دوربین های امنیتی استادیوم ها كه نمی بینند یا همه چیز را نمی بینند!

دوربین های امنیتی استادیوم ها كه نمی بینند یا همه چیز را نمی بینند!

به گزارش مركز اسپرت در حالیكه بیشتر از یك هفته از سنگ خوردن دروازه بان دوم استقلال در انتها دیدار این تیم با فولاد می گذرد اما هنوز اقدامی برای شناسایی افراد خاطی در این اتفاق، انجام نشده است.


به گزارش مركز اسپرت به نقل از ایسنا، سر شكسته، چشم كور شده، پرتاب نارنجك و....، همه این ها مواردی بود كه وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ را مجاب كرد كه باید در وضعیت ورزشگاه ها تجدید نظر كنند و به سمت فراهم كردن سخت افزارهای لازم برای رعایت الزامات امنیتی فیفا و AFC بروند. همین مبحث بهانه ای شد كه لیگ نوزدهم با تاخیر سه هفته ای به جای ۱۰ مرداد، ۳۱ مرداد آغاز شود.
با آغاز لیگ برتر اما مشخص شد كه زیرساخت ها آن طور كه درباره اش تبلیغ می شد، فراهم نشده است كه مشكلات موجود در ورزشگاه آزادی - بعنوان مهم ترین ورزشگاه ایران - گواه بر این قضیه بود. البته ابتدا به نظر می رسید كه بزرگ ترین مشكل موجود، بلیت فروشی الكترونیكی است اما با گذشت بیشتر از یك هفته از دیدار استقلال و فولاد مشخص شد كه اشكلات بیش تر از این حرف هاست.
بعد از دیدار استقلال و فولاد كه با توقف آبی های پایتخت در دقایق پایانی بازی به اتمام رسید، هواداران خشمگین استقلال اشیایی به داخل زمین پرتاب كردند كه یكی از آنها به سر حسین پورحمیدی، دروازه بان دوم آبی ها برخورد كرد و منجر به مصدومیت او شد. این اتفاق به آزمون بزرگ فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ تبدیل شد كه آیا می توانند بعد از تبلیغات فراوان و نصب دوربین در ورزشگاه ها، افراد خاطی را شناسایی كنند یا نه. آزمونی كه فدراسیون فوتبال بعد از گذشت بیشتر از یك هفته از آن، پاسخی برایش پیدا نكرده است.
اتفاقی كه برای پورحمیدی رخ داد سبب شد كه ایسنا به سراغ مسئولان ذی صلاح در شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی، ورزشگاه آزادی، وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ برود و پیگیر شود كه آیا اقدامی در جهت شناسایی افراد خاطی در دیدار استقلال و فولاد انجام شده است یا نه؟ پاسخ ها اما جالب بود و برخی از آنها اصلا در جریان اتفاقی كه برای دروازه بان استقلال افتاده، نبودند.
نكته ای كه در این پیگیری ها مشخص شد، این است كه روند مشخصی برای رسیدگی به چنین اتفاقاتی وجود ندارد و هر مسوولی از یك روند پیگیری صحبت می كند. در این میان، صحبت با یكی از مسئولان سازمان لیگ مشخص كرد كه دوربین های امنیتی در اختیار یگان ویژه است و آنها بعد از انجام بررسی های لازم به كمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گزارش می دهند.
بعد از این توضیح، ایسنا به سراغ اسماعیل حسن زاده، رئیس كمیته انضباطی فدراسیون فوتبال رفت كه وی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: این مورد را از سازمان لیگ بپرسید چون آنها بهتر می دانند. هر گزارشی به دست ما برسد از راه سازمان لیگ می آید و من اطلاعی راجع به این مورد ندارم.
با این اوصاف می توان اظهار داشت كه اقدامی برای شناسایی افراد خاطی در دیدار استقلال و فولاد انجام نشده كه دلیل احتمالی آن، نبودن پروتكلی مشخص برای رسیدگی به چنین پرونده هایی است. این ناهماهنگی و نبودن روندی مشخص برای پیگیری یك پرونده نشان داده است كه اگر زیرساختی هم فراهم شده، نحوه استفاده مشخصی از آن وجود ندارد و هركس راه خودش را می رود. این مورد سبب می شود كه چنین پرونده هایی یا به نتیجه نمی رسد یا بعد از گذشت ماه ها به نتیجه می رسد؛ مشكلی كه باید حل شود چون فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ ابتدا باید حرفه ای گری را از خودشان آغاز كنند و سپس به زیرمجموعه های شان شامل باشگاه ها فشار بیاورند كه حرفه ای شوند و ورزشگاه های شان را تجهیز كنند.1398/06/17
01:50:59
5.0 / 5
4909
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
مرکز اسپورت