صالحی امیری در حاشیه افتتاح سالن بدنسازی فدراسیون قایقرانی:

مسؤلان گمرک برای ترخیص قایق های فدراسیون مانع زدایی کنند

مسؤلان گمرک برای ترخیص قایق های فدراسیون مانع زدایی کنند

به گزارش مرکز اسپرت رئیس کمیته ملی المپیک در حاشیه بازدید از فدراسیون قایقرانی خطاب به مسؤلان گمرک اظهار داشت: این قایق ها قرار نیست جایی فروخته شود یا تجارتی با آن صورت بگیرد، تجهیزات ورزشی برای سلامت جامعه هست.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک عصر امروز ضمن بازدید از فدراسیون قایقرانی، سالن بدنسازی اختصاصی قایقرانی را در دریاچه آزادی افتتاح نمود.
رئیس کمیته ملی المپیک ضمن قدردانی از زحمات علیرضا سهرابیان رئیس فدراسیون و دیگر مسئولین، کادر فنی و قهرمانان در جهت رشد و توسعه این ورزش المپیکی خاطرنشان کرد: بدون تردید فدراسیون قایقرانی پتانسیل بالایی دارد و به غیر از حمایت وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک حمایت دیگر دستگاههای دولتی را هم نیازمند است تا این عزیزان جهت تأمین تجهیزات خود دغدغه ای نداشته باشند.
سیدرضا صالحی امیری افزود: هزینه در ورزش نوعی سرمایه گذاری است چون که با خود نشاط و غرور و همبستگی و افتخار می آورد بنابراین باید از تمامی پتانسیل خود در این حوزه بهره لازم را ببریم.
وی اضافه کرد: چند فدراسیون به صورت جهشی در راه تکامل قرار گرفتند. یکی از فدراسیون هایی که پس از حضور آقای سهرابیان جهش را در آن احساس می نماییم فدراسیون قایقرانی است. همین جا قدردان مدیران گذشته فدراسیون بوده و هستیم اما ارزیابی ما این است که سهرابیان با برنامه پیش می رود. در توکیو شاهد نتایج فعالیتهای ایشان بودیم و در رقابت سخت و نفس گیر با ورزشکاران اروپایی و آمریکایی ورزشکار دختر ما توانست نتایج خوبی به دست بیاورد.
صالحی امیری ضمن اشاره به سه رویکرد انتخابی فدراسیون قایقرانی بیان نمود: استفاده از ظرفیت مربیان بسیار قدرتمند داخلی و خارجی و به کارگیری تجربه جهانی، یک نوع انسجام و اجماع سازی و ایجاد یک خانواده به معنای واقعی در فدراسیون و استفاده از تجهیزات و زیرساخت ها در تهران و سراسر کشور و استفاده از ظرفیت های ملی سه رویکرد مهم فدراسیون قایقرانی است و این سبب دل بستن ما به قایقرانی در بازی های آسیایی هانگژو شده و به
وی افزود: اعتقاد ما این است که حمایت وزارت ورزش با عنایت به ظرفیت این فدراسیون و این که موتور فدراسیون روشن هست و به سرعت حرکت می کند، قایقرانی را در راه توسعه نگه می دارد. ارزیابی کادر فنی ما هم این است که در آینده نزدیک نتایج خوبی را از این فدراسیون خواهیم دید به فدراسیون کمک نماییم و این کمک تداوم خواهد داشت.
وی ضمن اشاره به ترخیص قایق های روئینگ از گمرک هم تصریح کرد: برای مسئولین عزیز گمرک این پیام را دارم. سال جاری سالی است که مقام معظم رهبری آنرا سال مانع زدایی را مطرح نمودند و این یک منشور است و باید در عمل نشان داده شود. فدراسیون با کمک هایی که انجام شد چند سال قبل یک تعداد قایق خریداری کرد. این قایق ها قرار نیست جایی فروخته شود یا تجارتی با آن صورت بگیرد، تجهیزات ورزشی برای سلامت جامعه هست، این ها برای ورزشکاران ما برای تمرین در همین دریاچه و سراسر کشور است. ما در توکیو هر روز اجاره سنگینی پرداخت می کردیم در حالیکه اگر این قایق ها در اختیار بچه ها باشد اساسا شرایط بهتری خواهیم داشت.
رئیس کمیته ملی المپیک افزود: وقتی وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک اعلام می کنند که این قایق ها جهت استفاده قهرمانان ملی ما هست اساسا باید مانع زدایی صورت بگیرد.
صالحی امیری در انتها اظهار داشت: ما به قایقرانی بعنوان یک اولویت نگاه می نماییم و مسئولین فدراسیون هم به صورت جدی پیگیر کار هستند. قایقرانی ورزش سنگین، سخت و طاقت فرسایی است و وقتی ما دست های پینه بسته ورزشکاران را می بینیم خجالت می ‎کشیم. ما باید قدردان زحمات همه فرزندانمان در سرتاسر کشور که با حداقل امکانات سخت تلاش می کنند باشیم.


منبع:

1400/09/19
21:24:47
0.0 / 5
951
تگهای خبر: المپیك , بازی , تجهیزات , تمرین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت