی کند. من هم در کنار فدراسیون اسکی حضور دارم. امیدوار هستم همه با هم دست به دست هم بدهیم و پیست شمشک را بازگشایی نماییم و دیگر اجازه ندهیم تعطیل شود.
حضورم در انتخابات کمیته المپیک شایعه استسجادی در مورد شرکتش در انتخابات کمیته ملی المپیک اظهار داشت: این ها شایعه است اما علاقه مندیم که انتخابات به بهترین شکل اجرا شود. ما چند برنامه خوب برای ورزش داریم. ما به زودی کمیته اقتصادی برای ورزش تشکیل می دهیم و درحال بررسی و انتخاب نفرات بودیم تا به نحو احسن از فرصت های ورزشی منابع خوب درآمدی کسب نماییم تا قدری کمک حال منابع دولتی ما باشد. کار خوب دیگری که آغاز نموده ایم واگذاری پرسپولیس و استقلال است که خوشبختانه مراحل خوبی طی کرده است و دولت خیلی خوب کمک کرده است.
رئیس جمهور برای واگذاری استقلال و پرسپولیس دستور اکید داداو اضافه کرد: اجازه بدهید بعنوان ورزشکاری قدیمی تر و الان بعنوان خادم ورزش از رییس جمهور محترم تشکر کنم که از هفته اول شروع کار که خواهش کردم اقدامات را انجام بدهیم و مسیر را برای واگذاری این دو باشگاه ادامه بدهیم، استقبال کردند و دستور اکید دادند که موافق هستند و گفتند راه را ادامه بدهید. در معاونت حقوقی کار ایشان ادامه پیدا کرد و از آقای دهقان تشکر می کنم. دو، سه هفته مراحل حقوقی کار انجام شد و باردیگر گزارشی خدمت رییس جمهور تقدیم شد و جناب دکتر رئیسی به وزیر اقتصادی دستور دادند. هم اکنون عزیران در سازمان خصوصی سازی درحال برنامه ریزی هستند تا طبق قولی که من مکتوب امضا و خدمت دبیر کل AFC ارسال کرده ام، این اتفاق بیفتد.
یکی از موفق ترین اتفاقات بازار بورس، سهام این دو باشگاه خواهد بودسجادی افزود: در ادامه مکاتبات دیگری با AFC انجام شد و اعلام آمادگی کردیم همکارانم در این دو باشگاه و سایر باشگاه ها اگر مشتاق ادامه راه خصوصی سازی و حرفه ای شدن باشند، در کنار این عزیزان هستم. من به همراه مدیران عامل استقلال و پرسپولیس آماده حضور و مذاکره و دفاع از مستنداتمان هستیم. خوشبختانه این رابطه خوب و مثبت بین ما و کنفدراسیون فوتبال آسیا شروع شده است و مکتوب هم قول داده ایم که در فوریه (بهمن ماه) مقدمات واگذاری دو باشگاه برای خصوصی سازی را شروع خواهیم کرد. این نویدبخش اطلاعات خوب، آینده خوب و خبرهای خوب برای حضور این دو باشگاه در بازار سرمایه و بورس است. من مطمئنم و کارشناسان به من گفته اند یکی از موفق ترین اتفاقات بازار بورس و سهام های بازار بورس، سهام این دو باشگاه خواهد بود که پیشاپیش این نوید را خدمت علاقه مندان و جامعه می دهم که برای استقبال از حضور این دو باشگاه در بازار سرمایه آماده باشیم. من هم مطمئن هستم اتفاقات خوبی در پیش است.
امیدواریم انتخابات کمیته ملی المپیک سر موعد برگزار شوداو در ادامه به ارتباط بین کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان اشاره و بیان کرد: برنامه ریزی خوبی کرده ایم تا پروژه های ورزشی نیمه تمام را با بهره گیری از یکسری منابع تمام نماییم. پیش بینی کرده ایم منابعی را کمتر از یک سال آینده داشته باشیم. در هر صورت کارهای کلان و بزرگی پیش روی ورزش است. وظیفه می دانم به اتفاق همکارانم و فدراسیون ها کارهای بزرگی را دنبال نماییم اما برخی اوقات در کوران این کارهای بزرگ شایعه می کنند که سجادی به کمیته ملی المپیک می آید. ما نگاهمان به کارهای بزرگ دیگری است و امیدواریم انتخابات کمیته ملی المپیک سر موعد و طبق چیزی که هیات اجرائی کمیته ملی المپیک و ریاست محترم، برادر عزیزم آقای صالحی امیری برنامه ریزی کرده اند، به بهترین شکل اجرا شود و بهترین فرد انتخاب گردد. هر موقع بین کمیته و وزارت ورزش تعامل و ارتباط خوبی وجود داشته، ورزش کشور بهره آنرا برده است. هم اکنون هم بسیار ارتباط خوب و تعامل مثبت و سازنده ای بین وزارت و کمیته وجود دارد و امیدوار هستم سالهای پیش رو، سال های خوبی برای ورزش کشور باشد. امیدوار هستم من و همکارانم قدردان توفیقی باشیم که برای خدمت داریم و تا آن زمان که توفیق خدمت داریم آنقدر خوب عمل نماییم که جامعه ورزش راضی باشد.
ادغام بودجه وزارت و کمیته تصمیم سازمان برنامه و بودجه بوده و ما نقشی در آن نداشته ایمسجادی در مورد ادغام بودجه کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش در لایحه بودجه اظهار داشت: در سالهای قبل هم اینطور بود و همه بودجه ورزش کشور و کمیته و پارالمپیک به وزارت ورزش می آمد و اتفاقات بعدی با هماهنگی وزارت ورزش می افتاد. ما چهار ماه است که آمده ایم اما برنامه ریزی برای بودجه از ماه های قبل هم بوده است و در خواست ما نبوده که این اتفاق بیفتد. برای ما هیچ فرقی نمی نماید. الان هم اگر بودجه بوسیله ما باشد، بودجه می آید و با تمام احترام و به آسانی بوسیله وزارت ورزش در اختیار کمیته ملی المپیک و پارالمپیک قرار می گیرد. هیچ اتفاق عجیب و غریب و خاصی نیست چون هماهنگی و تعامل وجود دارد. این برنامه ریزی بوده که در تغییر ردیف های بودجه برای سال ۱۴۰۱ برای کل کشور در نظر گرفته اند. الان ردیف ها زیر ۱۰۰ ردیف در نظر گرفته و تجمیع شده است. این برنامه ریزی و نوع نگاه سازمان برنامه و بودجه برای بودجه بوده است و من و همکارانم در وزارت ورزش نقشی در این تغییر نداشته ایم.
ادغام بودجه، دخالت دولت نیست/ اتفاقی نمی افتد مگر این که خودمان دوست داشته باشیم پرونده درست کنیماو در پاسخ به این پرسش که مسئولان کمیته ملی المپیک معتقدند IOC ادغام بودجه کمیته المپیک با وزارت ورزش را دخالت دولت تشخیص می دهد که برای ورزش تبعاتی دارد، بیان کرد: من چنین چیزی نخوانده و در عمرم نشنیده ام. در ورزش بزرگ شده ام و تار و پودم ورزشی است و به شما می گویم چنین چیزی نیست. کمیته ملی المپیک تعدادی از کشورها اصلا منابع دولتی ندارند. این منابع دولتی نوعی کمک است. بطور مثال ما برای فدراسیون ها بودجه نداریم، بلکه در عرف مان می گوییم بودجه برای یک فدراسیون. در حقیقت این کمک دولت به فدراسیون هاست. دولت ها کمک می کنند. این کمک است که در عرف می گوییم بودجه. من تابحال چیزی نشنیده ام. این کمکی است که به هر طریقی می تواند صورت گیرد. چنین اتفاقی نخواهد افتاد، مگر این که خودمان دوست داشته باشیم پرونده درست نماییم و مثل بسیاری از کارهای دیگر از داخل کشور خودمان به بیرون پالس بدهیم. بیرون چکار می خواهد بکند؟ می گوید چرا پول می دهید یا نمی دهید یا از این طریق می دهید؟ دولت می خواهد کمک نماید چه ارتباطی به کشورهای دیگر دارد. ما ورزشی هستیم و زیر بار این حرف ها نمی رویم.
ممنوعیتی در بدنسازی زنان وجود نداردوزیر ورزش در مورد ممنوعیت فعالیت زنان در بدنسازی که در ایام اخیر اتفاق افتاد، اظهار داشت: ممنوعیتی وجود ندارد. من از معاون ورزش زنان هم سوال کردم و پیگیر این قضیه بودم. یکسری از رشته های ورزشی برای زنان در فدراسیون پرورش اندام و بدنسازی آغاز به کار کرده بود که هنوز برای زنان مجوز و دستورالعمل های لازم را کسب نکرده بود. دارند کار می کنند اما معاونت ورزش زنان با هماهنگی فدراسیون به این نتیجه رسیدند که ابتدا رسما استاندارد بشود و مجوز فعالیت آن رشته برای زنان صادر شود تا زنان وقتی در باشگاه ها و محافلی که این رشته ها را دارند، حاضر می شود خیالشان راحت باشد که این رشته ها برای زنان مجاز است.
او در پاسخ به این پرسش که قول داده اید مطالبات تعدادی از بازیکنان چون محمد انصاری پرداخت گردد اما الان برخی افراد بعنوان دلال ورود می کنند تا این کار صورت گیرد، اظهار داشت: من قول داده ام؟ مگر من مسئول پرداخت مطالبات هستم؟ من شخصا قولی نداده ام اما اگر باشگاه ها قول داده اند، بالاخره به مدیریت اجرائی خود باشگاه ارتباط دارد و باید بقولش عمل کنند و حتما باید حساب و کتاب های مالی شان مشخص باشد. اگر به سمت حرفه ای شدن و خصوصی سازی می رویم یکی از موارد، عبور از این مسائل مالی و شفافیت مالی است. این که واسطه ها به این مساله ورود می کنند، من چیزی نشنیده ام. وقتی خودم در باشگاه ها کار می کردم اجازه نمی دادم هیچ واسطه ای به باشگاه ورود کند. این به مدیریت داخلی هر باشگاه ارتباط دارد.
وزیر ورزش در مورد پرداخت ۷۵۰ هزار دلاری کالدرون از صندوق کارآفرینی امید اظهار داشت: در مورد این پرونده به اندازه کافی صحبت و شفاف سازی شد. این خبر برای قبل است و گفتن ندارد. دنبال چه می گردید.
منبع:

1400/10/14
18:57:59
0.0 / 5
684
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت