به زودی تكلیفم را مشخص می كنم؛

روایت مجتبی عابدینی از تجربه نخستین مربیگری در لیگ شمشیربازی

روایت مجتبی عابدینی از تجربه نخستین مربیگری در لیگ شمشیربازی

به گزارش مرکز اسپرت مجتبی عابدینی که بعد از سه دوره حضور در بازی های المپیک وارد عرصه مربیگری شده، در مورد تجربه ای که در این حوزه و از حضور در هجدهمین دوره لیگ شمشیربازی به دست آورد، توضیح داد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، در قالب مسابقات شمشیربازی باشگاهی کشور، هفته گذشته رقابت های نیم فصل نخست اسلحه سابر برگزار شد که طی آن تیم مس سونگون با ۶ پیروزی و بدون باخت قهرمانی نیم فصل را از آن خود کند.
علی پاکدامن، فرزاد باهرارسباران، مهدی مولایی و نیما زاهدی ترکیب تیم مس سونگون را در مسابقات اسلحه سابر تشکیل می دادند. این شمشیربازان در حالی دیدارهای خویش را برگزار کردند که مجتبی عابدینی هدایت آنها را بر عهده داشت. عابدینی پس از المپیک توکیو وارد عرصه مربیگری شد و این فعالیت را از همکاری با فدراسیون و بر عهده گرفتن هدایت تیم های نوجوانان و جوانان اسحه سابر شروع کرد.
بدین ترتیب حضور در هجدهمین دوره لیگ شمشیربازی نخستین تجربه مجتبی عابدینی در مسابقات باشگاهی بود.
وی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد این تجربه خود اظهار داشت: پس از سال ها حضور در میادین مختلف داخلی و خارجی بعنوان بازیکن، نخستین بار بود که بعنوان مربی در مسابقات باشگاهی شرکت می کردم. البته تا پیش از مسابقات لیگ، مربیگری را با تیم های نوجوانان و جوانان آغاز کردم اما این نخستین حضورم در مسابقات رسمی بود.
عابدینی که تجربه حضور در سه دوره بازی های المپیک را دارد، تصریح کرد: این که حضور در میادین رسمی و رقابت در آن بعنوان مربی را با مسابقات باشگاهی آغاز کردم برایم خوب بود. به هر حال کسب تجربه از این رقابت ها با عنایت به شناخت نسبی که از بازیکنان و مربیان شرکت کننده در آن داشتم، برایم راحتتر بود. البته که مسابقات با عنایت به حضور آماده همه تیم ها و بخصوص ملی پوشان در سطح خوبی هم برگزار شد و اینطور نبود که مسابقات معمولی و مبتدی را شاهد باشیم.
این مربی ضمن اشاره به ترکیبی که در اختیار داشت، تصریح کرد: مس سونگون نخستین حضور در لیگ شمشیربازی را تجربه می کند و در نخستین حضور خود هم ترکیب خوبی را در اختیار گرفته است. علی پاکدامن و فرزاد باهرارسباران از بازیکنانی هستند که در ترکیب تیم قرار گرفته اند و قاعدتا در کنار دیگر بازیکنان که مهره های جوان و کم تجربه تری به حساب می آیند، ترکیب قابل اتکایی را ایجاد کرده اند. پاکدامن پس از المپیک به شدت پیگیر تمریناتش است و از آمادگی خیلی بالایی برخوردار می باشد. باهرارسباران هم دست کم از او ندارد. البته بازیکنان جوان تر تیم هم خیلی خوب کار کردند طوریکه نیما زاهدی بهترین عملکرد را در ترکیب داشت.
وی خاطرنشان کرد: با همین ترکیب همه حریفان خویش را شکست دادیم. بردهایی که به دست آوردیم راحت نبود اما سخت ترین دیدارمان را برابر دانشگاه آزاد داشتیم که از حضور نفر اتی مانند محمد فتوحی و محمد رهبری بهره می برد. حضور همین دو بازیکن کافی بود تا رقابت دو تیم خیلی نزدیک دنبال شود.

سرمربی تیم سونگون در مورد کادر فنی تیم دانشگاه آزاد که امین قربانی سرمربی تیم ملی اسلحه سابر در راس آن قرار دارد، اظهار داشت: سال ها حضور در ترکیب تیم ملی و شرکت در مسابقات مختلف سبب شده با مربیان مانند امین قربانی ارتباط نزدیکی داشته باشم. در بسیاری از سال هایی که من در ترکیب تیم ملی قرار داشتم، امین قربانی که در ترکیب کادر فنی بود. بنابراین شناخت زیادی از یکدیگر داریم. شاید یکی از علل نزدیک بودن رقابت میان دو تیم مس سونگون و دانشگاه آزاد، به جز بازیکنان ملی پوش که در ترکیب دو تیم قرار دارند، به همین مساله یعنی حضور من و امین در کادر فنی دو تیم باز می گردد.
عابدینی با اشاره به اینکه در کل از عملکرد خود و شاگردانش در نیم فصل رقابت های باشگاهی شمشیربازی رضایت دارد، خاطرنشان کرد: این که توانستم نخستین حضور در مسابقات لیگ بعنوان سرمربی را مقتدرانه و بدون شکست تمام کنم برایم خوب بود باآنکه چالش هایی داشتم و بابت آن تجربه هایی هم گرفتم که حتما در ادامه این راه کمک حالم خواهد بود.
وی همینطور از مدیریت تیم سونگون بابت حمایت هایی که از شمشیربازی و تشکیل تیم این رشته داشته، تشکر کرد و اظهار داشت: نخستین بار است که مس سونگون وارد مسابقات شمشیربازی می شود و در نخستین حضور هم حمایت کاملی از تیم داشتند. امیدوارم این حمایت ادامه دار باشد.
این شمشیرباز اسلحه سابر که درگیر مصدومیت است و در واقع همین مساله سبب تسریع ورودش به عرصه مربیگری شد، در مورد وضعیت خود و این که «بالاخره بعنوان بازیکن به میادین بازخواهد گشت یا نه؟»، اظهار داشت: فعلاً به خاطر دوری از تمرینات سنگین و این که از دست مصدوم کار نمی کشم، وضعیتم خیلی بهتر شده است اما در مورد بازگشت به میادین هنوز تصمیم قطعی نگرفته ام. فکر می کنم در آینده ای نزدیک مثلاً تا یکی دو ماه آینده وضعیتم در این حوزه مشخص شود.
«با این اوصاف هنوز وضعیت شما برای بازی های آسیایی و حضور در این بازی ها مشخص نیست؟»، وی در پاسخ به این پرسش اظهار داشت: نه، هنوز تصمیم قطعی نگرفته ام. اگر مبنای کارم ادامه فعالیت باشم در مسابقات انتخابی شرکت می کنم و در صورت کسب امتیاز و سهمیه لازم در بازی های آسیایی حاضر خواهم شد. مبحث اینجاست که هنوز در مورد ادامه کار بعنوان بازیکن به جمع بندی نرسیده ام.
عابدینی همینطور در مورد تیم های نوجوانان وجوانان اسلحه سابر که هدایت آنها را بر عهده دارد و شرایط تمرینی این دو تیم اظهار داشت: شمشیربازان نوجوان و جوان اسلحه سابر اسفندماه و فرودین ماه باید در مسابقات قهرمانی آسیا و جهان شرکت نمایند. تمرینات آنها برای این دو رویداد برگزار می گردد. حالا که نیم فصل نخست لیگ را به پایان رسانده ایم باید تمرینات این دو تیم را دنبال نماییم.

1400/10/12
13:34:36
0.0 / 5
572
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , باشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
مرکز اسپورت