قطر جام جهانی را با پول خرید؟

قطر جام جهانی را با پول خرید؟

مرکز اسپرت: توماس دلاینی، هافبک سویا و دانمارک از ایده میزبانی جام جهانی فوتبال در قطر انتقاد نمود.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا و به نقل از استاندارد، قبل از این رسانه ها بارها در مورد نقض حقوق بشر در قطر در ارتباط با کارگرانی که در ساخت استادیوم ها و زیرساخت های جام جهانی ۲۰۲۲ نقش داشتند، نوشته اند. گزارش شده که بیش از هزاران کارگر مهاجر در قطر در جریان آماده سازی برای جام جهانی ۲۰۲۲ جان خودرا از دست داده اند.

توماس دلاینی، هافبک سویا و تیم ملی دانمارک از ایده میزبانی جام جهانی فوتبال در قطر انتقاد نمود و اظهار داشت: هیچ یک از ما فکر نمی نماییم این ایده خوبی است اما هم اکنون همه چیز به شکلی تنظیم شده که به نظر بازیکنان هیچ اهمیتی داده نمی گردد. همه به خاطر پول، حامی قطر در این راه هستند. این یک ایده بد به تمام معناست و من دوست دارم مسابقات در جای دیگری اجرا شود.

قطر میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ است. رسانه های خارجی خصوصاً انگلیسی ها انتقادهای زیادی از رعایت نکردن حقوق کارگران توسط قطری ها داشته اند.

به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، در این بین، گزارش تکان دهنده ای، نشان میدهد از زمانی که قطر در سال ۲۰۱۰ بعنوان میزبان جام جهانی انتخاب شده است تا حالا ۱۲۰۰ کارگر مهاجر با ملیت های هندی و نپالی جان خودرا از دست داده اند و برآوردها نشان میدهد که تعداد مرگ و میر کارگران بخش ساخت و ساز در قطر تا زمان برگزاری جام جهانی به ۴۰۰۰ نفر نیز خواهد رسید.

جمعیت کشور قطر نزدیک به دو میلیون نفر است و حدود ۱.۵ میلیون کارگر خارجی نیز در این کشور مشغول به کار هستند. انتظار می رود که مقامات قطری برای برگزاری جام جهانی در سال ۲۰۲۲ حدود ۲۰۰ میلیارد دلار هزینه کنند. این در حالیست که هزینه برگزاری جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل حدود ۱۴ میلیارد دلار تخمین زده شده بود. قطر به جهت اینکه آماده برگزاری جام جهانی بشود به شدت نیازمند گسترش زیرساخت هایی چون ورزشگاه و هتل است.

منبع:

1400/10/14
13:10:39
0.0 / 5
704
تگهای خبر: استادیوم , بازی , بازیكن , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت