کسب دو سهمیه پارالمپیک زمستانی توسط ایران در اسنوبورد

کسب دو سهمیه پارالمپیک زمستانی توسط ایران در اسنوبورد

مرکز اسپرت: رئیس انجمن پارااسکی از کسب دو سهمیه بازیهای پارالمپیک زمستانی در رشته اسنوبرد توسط اسکی بازان ایران در مسابقات جام جهانی هلند آگاهی داد.


عیسی ساوه شمشکی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: مسابقات جام جهانی و کاپ اروپا پارااسکی اسنوبرد با حضور ۷۰ ورزشکار مرد و ۲۴ ورزشکار زن در کلاس های LL۲.LL۱ و UL از ۱۶ کشور جهان در پیست تخصصی هلند انجام شد که در این رقابتها صدیقه روزبه در کلاس LL۲ با زمان ۵۲/۷۷ در جایگاه پنجم قرار گرفت، حسین سولقانی در کلاس LL۲ با زمان ۴۵/۷۳ ششم شد و پوریا خلیل تاش با زمان ۴۵/۸۶ در جایگاه دوزادهم قرار گرفت که در آخر این مسابقات، صدیقه روزبه و پوریا خلیل تاش با تایید IPC سهمیه ورودی بازیهای پارالمپیک زمستانی را کسب کردند.
وی اظهار داشت: این موفقیت در شرایطی حاصل شد که اسکی بازان معلول ایران ۴ سال در هیچ تورنمنت برون مرزی حضور نداشتند و تنها با ۴ روز تمرین و بدون داشتن پیست تخصصی اسنوبرد در این مسابقات شرکت کرده بودند.
شمشکی درباب تعداد سهمیه های کسب شده در پارااسکی جهت شرکت در بازیهای پارالمپیک زمستانی، اظهار داشت: تا امروز دو سهمیه در اسنوبرد توسط صدیقه روزبه و پوریا خلیل تاش و یک سهمیه در آلپاین توسط احمد جعفری جهت شرکت در بازیهای پارالمپیک زمستانی کسب شده است که امیدوار هستم این تعداد تا ۶ سهمیه افزایش پیدا کند.
رئیس انجمن پارااسکی در آخر پیرامون این پرسش که وضعیت کسب سهمیه در رشته صحرانوردی را به چه صورت ارزیابی می کنید، اشاره کرد: در صحرانوردی هنوز هیچ اعزام برون مرزی نداشتیم، اما امیدوار هستم در این رشته نیز بتوانیم یک سهمیه جهت شرکت در بازیهای پارالمپیک زمستانی کسب نماییم.
منبع:

1400/09/09
11:40:31
0.0 / 5
895
تگهای خبر: المپیك , بازی , تمرین , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
مرکز اسپورت