طی ماه های آینده انجام می شود؛

برگزاری 6 مرحله کاپ آسیایی و جهانی تیروکمان

برگزاری 6 مرحله کاپ آسیایی و جهانی تیروکمان

فدراسیون جهانی تیروکمان برگزاری دو مرحله کاپ آسیا و چهار مرحله جام جهانی را در تقویم ۲۰۲۲ خود نهایی کرده اما هنوز برنامه ایران برای اعزام نماینده به این رقابت ها نهایی نشده است.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، بازی های آسیایی ۲۰۲۲ چین و حضور در آن مهم ترین برنامه کمانداران ایران برای یک سال آینده است. این در شرایطی است که بر مبنای تقویم مصوب فدراسیون بین المللی تیروکمان برای سال آینده میلادی، تا پیش از این بازی ها چند مرحله کاپ آسیا مسابقات جام جهانی هم برگزار می شود که قاعدتا فدراسیون ایران در جهت آماده سازی برای بازی های آسیایی، حضور در بعضی از این رویدادها را در برنامه خواهد داشت.
این رقابت ها از فروردین ماه سال آینده با برگزاری مرحله نخست کاپ آسیا در سال ۲۰۲۲ شروع می شود. پس از این رقابت ها و تا قبل از بازی های آسیایی یک مرحله دیگر کاپ آسیا و چهار مرحله مسابقات جام جهانی برگزار می شود.
برنامه این رویدادها به این شرح است:
* مرحله اول کاپ آسیا: هفته اول فروردین ماه ۱۴۰۰ - تایلند
* مرحله اول جام جهانی: هفته اول اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ -
* مرحله دوم کاپ آسیا: هفته سوم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰- عراق
* مرحله دوم جام جهانی: هفته چهارم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰- چین
* مرحله سوم جام جهانی: هفته اول تیرماه ۱۴۰۰ - فرانسه
* مرحله چهارم جام جهانی: هفته چهارم تیرماه ۱۴۰۰- کلمبیا
به گفته امید نجاری سرپرست تیم های ملی تیروکمان هنوز برنامه ای برای اعزام کمانداران به این رویدادها مصوب و نهایی نشده است اما بطور قطع بررسی آن در دستور کار خواهد بود.
وی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اولویت فدراسیون تیروکمان بازی های آسیایی چین و حضور کیفی در این بازی هاست. از این رویدادهای مصوب هم میتوان بعنوان بخشی از برنامه آماده سازی ملی پوشان بهره برد در صورتی که به تصویب نهایی برسد.
نجاری تصریح کرد: باید ابتدا برنامه سرمربیان تیم های ملی برای حضور در بازی های آسیایی عرضه شود، برنامه پیشنهادی باید در ستاد بازی های آسیایی طرح و بررسی شود و بر مبنای نتایج حاصله و شرایط فدراسیون، حضور در کاپ های آسیایی و جام های جهانی یا بخشی از آنها تصویب می شود.
سرپرست تیم های ملی تیروکمان با یادآوری این که کمانداران به تازگی در مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی بنگلادش شرکت داشتند، اظهار داشت: دور جدید تمرینات و اردوهای آماده سازی آنها تا یکی دو هفته دیگر شروع می شود. بطور قطع بموقع برنامه آماده سازی ملی پوشان تا یک سال آینده و زمان بندی آن مشخص خواهد شد.


منبع:

1400/09/03
14:16:21
0.0 / 5
917
تگهای خبر: بازی , تمرین , تیم , جام جهانی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت