IOC طلای المپیک کمیل قاسمی را رسما تائید کرد

IOC طلای المپیک کمیل قاسمی را رسما تائید کرد

به گزارش مرکز اسپرت کمیته بین المللی المپیک کسب مدال طلا توسط کمیل قاسمی در المپیک ۲۰۱۲ لندن را رسما تایید نمود و باید تعویض مدال ها در نخستین فرصت صورت گیرد.


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، بعد از آنکه نمونه های دوپینگ المپیک ۲۰۱۲ لندن مورد بررسی دوباره قرار گرفت تست دوپینگ آرتور تایمازوف ازبکستانی که در وزن ۱۲۰ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی شده بود و همینطور مدال نقره مودزامانشویلی گرجستانی، مثبت شد.
بعد از تایید نهایی دوپینگ این کشتی گیران اعلام گردید که مدال طلای این وزن به کمیل قاسمی کشتی گیر سنگین وزن ایران می رسد که در المپیک لندن برنز گرفته بود.
فرایند تایید نهایی و تعویض مدالها زمان زیادی برد و کمیته ملی المپیک هم برای انجام هر چه سریع تر فرایند چندین مرتبه نامه نگاری کرد که در نهایت کمیته بین المللی المپیک رسما مدال طلای کمیل قاسمی را تایید نمود.
بر این اساس باید کمیته ملی المپیک مدال برنز کمیل کمیل قاسمی را به کمیته بین المللی المپیک تحویل دهد و آنها هم مدال طلا را برای ایران ارسال نمایند. حسین نقیبی مربی کمیل قاسمی این خبر را تائید کرد.
پیش از این هم در رشته وزنه برداری مدال طلای نواب نصیر شلال و نقره کیانوش رستمی در حاشیه المپیک توکیو تحویل کادر سرپرستی کاروان ایران شد.
منبع:

1400/08/22
22:09:13
0.0 / 5
963
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
مرکز اسپورت