رئیس فدراسیون قایقرانی:

قایق ها کالای لوکس نیستند

قایق ها کالای لوکس نیستند

به گزارش مرکز اسپرت رئیس فدراسیون قایقرانی پس از ورود قایق های روئینگ به ایران پس از ۲۱ ماه، از تاخیر بوجود آمده در ترخیص قایق ها انتقاد نمود.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، امروز چهارشنبه و با حضور ورزشکاران فدراسیون قایقرانی و مسؤلان این فدراسیون، از ۳۴ فروند قایق خریداری شده روئینگ در ورزشگاه آزادی رونمایی گردید.
علیرضا سهرابیان رئیس فدراسیون قایقرانی کشورمان در حاشیه ورود این قایق ها به مجموعه فدراسیون در جمع خبرنگاران اظهار داشت: قایق هایی که فدراسیون وقت در سال ۹۶ خریداری نموده بود، بعد از چهار سال وارد ایران شد. ورزشکارانی که قرار بود برای کسب سهمیه المپیک و آمادگی برای حضور در مسابقات از این قایق ها استفاده کنند، آنها را دیدند. اسفند ۹۷ که رئیس فدراسیون شدم، متوجه بدهی ارزی زیادی شدم که خوشبختانه این بدهی با حمایت وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و دوستان خیّر پرداخت گردید. سال ۹۷ این قایق ها به سمت ایران بارگیری شد و در عرض یک ماه از چین به ایران رسید اما از سال ۹۸ تا امروز یعنی ۲۱ ماه این قایق ها در گمرک کشورمان اسیر شده بودند. به دنبال آن میلیونها بدهی به گمرک، کانتینری و شرکتی که مسئولیت حمل و نگهداری این شرکت ها را بر عهده داشت، پرداخت گردید.
وی افزود: این پول از بیت المال و دست های پینه بسته دختران و پسران ما پرداخت شده، آنها برای قهرمانی و اهتزاز پرچم ایران کیلومترها پارو می زنند و فکر نمی کنم هیچ ارگانی به جز ورزش بتواند چنین موفقیتی را در خارج از مرزهای کشورمان برای ایران ثبت کند.
رئیس فدراسیون قایقرانی در مورد روند ترخیص قایق ها اظهار داشت: روند ترخیص قایق ها زیاد به طول انجامید به صورتی که متوجه شدیم بدهی های زیادی از سال ۸۶ در گمرک برای ما باقی مانده است. دو ماه پیش توقیف اموال اینجانب انجام شد. در نهایت ما قرار بود یک ماه پیش جشن حضور این قایق ها را بگیریم اما این اتفاق نیفتاد. من می گویم خدا این قایق ها را آزاد کرد. ما هر لحظه منتظر بودیم مشکل جدیدی برای ترخیص این قایق ها پیش بیاید به حدی که می گفتم در آخر باید از گمرک بخواهیم تا این قایق ها را آتش بزند و ما در هیچ مسابقه ای حضور نداشته باشیم.
سهرابیان در پاسخ به این سوال که آیا انتظار گمرک در این فرایند نابجا بوده است؟ اظهار داشت: خیر. درواقع قوانین و بروکراسی های دست وپاگیری در راه ما وجود داشت. این قوانین نیاز است که با تغییراتی روبرو شود. این قایق ها اموال ورزشی لوکس نیستند و عبارت «لوکس» نباید به آنها تعلق گیرد. عبارت لوکس برای ماشین های میلیاردی است که در خیابان ها مسابقه می دهند و نمی دانم چطور از گمرک به خیابان های تهران می آیند؛ نه قایق هایی که مقرر است با آنها مسابقه بدهیم.
وی بیان نمود: ما مقرر است بعد از چهار سال به همراه ورزشکاران برای حضور این قایق ها جشن بگیریم و خویش را جهت شرکت در بازی های آسیایی هانگژو آماده نماییم. مطمئناً اگر این قایق ها زودتر به دست ما می رسید، شاید ما نماینده بیشتری در المپیک توکیو داشتیم، به فینال A رسیده و مدال آور هم بودیم. مطمئن باشید قایقرانی در بازی های آسیایی به شکل دیگری در سبد مدال آوری ایران حاضر خواهد شد و در المپیک پاریس نقش آفرینی خواهد نمود.
رئیس فدراسیون قایقرانی با اشاره به اینکه این قایق ها برای چهار سال قبل است، اظهار داشت: چهار سال از خرید این قایق ها می گذرد و مدلهای جدیدی وارد بازار روز دنیا شده ولی باز هم ما از دنیا عقب هستیم. اگر این قایق ها چهار سال پیش رسیده بود، بهتر بود ولی باز هم خدا را شاکریم که در این زمان به دست ما رسیده است.
سهرابیان خاطرنشان کرد: قوانین باید به روز شود. از سال ۸۹ تا ۹۵ حدود شش میلیارد تومان برای ما مالیات در نظر گرفتند و این سبب شد اموال من که از سال ۹۷ وارد فدراسیون شدم، توقیف شود. این قوانین باید در آینده تغییر کند. چرا وقتی دیگران مالیات ندادند باید اموال من توقیف و حساب من مسدود شود؟ چرا کسانی که در زمان خودشان کارشان را انجام ندادند، نباید در این مساله دخیل باشند؟

1400/10/10
12:07:37
0.0 / 5
625
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
مرکز اسپورت