سرمربی تیم بسكتبال بانوان:

دیدار با تیم های کشورهای عربی دنیای خاص خویش را دارد!

دیدار با تیم های کشورهای عربی دنیای خاص خویش را دارد!

به گزارش مرکز اسپرت سرمربی تیم ملی بسکتبال بانوان ضمن اشاره به شکست تیمش مقابل لبنان در مسابقات دسته دوم کاپ آسیا اظهار داشت: شایسته برد در این بازی بودیم اما دیدار با کشورهای عربی همیشه دنیای خاص خویش را دارد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، تیم ملی بسکتبال بانوان ایران اولین دیدار خود در مسابقات دسته دوم کاپ آسیا را روز گذشته برابر لبنان برگزار کرد و با نتیجه ۶۶ بر ۶۴ متحمل شکست شد.
بعد از کسب مجوز حضور در میادین بین المللی، این اولین دفعه است که ملی پوشان بسکتبال بانوان ایران در رقابت های دسته دوم کاپ آسیا شرکت می کنند. با این وجود آنها در کوارتر نخست رقابت با لبنان به تساوی ۲۱ - ۲۱ دست پیدا کردند و کوارتر دوم را با هم با برتری ۱۹ بر ۱۶ خود تمام کردند. ملی پوشان ایران تساوی ۳۱ - ۳۱ را در انتها نیمه نخست برای خود ثبت کردند.
کوارتر سوم البته با برتری ۱۴ بر ۱۱ تیم لبنان به پایان رسید اما بازهم در مجموع بازی و در انتها این کوارتر دو تیم در عدد ۵۱ مساوی بودند.
با این حال در انتها کوارتر چهارم و با عنایت به ثبت امتیاز ۱۵ به ۱۳ (به سود لبنان) در این کوارتر، تیم ملی کشورمان متحمل شکست شد.
شایسته متشرعی سرمربی تیم ملی بسکتبال بانوان در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد این دیدار و عملکرد شاگردانش اظهار داشت: لبنان را خیلی خوب آنالیز کرده بودیم بخصوص روی تاکتیک حمله بازیکنان این تیم و این که چطور آنها را دفاع نماییم. برای حملات بازیکنان خودمان هم برنامه های خاصی طراحی نموده بودیم اما با وجود شایستگی که در رقابت پایاپای با حریف هم ثابت شد، نتیجه را واگذار کردیم.
وی ضمن اشاره به جریان بازی تصریح کرد: در کوارتر اول این بازی، ۲۲ خطا برای ایران به ثبت رسید و ۷ خطا برای لبنان! محال است دیداری که در این سطح برگزار می گردد چنین آماری داشته باشد. در نیمه نخست بازی حدودا از تمام بازیکنانم استفاده کردم چونکه بازیکنان کلیدی ما سه یا چهار خطا داشتند و برای حفظ آنها چاره ای جز این نداشتم. باآنکه در نهایت خداوری ۵ خطا شد و او را از دست دادیم.
سرمربی تیم ملی بسکتبال بانوان با تکیه بر این که دیدار با تیم های کشورهای عربی دنیای خاص خویش را دارد، افزود: مگر می شود یک نیمه از بازی مانده باشد و تمام بازیکنان کلیدی یک تیم ۴ - ۳ خطا داشته باشند اما شرایط برای تیم مقابل کاملا متقاوت باشد؟ در انتها نیمه اول و طبق آمار، ایران ۳۰ خطا داشت و لبنانی ها فقط ۱۴ خطا.
متشرعی تصریح کرد: بازیکنان ایران در دیدار با لبنان خیلی خوب بازی کردند. آنها ۹ ضربه از ۱۲ ضربه پنالتی خویش را درست استفاده کردند یعنی عملکرد موفق ۷۵ درصدی در این حوزه داشتند اما جالب است که برای لبنان ۴۰ ضربه پنالتی گرفته شد در حالیکه در دیداری که دراین سطح برگزار می شود، این آمار محال است.
وی در همین رابطه با کوارتر نخست بازی که با تساوی ۲۱ - ۲۱ به پایان رسید، اشاره نمود و اظهار داشت: از ۲۱ امتیاز لبنان ۲۰ امتیاز از پنالتی بوده است. واقعا چنین آماری در چنین رقابت هایی بعید است. در هر صورت تیم ایران می توانست با ۲۰ اختلاف امتیاز و حتی بیشتر این بازی را به سود خود تمام کند اما دنیای تیم های کشورهای عربی، دنیای ویژه خود آنهاست.
سرمربی تیم ملی بسکتبال اظهار داشت: برای این بازی فشار روانی زیادی روی بازیکنان ایران بود ولی آنها خوب بازی کردند. البته ما پیش از این هم در دیدارهای خود از داوران کشورهای غرب آسیا ضربه خورده بودیم اما واقعا آماری که برای این بازی به ثبت رسید خیلی عجیب بود.
متشرعی همینطور در مورد دیدار امروز تیم ملی بسکتبال بانوان که مقابل سوریه برگزار می شود، اظهار داشت: آنالیز لازم را در مورد این تیم داشته ایم. البته ما لبنانی ها را خوب آنالیز کرده بودیم به صورتی که بازیکن آمریکایی آنها را به صورت کامل مهار کرده بودیم. امیدواریم از آنالیزی که در مورد سوریه داشته ایم به نتیجه بهتری برسیم و با کسب برتری بتوانیم در رده دوم گروه قرار بگیریم. در این صورت باید برای صعود به مرحله نیمه نهایی با تیم سوم گروه مقابل بازی نماییم.


منبع:

1400/08/18
20:58:02
0.0 / 5
854
تگهای خبر: بازی , بازیكن , بسكتبال , تساوی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
مرکز اسپورت