بهداد سلیمی :

کمیسیون ورزشکاران قول خانه نداده است

کمیسیون ورزشکاران قول خانه نداده است

به گزارش مرکز اسپرت نماینده کمیسیون ورزشکاران در هیات اجرائی با تاکید بر شروع به کار این کمیسیون اظهار داشت: فعالیت ها و پیگیری ها در قالب بخشنامه و اختیاراتش است بدین سبب قولی مانند خرید خانه به کسی نداده ایم.بهداد سلیمی یکی از اعضای کمیسیون ورزشکاران که از این پس بعنوان نماینده این کمیسیون در نشست های هیات اجرائی حضور خواهد داشت در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد برنامه های موردنظر کمیسیون و اولویت های در نظر گرفته شده برای آن توضیح داد.
کمیسیون ورزشکاران فعالیت هایش را آغاز نموده است
وی اظهار داشت: تمام داستان ها و حواشی برای کمیسیون ورزشکاران و کسانی که می خواهند در این کمیسیون فعالیت مثمرثمری داشته باشند تا زمان انتخابات و رای گیری های داخلی بود. پس از آن زمان کارهای کمیسیون بود که در همین نشست قبل شروع شد.
قول و وعده خانه نداده ایم
عضو کمیسیون ورزشکاران با تاکید برنامه های این کمیسیون طبق وظایف و اختیاراتی که بخشنامه مصوب برای آن تعیین کرده پیگیر فعالیت هایش خواهد بود، اشاره کرد: قول و وعده خانه و رسیدگی به معضلات اینچنینی را به هیچ ورزشکاری نداده ایم. باید واقع بین بود نه این که روی هوا حرف زد، باید دید چه کاری از دست کمیسیون بر می آید و منعی هم برای آن وجود نداشته باشد. بدین سبب تمام پیگیری ها و وظایف در قالب بخشنامه خواهد بود.
پیگیری مشکلات ورزشکاران کاروان اعزامی به المپیک زمستانی
این قهرمان پیشین وزنه برداری جهان و المپیک با اعلان اینکه طبق صحبت های مطرح اولیه میان اعضای کمیسیون ورزشکاران، رویدادهای پیش روی ورزش در اولویت بندی کارهای این کمیسیون موثر است، اشاره کرد: رویدادهایی در پیش داریم که المپیک زمستانی نخستین آنهاست. مقرر شده حسین ساوه شمشکی به نمایندگی از کمیسیون پیگیر وضعیت ورزشکاران صاحب سهمیه برای المپیک زمستانی شود و مسائل و مشکلات مربوط به آنها را بررسی کند.
نقش کمیسیون ورزشکاران در رویدادهای پیش رو
وی دراین زمینه افزود: نتیجه این پیگیری ها بصورت مکتوب در نشستی مشترک که مقرر است وزیر ورزش، رییس کمیته ملی المپیک، رییس کمیسیون و رییس فدراسیون اسکی هم در آن حضور داشته باشند، ارائه خواهد شد تا از خروجی برای مساعدت با بهبود شرایط کاروان اعزامی به المپیک زمستانی استفاده گردد. مشابه این کار درمورد دیگر رویدادهایی که در پیش است نیز صورت خواهد گرفت.
اطلاع از دغداغه های ورزشکاران بوسیله پرسش نامه
به گفته سلیمی، همزمان مقرر است پرسشنامه ای از طرف کمیسیون ورزشکاران تهیه شود تا بوسیله فدراسیون ها در اختیار ورزشکاران شان قرار بگیرد و اینطور مسائل و دغدغه های آنها مشخص و جهت رسیدگی اولویت بندی شود.
وزیر ورزش را در جریان نتایج کار قرار می دهیم
وی اشاره کرد: طرح اولیه این کار (تهیه پرسشنامه) ارائه شده است. قرار بر این شد تا دبیر کمیسیون نسبت به تهیه پرسشنامه موردنظر اقدام نماید. بوسیله این پرسشنامه از شرایط ورزشکاران و نیازمندی های آنها اطلاع دقیق حاصل می شود. نتیجه مستند این پرسشنامه ها در اختیار وزیر ورزش هم قرار می گیرد.
در تعامل با وزارت ورزش پیگیر کارهای مان خواهیم بود
«در هر دو برنامه ابتدایی که به آن اشاره شد جایگاه وزیر ورزش و تاثیرگذاری که می تواند در نتیحه بخش تر بودن فعالیت ها داشته باشد، در نظر گرفته شده است»، سلیمی در واکنش به این مساله اظهار داشت: کمیسیون ورزشکاران روی حمایت وزارت ورزش و شخص وزیر حساب کرده است به ویژه که وزیر ورزش خود قهرمان ورزشی بودند و اشراف زیادی به دغدغه های ورزشکاران دارند. کمیسیون ورزشکاران در تعامل با وزارت ورزش پیگیر فعالیت هایش خواهد بود.
بودجه مستقلی نداریم
نماینده کمیسیون ورزشکاران در کمیته ملی المپیک در پاسخ به این پرسش که «آیا برای کارهای کمیسیون در دوره ی جدید بودجه ای مصوب شده و در کل برای این بخش چه برنامه ای دارید؟»، اشاره کرد: کمیسیون ورزشکاران فعلا بودجه مستقلی ندارد اما صحبت هایی با رییس کمیته ملی المپیک در امتداد اختصاص بودجه برای کارهای مان شده است که اتفاقا با استقبال وی هم مواجه بوده است اما هنوز نه رقمی مشخص شده و نه اعتباری تخصیص داده شده است.
راه ندازی کمیته اقتصادی در کمیسیون ورزشکاران
وی اضافه کرد: در عین حال اما تشکیل و راه اندازی کمیته اقتصادی برای کمیسیون را در برنامه داریم. این طرح در امتداد مستقل شدن کمیسیون از حیث مالی مطرح و مورد استقبال هم قرار گرفته است. در این صورت کمیسیون ورزشکاران می تواند برای مساعدت با ورزشکاران رشته های مختلف و پیگیری مسائل مربوط به آنها، بیماری احتمالی، تامین تجهیزات و... اقدام لازم را داشته باشد.
دعوت از معترضان به حضور در جلسات
بهداد سلیمی در آخر اظهار داشت: در هر صورت کمیسیون ورزشکاران بدون توجه به بسیاری از حواشی کارهای خودرا آغاز نموده است. افرادی که طی روزهای اخیر اعتراضاتی به کمیسیون داشتند و در نشست ها شرکت نکردند اگر واقعا دلسوز ورزشکاران هستند و برای آن برنامه دارند، بیایند، در نشست های مان شرکت کننده و طرح های خودرا ارایه کنند.


منبع:

1400/09/20
15:51:52
0.0 / 5
949
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
مرکز اسپورت