انتقاد حسین توكلی از قضاوت داور ایرانی در قهرمانی جهان:

به وزنه بردار قطر آوانس داده شد

به وزنه بردار قطر آوانس داده شد

به گزارش مرکز اسپرت قهرمان المپیک سیدنی نسبت به قضاوت داور ایرانی در رقابت دسته ۹۶ کیلوگرم انتقاد نمود.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، یکی از بحث بر انگیزترین قضاوت ها در جریان رقابت دسته ۹۶ کیلوگرم مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان رخ داد. در این دسته فارس الباخ قطری با وزنه بردار کلمبیا رقابت داشت که در نهایت هم ناکام ماند.

فارس در نخستین حرکت یک ضرب وزنه ۱۷۲ کیلوگرم را بالا برد و در حالیکه کارشناسان معتقدند این وزنه خطای آشکار بوده است، حرکت او با دو چراغ سفید و یک قرمز پذیرفته شد. نکته مهم این است که یکی از کسانی که به فارس چراغ سفید داد علیرضا قریشی رئیس هیات وزنه برداری استان خوزستان است که بعنوان داور در قهرمانی جهان حضور دارد. فارس قطری در حرکت دوم و سوم خود ۱۷۵ کیلوگرم را انداخت. اگر حرکت اول او خطا اعلام می شد، این وزنه بردار با عنایت به شرایطی که داشت، ممکن بود اوت کند و در این صورت استراتژی انتخاب وزنه های رضا دهدار، نماینده ایران هم تغییر می کرد.

این اتفاق در حالی رخ داد که گفته می شود داوران حرکت اول دوضرب وزنه بردار کلمبیا را که با وزنه بردار قطر رقابت داشت، با سخت گیری اعلام خطا کردند.

حسین توکلی قهرمان المپیک سیدنی هم نسبت به این اتفاق واکنش نشان داد و با انتقاد از عملکرد داور ایرانی اظهار داشت: حرکت اول وزنه بردار قطر واقعا خطا بود اما تنها یک داور به او چراغ قرمز داد که آن داور هم ایرانی نبود. داوری که در ایران قضاوت نمی کند و به مسابقات جهانی می رود، این اشتباهات هم به وجود می آید که اصلا خوشایند نیست. ما خواسته غیرقانونی نداریم، داور ایرانی باید حواسش را بیشتر جمع می کرد. فکر می کنم ملاحظه کاری شد و به وزنه بردار قطری آوانس بیشتر داده شد تا به وزنه بردار ایرانی.
1400/09/25
12:08:59
0.0 / 5
929
تگهای خبر: المپیك , داور , رقابت , قهرمانی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت