گل محمدی:

پرسپولیس همیشه برای قهرمانی می جنگد

پرسپولیس همیشه برای قهرمانی می جنگد

سرمربی پرسپولیس می گوید بازی در زمین بی طرف به نفع تیم های دیگر است که مدعی قهرمانی هستند. آنها از این رای سود می برند و پرسپولیس و سپاهان متضرر می شوند.


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، یحیی گل محمدی، سرمربی پرسپولیس سه شنبه شب در نشست خبری قبل از دیدار تیمش مقابل سپاهان که به دلیل حکم انضباطی در زمین بی طرف و در اراک برگزار می شود، اظهار داشت: خوشحالیم که به این شهر خوب و با صفا آمدیم. از همه هواداران مان به خاطر استقبال گرم در فرودگاه و مسیر هتل تشکر می نماییم. دیدن هواداران سبب ایجاد انرژی بیش تری در ما می شود.
او درباره این مسابقه اظهار نمود: یک بازی خیلی مهم و حساس را در پیش داریم. هر دو تیم از نظر فنی در سطح بالای لیگ برتر هستند و فکر می کنم یکی از فنی ترین بازی های لیگ باشد. همه می دانیم که کیفیت سپاهان با عنایت به امکانات، مهره های خوب و کادرفنی بالاست و از مدعیان قهرمانی هستند. از آن طرف ما هم پرسپولیس هستیم. همیشه و از بدو تاسیس تاکنون برای قهرمانی جنگیده ایم. تقابل این دو تیم می تواند یک بازی فنی و جذاب باشد. امیدوارم در انتها نتیجه خوبی بگیریم و بازی خوبی را عرضه نماییم.
او در واکنش به این سؤال که تیمش در گذشته و در دو دیداری که در اراک بازی کرده، شکست خورده است اظهار داشت: نتایج بازی های گذشته هیچ تضمینی برای برد و باخت در آینده ندارد. اینکه اتفاقات گذشته را به هم اکنون ربط بدهیم خوب نیست و نمی توانیم به این مسئله فکر نماییم. فردا یک فرصت جدید برای ما است. دوست داریم که بهترین عملکردمان را داشته باشیم و با تمام قوا ان شاء الله به میدان می رویم.
گل محمدی در واکنش به اینکه باشگاه سپاهان در پوستری که پیش از مسابقه منتشر نموده ستاره روی لوگوی پرسپولیس را حذف کرده و به شکلی به تنش ها میان هواداران دامن زده است، اظهار داشت: تمرکز مربیان روی مباحث فنی است. آقای نویدکیا هم در جریان این مورد نبوده است. مسئولان بخش رسانه ای باید پاسخگو باشند. در یک مسابقه و رقابت فوتبال که دو تیم مردانه به میدان می روند، نخستین چیزی که باید رعایت شود احترام به همدیگر است که به جذاب شدن یک رقابت کمک می نماید. به صورت کلی نسبت به رایی که برای بازی در زمین بی طرف داده شده بود، معترض هستم. به نظرم رای های عجیب و غریبی صادر گردیده است. نباید این دو تیم که این همه فوتبال خوبی عرضه می دهند در یک زمین بی طرف بازی کنند. بازی در زمین بی طرف برای هر دو تیم خوب نیست. استادیوم های مجهزی دو طرف دارند. برای صادر کردن این رای و هر رای دیگری باید همه جوانب را در نظر بگیرند. بازی در زمین بی طرف به نفع بعضی تیم های دیگر است که مدعی قهرمانی هستند. آنها از این رای سود می برند و پرسپولیس و سپاهان متضرر می شوند. رایی که صادر شده بیش تر به نفع دیگر مدعیان قهرمانی است. در واقع بیش تر به نفع مدعیان دیگر بوده است تا متضرر شدن پرسپولیس و سپاهان.
وی درباره صادر شدن رای کسر امتیاز ضد گل گهر سیرجان و جلو افتادن چند تیم در بالای جدول اظهار داشت: اگر در این اتفاق به صورت صددرصد باشگاه گل گهر مقصر بوده، بحثی نیست. نمی توان همه تقصیرات را به گردن باشگاه گل گهر انداخت. بخشی از این اتفاق در ارتباط با فدراسیون و روابط بین الملل است. بخشی از این ماجرا به خاطر مسئولیت پذیر نبودن فدراسیون فوتبال است. رای صادر شده ضد گل گهر، منافع همه باشگاه ها را زیر سوال برده است. رای صادر شده در حق تیم های دیگر غیرمنصفانه است. اینکه دو سه باشگاه از این رای منفعت ببرند، دلیل بر ضرر کردن بسیاری از باشگاه همچون پرسپولیس است. امتیازهایی که لحاظ شده، نباید از هم اکنون لحاظ شود. سازمان لیگ اشتباه بزرگی کرد. این رای هنوز قطعیت پیدا نکرده است. دوستان در این مسئله عجله کردند و ظاهرا نسبت به این مسائل عجله دارند.
سرمربی پرسپولیس در واکنش به اینکه آیا آنها به انتخاب وحید کاظمی برای قضاوت در این دیدار اعتراض دارند؟ اظهار داشت: ما به این انتخاب اعتراض رسمی نداشتیم. بحث داوری باید پس از قضاوت و برگزاری مسابقه مطرح شود. ما هیچ پیش قضاوتی نسبت به انتخاب آقای کاظمی نداریم. اگر صحبتی باشد پس از بازی نسبت به این مسئله صحبت می نماییم. برای تیم داوری آرزوی موفقیت داریم. امیدوارم که تمرکز خوبی روی صحنه ها داشته باشند و تصمیمات خوبی بگیرند. ما نسبت به همه داوران خوشبین هستیم و امیدواریم که قضاوت خوبی داشته باشند.
او درباره حواشی بوجود آمده برای آقای مهدوی کیا اظهار داشت: خیلی راحت از روی اسامی و افراد رد نشویم. اگر یک نگاه به گذشته داشته باشیم، می بینیم چه فداکاری ها و جانفشانی ها برای تیم ملی ایران و اهتزار پرچم کشورمان کرده است. او از خود و جانش گذشته است. به یاد دارم در جام جهانی ۲۰۰۶، مهدی مهدوی کیا از ناحیه کمر مصدومیت شدیدی داشت و فکر می کردیم به بازی ها نمی رسد اما بامداد تا شب فیزیوتراپی می کرد تا با درد و آمپول برای تیم ملی کشورمان بازی کند. خیلی ها این مسائل را نمی دانند و زود فراموش می کنند. او یکی از بهترین بازیکنان ما در جام جهانی بود. این یک نمونه است ولی خیلی راحت درباره کسی که سبب افتخار و سربلندی کشورمان شده، به خاطر یک اتفاقی که نمی دانیم چطور رقم خورده، موضع می گیریم. کسانی درباره او توییت می زنند که وقتی مهدوی کیا برای تیم ملی بازی می کرد، کودک بودند. هم اکنون راه به راه توییت می زنند و به سادگی او را تخریب می کنند. یک ذره قدرشناس باشیم و گذشته افراد را بهتر ببینیم که چه کارهایی برای کشور کرده است. به نظرم در این مسئله مهدی چیزی را از دست نداده است. این ما هستیم که با قضاوت مان او را از دست می دهیم.
منبع:

1400/10/07
22:09:50
0.0 / 5
768
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت