میزبان رقابت های شطرنج سریع و برق آسای 2021 جهان

میزبان رقابت های شطرنج سریع و برق آسای 2021 جهان

با بیان فدراسیون جهانی شطرنج، قزاقستان میزبان رقابت های جهانی شطرنج خواهد بود.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، فدراسیون جهانی شطرنج میزبان مسابقات جهانی سریع و برق آسا ۲۰۲۱ را مشخص کرد. فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) نوشت: خوشحالیم که اعلام نماییم مسابقات سریع و برق آسا جهانی فیده در نورسلطان قزاقستان برگزار می شود. این رویداد از ۲۵ دسامبر (۴ دی) به مدت ۵ روز کار خویش را دنبال خواهد نمود.

طبق اعلام فیده مجموع جوایز این رقابت ها یک میلیون دلار خواهد بود. ۳۵۰ هزار برای رقابت های آزاد سریع، ۳۵۰ هزار برای رقابت های آزاد برق آسا، ۱۵۰ هزار دلار برای مسابقات قهرمانی سریع بانوان و ۱۵۰ هزار دلار برای مسابقات برق آسای بانوان در نظر گرفته شده است.

به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، مسابقات جهانی سریع و برق آسا یکی از مهیج ترین رویدادهای تقویم شطرنج برای اغلب طرفداران شطرنج است. بعد از لغو این رقابت ها در سال ۲۰۲۰، فیده خوشحال است که این رقابت ها را با همکاری فدراسیون شطرنج قزاقستان برگزار می نماید.

بازیکنانی که از اول ژانویه تا اول دسامبر ۲۰۲۱ در هر فهرست رتبه بندی فیده (استاندارد، سریع یا برق آسا) حداقل دارای ریتینگ ۲۵۵۰ هستند می توانند در این رقابت ها حضور داشته باشند. همینطور قهرمانان ملی هر کشور که نماینده فدراسیون خود هستند بدون در نظر گرفتن عنوان یا رتبه می توانند در این رقابت ها دست به مهره شوند.

میزبان این رقابت ها حق دارد ۱۵ بازیکن دیگر را به انتخاب خود به این مسابقات دعوت کند.

منبع:

1400/08/20
13:35:43
0.0 / 5
832
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت