سجادی در دیدار با مسئولان كمیته ملی المپیك مجارستان:

ایران و مجارستان می توانند از ظرفیت های ورزشی یکدیگر استفاده کنند

ایران و مجارستان می توانند از ظرفیت های ورزشی یکدیگر استفاده کنند

به گزارش مرکز اسپرت وزیر ورزش در دیدار با مسئولان کمیته ملی المپیک مجارستان با تاکید برهمکاریهای میان دو کشور اظهار داشت: ایران و مجارستان می توانند از ظرفیت های ورزشی یکدیگر استفاده کنند.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، کریستیان کولکسار، رئیس کمیته ملی المپیک مجارستان و بالینت ویکاسی دبیر کل کمیته ملی المپیک این کشور عصر روز چهارشنبه با حضور در وزارت ورزش و جوانان با سیدحمید سجادی ملاقات و گفتگو کردند.
مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای، اسماعیل احمدی سرپرست حوزه وزارتی و مشاور وزیر، کیکاووس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک و کاوه احمدی مدیرکل روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان در این نشست حضور داشتند.
سیدحمید سجادی در این نشست گفت: ظرفیت های خوبی در بحث ورزش دو کشور از قبل وجود داشته است که می توان از آن استفاده نمود. خاطرات خوبی از بوداپست دارم و یکی از رکوردهایی که در مجارستان زدم هنوز در کشور باقی است.
وی اضافه کرد: بیشتر نتایجی که قهرمانان رشته های ورزشی کشور مجارستان کسب می کنند قابل احترام است. این کشور مراکز خوبی آموزشی برای رشته های مختلف دارد. امیدوار هستم که بتوانیم شرایط همکاری دو کشور را مثل گذشته بهتر نماییم و دو کشور از ظرفیت های یکدیگر استفاده کنند.
وزیر ورزش و جوانان بیان داشت: امیدوار هستم که بتوانیم هم در زمینه ورزش و هم جوانان به یک تفاهم و سرفصل مشترک با کشور مجارستان برسیم. یکی از خواسته های ما این است که در زمینه جوانان تعامل دو کشور ایجاد شود. باید تبادل دو کشور در زمینه اجتماعی و ورزشی را مدنظر داشته باشیم.
سجادی خطاب به رئیس کمیته ملی المپیک مجارستان گفت: پیشنهاد میکنم که مدیران ورزشی ما بتوانند در مجارستان در دوره های آموزشی شرکت نمایند و با دوره های نوین و باشگاه داری آشنا گردند.
وی اشاره کرد: یکی از رشته های سنتی ما در ایران رشته باستانی و زورخانه ای است که دوست داریم این رشته در کشور مجارستان نیز تشکیل گردد و کمیته المپیک مجارستان از این رشته حمایت داشته باشد.
وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: سفر خوب و به یادماندنی برای رئیس کمیته المپیک مجارستان و همراهان آرزو می نماییم و امیدوار هستم که دیداری نیز در مجارستان داشته باشیم و در آنجا از امکانات این کشور بازدید نماییم. امیدوار هستم که در مجامع بین المللی ورزشی دو طرف از نمایندگان یکدیگر حمایت داشته باشند.
کریستیان کولکسار، رئیس کمیته ملی المپیک مجارستان نیز در این دیدار گفت: سپاسگذارم از وقتی که برای این دیدار گذاشتید و کسب افتخارات کشور ایران در رقابت های المپیک و مسابقات جهانی که به دست آمد را تبریک می گویم.
وی اضافه کرد: دلیل حضور ما در ایران ایجاد یک هم افزایی و استفاده از ظرفیت ها و تجربیات دو کشور است. پس از برگشت به بوداپست اهتمام می نماییم تفاهم نامه هایی که امضا کردیم را اجرائی نماییم.
رییس کمیته ملی المپیک مجارستان در پاسخ به پیشنهاد سجادی برای تشکیل ورزش زورخانه ای در کشور مجارستان اشاره کرد: المپیک مجارستان از پیشنهاد وزیر ورزش و جوانان ایران استقبال می نماییم و درباب تشکیل ورزش زورخانه ای حمایت لازم را خواهیم داشت.


منبع:

1400/08/23
10:21:18
0.0 / 5
780
تگهای خبر: آموزش , المپیك , باشگاه , دیدار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت