تجلیل صندوق پشتیبانی از سه اسطوره ورزش

تجلیل صندوق پشتیبانی از سه اسطوره ورزش

صندوق اعتباری پشتیبانی از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، مراسم تجلیل از سه اسطوره ورزش کشور در رشته های والیبال، فوتبال و کشتی در محل خانه پیشکسوتان برگزار کرد.


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی صندوق اعتباری پشتیبانی از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، ظهر امروز (دوشنبه بیست و دوم آذرماه) مراسم تجلیل از اسطوره های بزرگ ورزش ایران محمد شریف زاده بوشهری پیشکسوت والیبال، فرامرز ظلی پیشکسوت فوتبال و ابراهیم جوادی پیشکسوت کشتی با حضور دکتر ابطحی مدیرعامل صندوق حمایت و جمع زیادی از پیشکسوتان نام آور و هم چنین نماینده فدراسیون پزشکی ورزشی با رعایت کامل موازین بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در هتل ورزش (خانه پیشکسوتان ورزش) برگزار شد.
ابطحی در این مراسم با بیان اینکه بسیار خرسندم که بار دیگر افتخار میزبانی شما تاجداران عرصه ورزش و شهریاران شهر ورزش را پیدا کرده ایم، اظهار نمود: به شما رادمردان ایران زمین پرافتخار، که پرچم سه رنگ این جغرافیای جان را در آوردگاه های مهم آسیایی، جهانی و المپیک به اهتزاز درآورده اید ادای احترام می نماییم. هم چنین ادای احترام می کنم به شما مردانی که شرف، غیرت، انسانیت و مردانگی را در وجود خود جمع کرده اید.
وی در ادامه بیان نمود: سقراط فیلسوف برجسته اعتقاد دارد هرکس آرزویی دارد یکی ثروت می خواهد. یکی طول عمر می خواهد، یکی شهرت می خواهد اما بهترین آرزو آن است که انسان دوست خوب و یار موافقی داشته باشد. باید قدردان یاران و دوستان مان باشیم.

مدیرعامل صندوق هم چنین خبر داد: می خواهیم از ماه بعد مراسم تولد شما عزیزان را هم برگزار کنیم؛ این هتل خانه شما پیشکسوتان است، استخر این مجموعه آماده خدمتگزاری به شما عزیزان است، می خواهیم از ساعت ۱۵ تا ۱۹ سانس های استخر این هتل را به شما عزیزان اختصاص دهیم.

محمد شریف زاده در مراسم تجلیل از خود اظهار داشت: ما هم از جوانان انتظار داریم که راه ورزش را ادامه دهند و برای ایران افتخارآفرینی کنند. بنده ورزش را از کوچه شروع کردم و حتی برای ورزش کفش نداشتم اما هیچگاه دست از تلاش برنداشتم.
شریف زاده که در حوزه علمی و صنعت هم بسیار موفق بوده است تندیس یادبود خود که به علت فعالیتهای علمی از دانشگاه تهران دریافت کرده بود را به ابطحی تقدیم کرد.

محمد شریف زاده بوشهری متولد فروردین ۱۳۱۳ درتهران است. او اولین کاپیتان تیم ملی والیبال ایران است. او به همراه تیم ملی والیبال در سال ۱۹۵۸ به مدال نقره مسابقات آسیایی توکیو رسید.
فرامرز ظلی هم در مراسم تجلیل از خود اظهار داشت: مراسم های تجلیل صندوق از پیشکسوتان تنها یک تجلیل عادی نیست بلکه یک ارتباط قلبی متقابل میان پیشکسوتان و این مجموعه و برگزارکنندگان این مراسم بوجود آورده است.
وی افزود: پیشکسوتان بزرگانی هستند که در کوچه پس کوچه خاطره ها گم شده اند، در غم غربت و فراموشی مانده اند و انتظار دارند که دست هایی از روی مهر بر سر آنها کشیده شود. برگزاری مراسم های تجلیل همان دست پر مهری است که از جانب صندوق به سمت آنها دراز می شود و اثرات معنوی بسیار دارند.

فرامرز ظلی متولد ۱۳۲۱ است. وی از دروازه بانان پیشکسوت فوتبال، ایران است. وی سال ها در باشگاه پاس، تاج سابق تهران (استقلال کنونی) و تیم ملی فوتبال ایران بازی کرده و از دروازه بانان برجسته ایرانی به حساب می آید. ظلی به مدت هفت سال دروازه بان تیم ملی هم بود.
هم چنین ابراهیم جوادی در مراسم تجلیل از خود اظهار داشت: از بودن در بین بزرگان ورزش کشور مفتخر هستم. خوشبختانه ما می توانیم در فواصل کوتاه دور هم جمع شویم و روحیه مان تازه شود و دیگر تنها در مراسم های غم و ختم دوستان مان دیدار تازه نکنیم.
ابراهیم جوادی (زاده ۱۳۲۲ در قزوین) است. وی با ۴ بار پی در پی قهرمانی جهان، ۲ بار قهرمانی در بازی های آسیایی، مدال برنز المپیک ۱۹۷۲ مونیخ و قهرمانی در مهم ترین تورنمنت های بین المللی دوران خود، هم چون جام دانکلف بلغارستان، جام تفلیس شوروی و جام تاتراس لهستان، پرافتخارترین کشتی گیر سبک وزن تاریخ کشتی ایران است. شکست از نیکولف بلغارستانی در المپیک مونیخ تنها شکست وی در مسابقات جهانی و المپیک بود. جوادی در المپیک ۱۹۷۶ مونترال و ۱۹۹۲ بارسلونا هم بعنوان مربی همراه تیم ملی بود و همینطور مدتی ریاست هیات کشتی شهرستان کرج را برعهده داشت.
در ادامه این مراسم محمدرضا طالقانی، پیشکسوت کشتی اظهار داشت: این اقدام را باید تحسین کرد و قدر دانست. خوشحالیم که این مراسم ها خیلی زود آغاز شد و برخی از بزرگانی که در مراسم های قبل مورد تقدیر قرار گرفتند الان در بین ما نیستند و باید از اینکه در زمان حیات از آنها تقدیر گردید خشنود باشیم.
وی ادامه داد: مراسم های تجلیل یک جرقه است برای یادآوری قهرمانانی که زمانی افتخارآفرین بودند و پرچم ایران را برافراشتند و سرود کشورمان را در میادین جهانی طنین انداز کردند. در مورد بزرگانی که در این مراسم هستند تنها اشاره به این نکته کفایت می کند که این افراد با عشق و تلاش بسیار بدون هیچ پول و پاداشی برای کشور مدال می آوردند.
در این مراسم هم چنین مجید حلوایی و مهدی صابرپور درباره بزرگانی که از آنان تجلیل به عمل آمد صحبت کردند.
در این مراسم که بدون حضور رسانه های مکتوب برگزار شد بزرگانی چون حسین کلانی، محمد نصیری، محمدرضا طالقانی، پرویز عرب، منصور برزگر، بیژن ذوالفقارنسب، رحیم علی آبادی، سعید مراغه چیان، اصغر شرفی، پرویز میرزا حسن، رضا مشحون، تیمور غیاثی، عنایت آتشی، ناصر ابراهیمی، بهروز سلطانی، مهدی هویت دوست، منوچهر مقصودی، محمد دلیریان، بهرام مشتاقی، عباس خجسته، مهدی محبی، حسن حمیدی، علی اکبر جیرسرایی، محمد مشهدی اسماعیل، محمد مشهدی آقایی، حمید حاتمی، جلال کریمی، عباس نمازیان، سلمان حسام، عباس موسیوند، محمد صادقی، مجید حلوایی، احمد شوشتریف امیر حیدری و مهدی صابرپور حضور داشتند.
منبع:

1400/09/22
21:57:42
0.0 / 5
844
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت