در گفت وگو با مركز اسپرت مطرح شد:

جزئیات پلمب فدراسیون چوگان!

جزئیات پلمب فدراسیون چوگان!

رئیس فدراسیون چوگان در ارتباط با جزئیات پلمب مجموعه چوگان و سوارکاری شهدا (قصر فیروزه) از طرف شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور توضیحات کامل را ارائه نمود.


ابراهیم نوزایی در گفت و گو با ایسنا، در ارتباط با پلمب مجموعه چوگان و سوارکاری شهدا (قصر فیروزه) که فدراسیون چوگان نیز در آن مستقر است، اظهار نمود: مجموعه چوگان و سوارکاری شهدا (قصر فیروزه) بصورت قرارداد BOT در اختیار فدراسیون چوگان قرار داشته و حدود ۱۲ سال از زمان این قرارداد می گذرد.
او افزود: هم اکنون مسئولان شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور اعلام نموده اند که تاریخ این قرارداد به انتها رسیده است اما به لحاظ قانونی باید بدانیم که در قرارداد مربوطه بندهایی وجود داشته که شرکت توسعه و نگهداری باید به آن عمل می کرد.
رئیس فدراسیون چوگان با اشاره به اینکه در صورت عمل نکردن شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور به بندهای قرارداد مربوطه، برمبنای الحاقیه، این قرارداد به قوت خود باقی است، بیان کرد: بدین سبب به لحاظ قانونی ادامه فعالیت فدراسیون چوگان در مجموعه چوگان و سوارکاری شهدا (قصر فیروزه) بلامانع است.
نوزایی با تاکید بر اینکه باید مسائل و مشکلات جامعه ورزش، درون خانواده حل شود و کار به چنین جایی نرسد، اظهار داشت: چوگان یک رشته فرهنگی ورزشی است و باید با کمک مسئولان در بخش های مختلف، شاهد احیا و توسعه هرچه بیش تر آن باشیم، در عین حال شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور باید نقش پشتیبان و حمایت کننده ورزش را داشته باشد در امتداد تخریب ورزش گام برندارد.
وی با اشاره به اینکه چند روز قبل پلمب مجموعه چوگان و سوارکاری شهدا (قصر فیروزه) از طرف شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور انجام شد، عنوان کرد: این رفتارها در شان ورزش ایران، شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور و وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون چوگان نیست و متاسفانه با نصب بنر اعلام نموده بودند که فدراسیون چوگان مسوولیتی در این مجموعه ندارد و از انعقاد قرارداد با آن خودداری شود.
رئیس فدراسیون چوگان اضافه کرد: در عین حال اعلام نمودند که فدراسیون چوگان باید تخلیه شود و این مجموعه متعلق به شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور است، هم چنین از ورود مدیریت و اعضای باشگاه و نیز کارمندان فدراسیون چوگان نیز به مجموعه چوگان و سوارکاری شهدا (قصر فیروزه) ممانعت به عمل آمده بود.
نوزایی با اشاره به اینکه بعد از آن برای صحبت و رایزنی با وزیر ورزش و جوانان به این وزارتخانه رفتیم تا مساله را حل و فصل نماییم، که متاسفانه وزیر در وزارت ورزش حضور نداشتند، اظهار داشت: در نهایت بمنظور مذاکره با مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور به ورزشگاه آزادی رفتیم و با وجود جلسه ای پر چالش به تفاهم رسیدیم که در ۱۰ روز آینده اجازه فعالیت در مجموعه چوگان و سوارکاری شهدا (قصر فیروزه) صادر شود تا ضمن طرح مساله با وزیر ورزش و جوانان، در امتداد حل مشکلات اقدام نماییم.
او افزود: قضیه حدودا حل شد، اما متاسفانه روز گذشته باردیگر تماس گرفته و اعلام نمودند که اعضای فدراسیون و مدیریت باشگاه باید نسبت به تخلیه مجموعه چوگان و سوارکاری شهدا (قصر فیروزه) اقدام کنند؛ در این مجموعه بیش از ۲۰۰ اسب وجود دارد و حتی یک روز خلل در پیگیری کارهای روزانه می تواند با پیامدهایی همراه باشد!
رئیس فدراسیون چوگان با اشاره به اینکه پایبند به قانون هستیم و به طور قطع اگر به توافق نرسیم برمبنای قانون عمل خواهیم کرد، اظهار داشت: در ابتدای امر اهتمام داریم تا مساله را از طریف وزیر ورزش و جوانان و با حکمیت وی حل نماییم اما اگر این اتفاق صورت نگیرد به طور قطع برمبنای قانون عمل می نماییم و نیازی به بروز چنین رفتارهایی نیست و قصدی برای جدال و ایجاد تنش وجود ندارد.1400/08/28
14:13:26
0.0 / 5
904
تگهای خبر: باشگاه , برند , تیم , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت