در آکادمی های استقلال و پرسپولیس چه می گذرد؟

در آکادمی های استقلال و پرسپولیس چه می گذرد؟

بررسی عملکرد تیم های رده پایه استقلال و پرسپولیس نشان داده است که مدیران این دو باشگاه توجهی به نتیجه گیری تیم های پایه خود ندارند و این تیم ها را به حال خود رها کرده اند.


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، بزرگسالان استقلال و پرسپولیس در حالی در لیگ بیست و یکم در کورس قهرمانی هستند و برای به دست آوردن جام لیگ برتر تلاش می کنند که آکادمی های این دو باشگاه در رده های مختلف اوضاع مناسبی ندارند و شرایط خوبی را سپری نمی کنند. اوضاع جوانان پرسپولیس با سرمربیگری ادموند بزیک خوب نیست و امیدهای استقلال هم با آرش برهانی حال و اوضاع خوبی ندارند.


رده امیدها؛ عملکرد خوب حلالی
پرسپولیسی ها در این رده اوضاع خوبی دارند و شاگردان اسماعیل حلالی با پیروزی ۴ بر یک برابر کیان آتی در روز سه شنبه با ۱۲ امتیاز و ۲ امتیاز کم تر نسبت به سایپا صدرنشین، در رده سوم قرار گرفتند. استقلالی ها با آرش برهانی که روز گذشته دیداری جنجالی را با ستاره های درخشان برگزار کرد که به علت حمله کادر فنی و بازیکنان تیم فوتبال ستاره های درخشان به داور نیمه تمام ماند، با ۸ امتیاز در رده هشتم قرار گرفتند. دیدار با ستاره های درخشان ۳ بر صفر به سود استقلال اعلام گردید و سبب شد تا اوضاع تیم بهتر شود چونکه که تا ۵ هفته قبلی، آبی ها با ۵ امتیاز در رده سیزدهم جدول ۱۶ تیمی این مسابقات بودند.
رده جوانان؛ شاهکار بزیک!
۶ هفته از لیگ جوانان طی شده است و پرسپولیسی ها هدایت تیم شان را به ادموند بزیک سپرده اند و استقلالی ها با سرمربیگری رضا صادقی پا به این مسابقات گذاشته اند. جوانان پرسپولیس با هدایت بزیک در حالی در قعر جدول ۱۶ تیمی این مسابقات قرار دارد که این تیم در ۶ هفته ابتدایی، تنها یک گل به ثمر رسانده، ۱۰ گل دریافت کرده و فقط یک امتیاز کسب کرده است تا سرخ ها گزینه اصلی سقوط به دسته پایین تر باشند. جوانان استقلال هم با ۲ برد، ۳ مساوی و یک باخت، با ۹ امتیاز در رده نهم قرار دارد که جایگاه خوبی برای این تیم به حساب نمی آید.
رده نوجوانان؛ پرسپولیس باز هم کاندید سقوط
در این رده سنی باز هم اوضاع قرمزهای پایتخت خوب نیست و نوجوانان پرسپولیس با سرمربیگری رضا جباری که ابتدای سال جاری با حکم جعفر سمیعی به این عنوان انتخاب شد، با ۳ امتیاز در رده پانزدهم جدول ۱۶ تیمی لیگ برتر تهران قرار دارد. یک برد و ۵ باخت و ۱۵ گل خورده که بدترین خط دفاعی لیگ حساب می شود، حاصل کار شاگردان جباری است و نوجوانان استقلال با ۲ برد، ۲ مساوی و ۲ شکست و کسب ۸ امتیاز، در رده هشتم جدول قرار دارد. آبی های تهران هم با ۵ گل زده، صاحب یکی از بدترین خطوط حمله این لیگ هستند.
رده نونهالان؛ حال خوب استقلال با صدر محمدی
در رده نونهالان، استقلال با هدایت حسین صدر محمدی حال و روز خوبی دارد و با ۳ پیروزی و ۳ تساوی و کسب ۱۲ امتیاز در رده چهارم قرار دارند و تنها ۲ امتیاز با بالای جدول فاصله دارند. پرسپولیس اشپیتیم آرفی با یک برد، ۳ مساوی و ۲ باخت و ۶ امتیاز در رده نهم جدول ۱۶ تیمی این مسابقات است و با ۱۲ گل خورده، صاحب بدترین خط دفاع لیگ برتر تهران پس از تیم فوتبال ستارگان نوری است.
عملکرد تیم های پایه استقلال و پرسپولیس خوب نیست و نشان داده است مدیران قبلی و فعلی سرخابی های پایتخت توجه خاصی به آن چه در لیگ ها و تیم های پایه شان اتفاق می افتد ندارند و آنها را به حال خویش رها کرده اند. باید دید در آینده، راهکار مدیران استقلال و پرسپولیس برای سر و سامان دادن به تیم های پایه چه خواهد بود و آیا تغییری در نحوه رسیدگی به این تیم ها به وجود می آید یا خیر.
منبع:

1400/08/19
12:17:47
0.0 / 5
734
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
مرکز اسپورت