برگزاری مراسم افتتاحیه مسابقات قهرمانی جهان کاراته و تکواندوی ناشنوایان

برگزاری مراسم افتتاحیه مسابقات قهرمانی جهان کاراته و تکواندوی ناشنوایان

به گزارش مرکز اسپرت مراسم افتتاحیه مسابقات قهرمانی جهان کاراته و تکواندو ناشنوایان در دو بخش زنان و مردان امروز شنبه ۲۹ آبان در خانه تکواندوی تهران برگزار گردید.


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، در مراسم افتتاحیه مسابقات قهرمانی جهان تکواندو و کاراته ناشنوایان مهدی علی نژاد معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانانه، مهران تیشه گران رئیس فدراسیون ورزشهای ناشنوایان، محمد پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو، علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال، حسن طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته، پرگر رئیس کنفدراسیون آسیایی ورزش های ناشنوایان و تعدادی از پیشکسوتان ورزش ناشنوایان هم حضور داشتند.
در این مسابقات که برای اولین بار به میزبانی ایران برگزار می شود، ۱۴ تیم خارجی در تکواندو و ۸ تیم خارجی در کاراته حضور دارند.
مسابقات قهرمانی جهان کاراته و تکواندو ناشنوایان از فردا یکشنبه ۳۰ آبان با رقابت ۴۰۰ ورزشکار در خانه تکواندو و سالن هندبال شروع می شود و تا سوم آذر ادامه خواهد داشت.
مهران تیشه گران رئیس فدراسیون ناشنوایان درباره میزبانی این مسابقات، اظهار داشت: با عنایت به شرایط سخت اقتصادی و وضعیت بیماری کرونا این توان را در خود دیدیم که پس از میزبانی مسابقات فوتبال انتخابی المپیک که خردادماه در کیش برگزار شد، با موافقت فدراسیون جهانی ناشنوایان برای اولین بار میزبان مسابقات قهرمانی جهان تکواندو و کاراته در دو بخش زنان و مردان باشیم.
وی ضمن اشاره به حضور ۱۴ تیم خارجی در رشته تکواندو و ۸ تیم خارجی در کاراته زنان و مردان، اضافه کرد: با عنایت به بیماری کرونا انتظار استقبال این تعداد تیم از کشورهای مختلف را نداشتیم.
تیشه گران در انتها اضافه کرد: امیدوارم در انتها رقابتهای قهرمانی جهان به نتایج مطلوبی در هر دو رشته تکواندو و کاراته دست پیدا نماییم و سربلند از مسابقات بین المللی بیرون بیاییم.
ممنوعیت استفاده ورزشکاران از سمعک و کاشت حلزون در قهرمانی جهان تکواندو و کاراته ناشنوایان
رئیس انجمن تکواندو ناشنوایان از ممنوعیت استفاده از سمعک و کاشت حلزون برای ورزشکاران شرکت کننده در مسابقات قهرمانی جهان تکواندو و کاراته ناشنوایان اطلاع داد.
به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، غلامرضا عزیزی اظهار نمود: برای آماده سازی تیم بیشتر از ۳ ماه اردوی منظم با شرایط بسیار ایده آل برگزار کردیم که امیدوارم جام قهرمانی را در این دوره از مسابقات به نام ایران ثبت نماییم.
عزیزی همینطور ضمن اشاره به ممنوعیت استفاده از سمعک و کاشت حلزون توسط ورزشکاران شرکت کننده در مسابقات قهرمانی جهان تکواندو، خاطرنشان کرد: کلیه مربیان و ورزشکاران حاضر در مسابقات قهرمانی جهان باید با حرکات اشاره با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و استفاده از هر گونه سمعک و کاشت حلزون در جریان رقابتها غیرقانونی می باشد.1400/08/29
20:37:38
0.0 / 5
791
تگهای خبر: المپیك , تیم , رقابت , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت