با انتشار متنی صورت گرفت؛

استعفای صدقی از کمیسیون مربیان اسکیت

استعفای صدقی از کمیسیون مربیان اسکیت

به گزارش مرکز اسپرت بازیکن پیشین و سرمربی تیم های ملی اسکیت هاکی ایران در آستانه انتخابات ریاست این فدراسیون از حضور در کمیسیون مربیان استعفا و تصریح کرد فضا را برای دیگران باز گذاشته است!به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، کاوه صدقی که از مربیان و کارشناسان حوزه اسکیت است و سالها بعنوان سرمربی و مدیر تیم های ملی این رشته فعالیت نموده است، با انتشار متنی صحبت هایی را با جامعه اسکیت مطرح کرده است.
در این متن آمده است:
« بنام ایزد یکتا
با اهدای سلام خدمت جامعه اسکیت:
این روزها که شعارهای زیادی در مورد آینده اسکیت کشور شنیده می شود و در این میان بازار تفرقه اندازان گرم است و رشته های ورزشی را برای منافع شخصی در مقابل یکدیگر میگذارند بر آن شدم تا با مرور گذشته با شما مطلبی را در بین بگذارم.
اینجانب کاوه صدقی متولد سال ۱۳۶۰، ۳۱ سال از عمر خودم را در عرصه های مختلف ورزش اسکیت سپری نمودم. از ۹ سالگی تا ۳۰ سالگی در کسوت ورزشکار، افتخار این را داشتم که بعنوان قهرمان ۳۰۰ متر اسکیت سرعت در نخستین حضور تیم ملی ایران به مسابقات آسیایی اعزام شوم. پس از آن رشته اسکیت هاکی را انتخاب کردم و در سال ۸۴ به همراه نخستین تیم اعزامی به مسابقات آسیایی رتبه آخر آسیا را کسب کردم و به تدریج بعنوان مربی در کنار تیم و بازیکنان تا کسب مدال طلای آسیا حضور داشتم. در رشته های اسکیت سرعت، نمایشی و اینلاین هاکی و هاکی روی یخ و... با عناوین ورزشکار و مربی و مدیر فعال بودم.
در ساخت و تجهیز زیرساختها همچون ساخت سالن اختصاصی آکادمی اسکیت مجموعه ورزشی انقلاب را در سال ۱۳۷۹ ساختم و این شانس را داشتم که در پروژه ساخت نخستین پیست یخ ایران هم مشارکت کنم و همه این ها با سرمایه بخش خصوصی و بدون جذب یک ریال از دولت انجام شده است. وظیفه خودم دانستم با خرید و پشتیبانی از تولیدات داخلی و ارسال چوب و پاک هاکی و... به استان های متقاضی دین خودم را ادا کنم.
وقتی از رسانه و توجه رسانه ها صحبت می نماییم، از تمام ظرفیت و آبروی خودم استفاده کردم تا در مسابقات اسکیت هاکی پخش مستقیم را بارها تجربه نماییم. در تمامی رسانه های مجازی رسمی و غیر رسمی حضور داریم و صدا و سیما تمامی برنامه ها را پوشش می دهد. از این ظرفیت خودم به گواه تمامی دوستان برای تمامی رشته های اسکیت استفاده کردم و از این بابت منتی بر کسی نیست و خدا را شکر که در این خانواده شرمنده ورزشکاران نشدم.
در حوزه مربیان و بازیکنان خارجی، بستر حضور بیشتر از ۱۶ مربی خارجی و بیشتر از ۸۰ ورزشکار خارجی و ایرانی ها مقیم خارج را در ایران فراهم کردم.
تلاش کردم در مورد کمپ های بین المللی اسکیت هاکی روی یخ را در کشور هایی نظیر قزاقستان، امارات، ایتالیا، مالزی، ترکیه و دیگرکشورها برگزار نمایم. در قسمت تربیت مربیان و داوران بین المللی تنها رشته ای هستیم که توانستیم فینال جام جهانی را بوسیله ی یک ایرانی، داوری نماییم و یک ایرانی را در بین اعضای کمیته فنی فدراسیون جهانی داشته باشیم و در کمیسیون داوران هم بیشترین تعداد داور بین المللی هم از لحاظ مدرک هم از لحاظ حضور، متعلق به رشته اسکیت هاکی داشته باشیم.
در مبحث مشارکت استان ها، تیم ملی اسکیت هاکی همیشه ترکیبی از نمایندگان استان های فعال در این رشته بوده است؛ از استان فارس، همدان، آذربایجان شرقی و غربی، گیلان، خراسان رضوی و اخیراً مازندران، و هرکجا که ورزشکاری بوده، آنها را جذب و از ظرفیت ایشان بهره گرفتیم. در این میان نقش سایر رشته های اسکیت، بویژه اسکیت سرعت به عنوان رشته اصل و مادر تمامی رشته های زیر مجموعه اسکیت و همینطور نقش هیأت های استانی و مربیان سازنده در استان ها و شهرستان ها غیرقابل انکار است.
برای نخستین بار در سال ۱۳۹۷ با دعای خیر شما عزیزان و با یک اتحاد و همدلی توانستیم مدال طلای، هجدهمین دوره از مسابقات قهرمانی اسکیت آسیا را در رشته اسکیت هاکی آقایان و مدال برنز بانوان در رده سنی بزرگسالان بدست بیاوریم و با ساخت فیلم مستند اعزام تیم ملی و کسب سیمرغ جشنواره فجر برگ زرینی دیگر به افتخارات اسکیت بیفزائیم و برای اسکیت رقم بزنیم.
در قسمت کمپ ها، اردوها و برگزاری لیگ ها و دوره های آموزشی مجانی و استعداد یابی مجانی به منظور پشتوانه سازی تیمهای ملی را در اولویت کارهایم قرار دادم همینطور با چاپ کتب مختلف، پادکست و ویدئوهای آموزشی تلاش در ارتقاء جایگاه اسکیت داشتم، جالب خواهد بود به عرض برسانم تمامی لیگ ها و اردوها و کمپ ها آموزشی فقط به واسطه همت خانواده اسکیت هاکی و حامیان مالی این رشته همچون آیسی مانکی، ایرانمال، فرمانیه، آنلاین تایر و... برگزار شده است.
با تشکیل تیم نیروهای مسلح برای ورزشکاران سرباز گامی موثر در ایجاد انگیزه این ورزشکار قهرمان برداشتم. ولی آنچه مسلم است؛ با جذب اسپانسرهای واقعی میلیاردی و عضویت در فدراسیون جهانی iihf و جذب منابع خارجی و تجهیزات از فدراسیون جهانی و عدم دریافت بودجه از فدراسیون اسکیت هیچوقت به سهم اندکمان از منابع محدود مالی فدراسیون اسکیت چشمی نداشتیم و همواره سعی کردیم هزینه ها را از منابعی غیر از منابع دولتی تأمین نماییم.
نفر مسئول و بزرگوار در انجمن اسکیت هاکی فقط با عشق و علاقه بدون ریالی دستمزد عاشقانه بعنوان داوطلب فعالیت می نمایند و یک گروه پشتیبانی ۴۵ نفره از فعالیت های این انجمن داوطلبانه از سراسر ایران و جهان حمایت و دهها اقدام کوچک و بزرگ دیگر این خانواده عاشق اسکیت که حتما از دید شما بزرگواران مخفی نیست، که گاها افرادی برای پوشش ضعفهای خودشان به دنبال تضعیف این رشته بر آمدند.
همه این دل نوشته بدین منظور بود که بگویم اسکیت هاکی نه تنها برای جامعه اسکیت و سایر رشته های زیر پوشش فدراسیون تهدید نیست، بلکه فرصتی مغتنم برای ارزش آفرینی در این عرصه به حساب می آید.
اسکیت سرعت بعنوان رشته مادر تمامی رشته های زیر پوشش فدراسیون و مدال آور در سطح آسیا و ان شاالله در آینده نه چندان دور در سطح جهان و فری استایل به عنوان یک رشته مدال آور در سطح جهان و آسیا و درحال رشد و توسعه و سایر رشته های زیر مجموعه فدراسیون اسکیت همه و همه باید به صورت ویژه دیده شوند و برای هر کدام از آنها تدابیر و برنامه ریزی جداگانه ای صورت پذیرد، بنده بعنوان خادم و فرزند کوچک اسکیت، با تمام عشق و علاقه در تمام این سال ها کنار این ورزش بوده ام و برای همیشه هم خواهم بود.
امروز این یادداشت را نوشتم که بگویم بر حسب وظیفه در کمیسیون مربیان ثبت نام کردم، وقتی استقبال و اسامی کاندیداها از سایر رشته های زیر پوشش فدراسیون اسکیت را دیدم فکر کردم که لازم است برای مشارکت بقیه رشته ها و برای مشارکت بقیه دوستانی که علاقمند کمک به جامعه پرافتخار اسکیت هستند، دیگر، این دفعه روی دوش من نباشد و من از این مسئولیت کناره گیری کنم.
به همین جهت از عضویت در کمیسیون مربیان بعنوان مربی ای که تنها مدال طلای تیمی آسیا را در رشته های رسمی فدراسیون اسکیت گرفته، کناره گیری کنم و این فرصت را برای همکاران عزیز دیگرم برای خدمت گزاری به جامعه اسکیت مهیا کنم تا ان شالله بتوانند با فعالیتهای پرارزش خود در کمیسیون مربیان، زمینه موفقیت هر چه بیشتر خانواده بزرگ اسکیت را فراهم نمایند.
در آخر بر این نکته اشاره و عرایضم را جمع می کنم با بدگویی در مورد دیگران و تشویش اذهان جامعه فهیم اسکیت، آدم بزرگ نمی گردد این افراد به علت اینکه نکته مثبتی در فعالیت ها و خدمات خود به اسکیت نمی بینند دیگران را نقد می کنند، به همین جهت امیدوارم که خانواده اسکیت در گفتمانی بر محور خصوصیت های مثبت و منفی و برنامه محوری افراد برای انتخاب برترین ها قدم برداریم.
چه در این کمیسیون ها و چه در انتخابات فدراسیون اسکیت، ان شالله با در نظر گرفتن نکات مثبت و منفی افراد صحبت نماییم و یادمان نرود هر زمان با تخریب کاندیداها از سوی اشخاص معلوم الحال مواجه شدیم بدانیم که آن اشخاص خصوصیت در خود و برنامه کاندیدایشان نتوانسته اند پیدا کنند و راهی جز دست اندازی و تخریب دیگران برای پوشش معایب خود ندارد و شک نداشته باشید این جریان مطمئناً نمی تواند سرانجام خوشی را برای جامعه اسکیت رقم بزند. امیدوارم در یک فضای اخلاقی و مناسب، بهترین ها برای جامعه اسکیت رقم بخورد.»


منبع:

1400/09/02
16:23:10
0.0 / 5
861
تگهای خبر: آموزش , بازی , بازیكن , تجهیزات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
مرکز اسپورت